PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789869}

Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Far From Home
7,3 111 950
ocen
7,3 10 1 111950
7,1 32
oceny krytyków
Spider Man: Daleko od domu
powrót do forum filmu Spider-Man: Daleko od domu

Spiderboy a nie men

ocenił(a) film na 6

Nie potrafię się za nic w świecie przekonac do Spidermana w wykonaniu Hollanda i tej koncepcji filmu jako całości. Spidermana czytałem od 1990 roku jlkiefy pojawił się na naszym rynku. Być może to był zagubiony młody facet który z początku miał problemy wziąć na siebie odpowiedzialność bycia bohaterem ale... Nie był dziecinny. W ogóle nie przekonuje mnie ani on, ani emo MJ latynoska zamiast chcącej zostać gwiazda rudej piękności, Flash jako hindus a nie biały bokser, ani całe te gadżety od Starka zamiast własnej roboty skonstruowanych przez Parkera. Mnie ten film się podoba wizualnie ale cały czas dla mnie to nie ma nic wspólnego z tym na czym się wychowałem i to mnie razi za każdym razem jak oglądam spidera czy to we własnym filmie czy w Avengers.

ocenił(a) film na 8
krg2

Coś słabo czytałeś te komiksy w takim razie. W komiksach Peter też zaczynał jako 15 latek... Spider Man Hollanda jest właśnie najbardziej wierny komiksom. Nawet gdy był już starszy to Spider głównie pełni rolę comic relief w komiksach, wyskakując z dziecinnymi żartami w najmniej odpowiednich i poważnych momentach.

gikkiri

krg2 pisze o Spidermanie z komiksów Amazing Spiderman, które wychodziły u nas w latach '90 - także i dla mnie było to najlepsze wcielenie Petera Parkera - to był twardy facet, bardzo poważny, który z comic - reliefem nie miał nic wspólnego. Były to także najciekawsze historie w których pojawił się Ben Reilly i Kaine a więc i ciężka i bardzo w stylu brudnych lat '90 Saga Klonów i Piętno Kaine'a.

Niestety Disney po całości położyło lagę na Spidermana, pozbawiając go zupełnie tragizmu i samodzielności - ten Peter jest jedynie ładną broszką do kożucha Starka - on staje się TYM Spidermanem dopiero po namaszczeniu przez Tonyego bo wcześniej nie miał TEGO kostiumu a o jego wczesniejszych dokonaniach - tych sprzed poznania Starka nie wiemy. Nawet w solowej historii Homecoming cały czas tłem jest Stark. Czy teraz kiedy Tony zszedł Peter Parker stanie się samodzielną postacią? Szczerze wątpię. Nadal krąży nad nim widmo łatki nowego Iron Mana - poza tym jest członkiem Avengers. Jedyną zdolnością TEGO Spidermana jest stroszenie włosów na rękach bo resztę robi za niego Friday - w zasadzie dzięki MCU jest on postacią mniej samodzielną niż Hulk, który nie dość że ma jakąś konkretną zdolność zarówno w swojej ludzkiej postaci jak i w swoim właściwym stanie, to jeszcze nie potrzebuje cudzych dodatków ( Bannera w Hulkbuster nie liczę )
Disney położyło lagę na Spidermana zupełnie tak samo jak wtedy uznało go za bezwartościową postać, co zaowocowało sprzedaniem prawa do tej postaci Sony. Włożę kij w mrowisko - kiedy Sony z pomocą Garfielda odwaliło kawał dobrej roboty kręcąc Amazing Spiderman, Disney zażądał sobie powrotu Parkera do domu a przy okazji pozbawiając go znowu jaj.

O reszcie odstępstw od komiksów nie będę się rozpisywać bo nie warto.

ocenił(a) film na 5
Jasir_Karim

I doskonale podsumowałeś obecną sytuację Pająka.

ocenił(a) film na 6
Jasir_Karim

Naprawdę nic dodać nic ująć. Dzięki że są osoby które biorą temat na poważnie. Dokładnie myślę tak samo
Pozwolę tylko jeszcze na jedno ze Peter Parker właśnie już jako nastolatek wykazywał się sporą inteligencją (sam zbudował swoje sieciosploty) a tu mamy kolesia który ... No właśnie nic nie wiadomo co on potrafi ... Thx za komentarz

ocenił(a) film na 5
Jasir_Karim

Dokładnie, więcej nie trzeba dodawać.

ocenił(a) film na 3
bartasss

Piątka to i tak za wysoka ocena dla tego filmidła.

