PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789869}

Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Far From Home
7,3 111 902
oceny
7,3 10 1 111902
7,1 32
oceny krytyków
Spider Man: Daleko od domu
powrót do forum filmu Spider-Man: Daleko od domu

Spiderboy a nie men

ocenił(a) film na 6

Nie potrafię się za nic w świecie przekonac do Spidermana w wykonaniu Hollanda i tej koncepcji filmu jako całości. Spidermana czytałem od 1990 roku jlkiefy pojawił się na naszym rynku. Być może to był zagubiony młody facet który z początku miał problemy wziąć na siebie odpowiedzialność bycia bohaterem ale... Nie był dziecinny. W ogóle nie przekonuje mnie ani on, ani emo MJ latynoska zamiast chcącej zostać gwiazda rudej piękności, Flash jako hindus a nie biały bokser, ani całe te gadżety od Starka zamiast własnej roboty skonstruowanych przez Parkera. Mnie ten film się podoba wizualnie ale cały czas dla mnie to nie ma nic wspólnego z tym na czym się wychowałem i to mnie razi za każdym razem jak oglądam spidera czy to we własnym filmie czy w Avengers.

krg2

A ja odwrotnie. Ten spiderman jest najlepszy jaki do tej pory powstał. Aktor idealnie pasuje do tej postaci. Młode pokolenie woli takiego spajdiego :rolleyes:

krg2

Ja tak tylko wtrącę że podziwiam ludzi którzy nadążają za tymi spidermanami. Serio. Co innego chociażby historie jak u Avengers czy X-men (mimo wszystko w pewien sposób zamknięte) a co innego 3 różne wersje człowieka pająka w przeciągu 17 lat. Naliczyłam 7 filmów, wychodziły one co 2-3 lata z większą przerwą między 2007 a 2012. Nazwisko Maguire pewnie dwudziestolatkom, zalanym tą współczesna, coroczną falą blockbusterów, nie mówi już nic :/

ocenił(a) film na 4
whitestripes