Jasir_Karim

W zupełności popieram, postać pająka została spłaszczona do dziecinnego nastolatka, który próbuje zabawniejszy niż rzeczywistości jest. Jeszcze do tego Stark kreowany na tatuśka idola i do tego Ci Avengersi... Bardzo mnie smuci, że Spajdi został wrzucony do mainstreamowego shitu, a porównując Tobey'ego i Andrew, którzy stworzyli przynajmniej wiarygodną i przecież niejednoznaczą postać Parkera, Holland wygląda raczej jak bohater bajki, który ma być zabawny dla dzieci i nastolatków.

ocenił(a) film na 6
gikkiri

Chyba nie czytaliśmy tego samego The Amazing Spider-Man wydawnictwa Tm-Semic Wiem co czytałem bo czytałem to przez kilkanaście lat

ocenił(a) film na 8
krg2

co ma wygląd mj do komiksów? zendaya jest świetna i jest lepszą mj niż kirsten dunst, więc nie rozumiem czemu czepiamy się jej pochodzenia

ocenił(a) film na 6
Thranduil231

Nie chodzi mi o pochodzenie ale o przeniesienie postaci takimi jakie powinny być. MJ chciała i była gwiazda, a nie jakąś niestabilnie emocjonalną emo coś tam, ciotka May była starszą babinką a nie super łaską która nawet Stark chyba chciał zaciągnąć do łóżka czy Flash który był białym bokserem a nie hindusem ... Nie wiem czym. No i sam Peter to już temat na dłuższą dla mnie dyskusje bo kompletnie mi się ta postać nie podoba. Jeszcze żeby to zmienili że jest to spider z innego uniwersum nie nazywał się Peter Parker przeżył bym to ale tak
.. tragedia

ocenił(a) film na 8
krg2

Ale to przecież dobrze, że postaci nie są takie same. Dla części osób najlepiej byłoby gdyby wszystko pokazano tak jak w oryginale i każda zmiana jest karygodna, a tu przecież właśnie chodzi o dowolność adaptacji. W innym wypadku oglądalibyśmy cały czas ten sam film tylko z innymi aktorami. Świat się zmienia, więc problemy bohaterów też trzeba dostosować do teraźniejszości, a nie zatrzymywać się mentalnie w poprzednich dekadach. Co do Flasha, jak dla mnie postać osiłka w 2019 roku ma dużo mniej sensu i odniesienia do obecnych czasów niż postać internetowego hejtera jak w Homecoming czy FFH.

ocenił(a) film na 8
enzuigiri

zgadzam sie w 100%

ocenił(a) film na 6
enzuigiri

Skoro świat się zmienia, postaci się zmieniają to czemu nn idę miały by się zmienić ich imiona i nazwiska? Jest to mylące dla mnie jako odbiorcy bo jeśli postaci przypominałyby choć trochę te z pierwowzoru nie musiał bym nawet słuchać kto kim jest i tak bym się połapał a tak słyszę Flash i rozglądam się gdzie on jest, MJ patrzę kiedy się pojawi a tu stoi jakąś latino ... A może Harry Osborn będzie kobietą?

krg2

Haha miałam to samo ;)

enzuigiri

Dobrze ze pastacie nie są sobą? No super! To moze niech sobie Disney wymysli wlasnych superbohaterow i robi z nimi co chce. Niech w poniedziałek beda biali we wtorek czarni a w srode żółci. Kto bogatemu zabroni? Niech czerwony kapturek bedzie babcią, babcia wilkiem a wilk myśliwym. Ale bajka to wciaz czerwony kapturek, co?

Sorry ale zmienianie fundamentów postaci to jakis absurd. Chcecie hindusa to sobie cholera wymyslcie jakas postac ktora jest hindusem. Nie wiem, Shiva-man.

ocenił(a) film na 8
keradkaine

Dobrze, przyznaję rację. Wszystkie postacie powinny wyglądać i zachowywać się tak jak zostały przedstawione po raz pierwszy. Powinniśmy za każdym razem oglądać ten sam film, tylko z innymi aktorami, żeby przypadkiem ktoś kto zapisał sobie w pamięci nie poczuł się urażony, że ktoś niszczy jego wspomnienia. Dlatego np. MJ musi być ruda i musi chcieć być gwiazdą, Nicka Fury'ego musi grać Hasselhoff, a Blade zamiast w czarnym płaszczu powinien latać w zielonej kurtałce i mieć na głowie afro, bo tak było oryginalnie. Myślę również, że powinniśmy przestać używać prądu ponieważ w oryginale ludzie go nie używali. Świat się cały czas zmienia, tylko wy stoicie w miejscu zamiast pójść naprzód.

enzuigiri

Myślę, że tu chodzi o charakter postaci a nie narodowość. Zendaya jest po prostu typowym produktem popkultury, jestem bo jestem, mam smartfona i problemy, najrealniejsza MJ z dotychczas wykreowanych ale, właśnie ale. To nie jest MJ, to jest jakaś tam randomowa dziewczyna. Spiderman Homecoming był fajnym filmem, miał ciekawą fabułę orbitującą wokół filozoficznie brzydkiego tematu pt. co dla nas maluczkich wynika z zachowań was wielkich ale... ale tamten Spiderman to nie był Spiderman, to był Tonyman Jr. Kolor skóry czy płeć w dzisiejszym świecie naprawdę przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, Spiderman może być Spidergirl a MJ może być laską/ziomkiem po transgresji ale czy naprawdę oboje muszą być głupawymi, typowymi, nieciekawymi nastolatami? Kochamy superbohaterów bo są nieszablonowi, bo myślą, są twórczy, mają wielkie dylematy, które właściwie mogłyby się stać przyczynkiem do ciekawej dyskusji o etyce i moralności, ciąży na nich wielka odpowiedzialność, czasem improwizują, jak są smutni to znaczy, że wszyscy mamy problem, słowem, są marzeniem. Spiderman jest Tonymanem juniorem, MJ jest bardzo ładna i bardzo nudna, Mysterio ma dwubiegunówkę i cholernie źle dobrane leki. Tak widzę to uniwersum.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
krg2

zrob fikolka

krg2

Zrozum, że obecnie filmy są wynikiem analiz widowni, koncepcją jest pod zarobienie największych pieniędzy na produkcji i przyciągnięcie max widowni w rożnych przedziałach wiekowych, etnicznych, poglądowych, a nie wierności czegokolwiek ;)

ocenił(a) film na 6
krg2

To jest Spider-Man z innego uniwersum.

krg2

nie wiem czy wiesz, ale i postacie z komiksów i z ostatnich filmów są fikcyjne xd to nie jest tak, że to co było w komiksach odpowiada rzeczywistym wydarzeniom, a w filmach tę rzeczywistość przekłamują, bo jedno i drugie jest grą wyobraźni, pozdro!

ocenił(a) film na 5
Thranduil231

Jest gorsza niz Kristen Srewart w Twilight

ocenił(a) film na 8
ciosina

no nie powiedzialbym XDDDDD

ocenił(a) film na 8
krg2

Zendaya to nejlepszy wątek romantyczny w filmach spider-mana' Kirsten dunst, nie miała wgl chemi z Tobeyem, i ich związek był tak nudny, Natomiast amazing spider-man miał zbyt idealny i wręcz bąsniowy związek, miłość od pierwszego wejrzenia z dwóg stron. Petere był cool guyem z jakiegoś powodu zamiast nerdem którego mało kto lubi. W mcu ten związek jest rozwijany powoli i napewno owiele bardziej realistycznie i ciekawie niż w poprzednikach.

vangance

Peter Parker Garfielda to Parker z komiksów z tej serii https://www.google.com/search?q=spider+man+comics+2003&oq=spider+man+comics+2003 &aqs=chrome.0.69i59j0.14483j0j4&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mo bile&ie=UTF-8#imgrc=tzVaDQMlmY92kM:

ocenił(a) film na 6
vangance

W amazing Spiderman ich związek nie zaczął się od pierwszego wejrzenia bo Peter i MJ mieszkali koło siebie i stąd się znali i lubili, zajęło mu kilkanaście lat zanim udało mu się z nią umówić. I zawsze był nerdem i mozgowcem zaskakującym nawet wybitnych naukowców. Tu w filmie udało mu się wypalić z jakąś jedną formułka ale poza tym nie widziałem żeby błyskał inteligencją

ocenił(a) film na 8
krg2

Związek w Amazing dla mnie był bardzo sztuczny był lepszy niż u Reimiego bo byłą chemia, ale było tak baśniowne i sztuczne, że nie mogłem się w to zagłębidzć, było zbyt idealni. A peter w MCU pokazał już nie raz swoją inteligęcje. Stworzył swoje soczewki, w szkole uczęszczał do klubu. Było wspomniane ,że bawił się bebechami komputerów w civil war. Wymyślił jak pkonać holgramy mysterio wskakując w nie, nowy strojem który zbudował sam używając technologi starka. to chyba już wystarcza, nie mówiąc o różnuch formółkach które mówił.

ocenił(a) film na 6
krg2

1. Na początku Peter i MJ wcale nie byli sobą zainteresowani (MJ zawsze wręcz uważała Petera za kogoś nie w jej typie). 2. Nic mu nie zajęło kilkanaście lat, ich pierwsze spotkanie odbyło się niecały rok po zostaniu Spider-Manem. 3. To ciocia May z ciocią Mary Jane umówiły ich bez jego najmniejszej chęci, ponieważ Peter był aktualnie zakochany w Gwen Stacy.

ocenił(a) film na 7
krg2

Ja też czytałem amazing Spider Man w latach 90 i przyznam rację że one były inne. Te autorstwa Toda McFarlane były moimi ulubionymi szczególnie z Venomem. Pierwszym pajączkiem Sama Raimiego w kinie byłem zachwycony nawet 3 częścią choć Venomem byłem zawiedziony. Ale dla mnie to jest najlepszy Spidey od tego czasu akceptuje go z całym inwentarzem. Osobiście mi to wszystko nie przeszkadza, z tego co wiem Sony planuje swoje filmy może wtedy pokażą nam Petera z innej strony,zobaczymy. Niestety filmy w mcu muszą trafić do szerszej widowni aby kasa się zgadzala i film w stylu komiksów lat 90 raczej by nie zarobił tyle ile by chcieli. Sony może bardziej ten świat rozwinie pokaże coś więcej, mam taką nadzieję, ale po Venomie bez kategorii R zaczynam się obawiać... Pożyjemy zobaczymy.

ocenił(a) film na 3
krg2

podpisuję się obiema rękami i nogami :)
Tych nowych cudactwa pseudo spider-boy nie da się oglądać. Mogli sobie wymyślić zupełnie inne postaci i inne tytuły, a nie robić zamach na własność intelektualną twórców kultowego Spider-Man'a.
Ten twór natomiast nie ma nic z tym wspólnego.

ocenił(a) film na 7
Daniel8919

'kultowy spiderman' jest wlasnie 15latkiem, uwazany za ciamajde przez rowiesnikow, o niskim poczuciu wlasnej wartosci okazjonalnymi zartami podswiadomie statajacy sie rozladowac napiecie zwiazane z byciem superbohaterem.

spiderman ktorego nazywasz 'kultowym' jest wlasnie zamachem na te archetypowe cechy spidermana. Stad amazing spiderman, ktory go adaptowal okazal sie spektakularna kleska finansowa i na swiecie poza zensko-nastoletnia czescia widowni ktorym aktor sie po prostu podobal zostal znienawidzony.

ocenił(a) film na 4
Beginner_filmweb

Co za brednie...Widać wypowiedź kogoś kto kompletnie nie zna postaci.

Parker to ostatnio był 15 latkiem w latach 60. To od dawna już dorosły facet który zmagał się z rachunkami i ogólnie z tym jak pogodzić życie super-bohatera a zwykłego człowieka. Jak kolega powyżej napisał ''twardy facet'' który zmagał się z tym wszystkim i nie raz miał głębokie przemyślenia na swój temat i na świat który go otacza.

Był samodzielny, samotny wilk który od czasu do czasu działał z innymi bo nie było innego wyjścia. Nie był niczyim przydupasem i nie miał żadnego mentora. Nie uważał, że inni się lepsi od niego i nie szukał w nich podziwu. Przyjaźnił się z nimi i pracował nad sobą. Sam tworzył sobie gadżety i nigdy nie błagał o pomoc. Mało tego - Stark to był jego dobry ziomek naukowiec a nie ojczulek.

ocenił(a) film na 8
patryk250

A nie pomyślałeś, że w MCU zaczynamy od początku? Peter jest na na razie nastolatkiem. Dopiero w kolejnych filmach stanie się osobą o której piszesz. Musi dorosnąć.

ocenił(a) film na 4
McGyverPL

Na to już jest za późno. Mentor, ojczulek - Iron Man. Brak samodzielności i wiary w siebie. Brak Idei, że to Spider-man ma być nową twarzą tego wszystkiego. Zamiast tego bredzi jakieś bzdury, że ten świat potrzebuje ''kolejnego Iron-Man'a''.

Mam nadzieję, że Holland już nie wróci do tej roli. Niech walną reboot najlepiej kolejny i miejmy ten syf z głowy.

ocenił(a) film na 8
patryk250

W planach jest jeszcze 7 solowych filmów z Hollandem i pewnie jeszcze jakieś występy gościnne.

ocenił(a) film na 6
McGyverPL

Ratunku!!!

ocenił(a) film na 4
krg2

Jesteśmy zgubieni.

patryk250

Bez stachu wyszkolę cię w jeden księżyc.

ocenił(a) film na 4
Jasir_Karim

Teraz już nie potrzebne mistrzu. MCU opuściło pajączka. Jesteśmy teraz wolni :).

patryk250

Holland wkurzał się że musiał się ściskać z RDJtem, bo jak to tak chłop z chłopem. No to MCU powiedziało Pajączkowi: " πerdol się. Ostatni raz cię widzę w moim życiu". Ale nie martw się. Wróci. Bo teraz tylko dr Strange wie jak odnaleźć artefakt.

ocenił(a) film na 4
Jasir_Karim

Chyba koleżko nie jesteś na bieżąco. Trwa ogromna gównoburza bo córka Stan'a Lee wczoraj zdradziła jak Disney i MCU go traktowało. Powrót jest mało prawdopodobny - i dobrze. Może teraz w końcu dostaniemy słuszną adaptację.

patryk250

A ty wiesz, że to co napisałem to była parafraza na fake trailer filmu fantasy ze Stachu Jonesem? Z resztą co mówisz się zgadzam ;)

ocenił(a) film na 4
Jasir_Karim

Ahhh...wybacz. Kompletnie o tym zapomniałem :D.

patryk250

Dokladnie. No i Parker mial najwieksza zawartosc bohatera we krwi ze wszystkich bohaterow Marvela. Dlatego byl i jest najpopularniejszy.

W filmach najlepiej to bylo widac w Spidernam 2 z Doc Ockiem. Scena z metrem to jest 100% on. No i w jedynce ta scena jak skaka z mostu ratujac MJ i autobus

keradkaine

W "Torment" rewelacyjnie ukazano jego bohaterskość - to nie super moce czynią Parkera bohaterem, lecz jego charakter. Identyczna sytuacja była z rosomakiem i X-weapon. Dzisiaj takie komiksy to przemoc i mowa nienawiści a w zamian sprzedaje się młodzieży chore ideologie.

Daniel8919

Nie zesrajcie sie, trzeba po prostu zaakceptowac, ze postacie z komiksow maja mnostwo adaptacji i przewaznie nie ma jednej słusznej wersji. I uwspolczesnienie wyszlo tylko na dobre bo nie oszukujmy sie to film dla nastolatkow (ktorzy dzieki niemu byc moze zostana fanami marvela) a nie dla starych koni ktorzy czytali komiksy 30 lat temu.

ocenił(a) film na 4
dragonmen32

Ale kocopoły japierdziele. Tak przy okazji, sam się nie zesraj bo jak widać to tylko tobie tutaj podskoczyło ciśnienie.

Tutaj jest jedyna słuszna wersja. Ta wersja za którą fani kochają Spider-Man'a. MCU wymyśliło po prostu własną gdzie Parker będzie żył w cieniu Stark'a. Uwierz mi wielu ludziom to się nie podoba. Znalazłem multum filmików na youtubie i na forach gdzie ludzie wytykają błędy obecnemu Pająkowi.

Każdy ma prawo do swojej opinii.

patryk250

Zabolalo widze. Peter Parker nie istnieje tak ze raczej nikt sie nie obrazi (oprocz "nastoletnich" 30 latkow) ,ze jest ukazany tak a nie inaczej.

ocenił(a) film na 4
dragonmen32

Ale co zabolało? Nie odwracaj kota ogonem. To ty wyjeżdżasz z głupimi tekstami w normalnej rozmowie. Powiedziałem tylko co myślę i to wszystko.

Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones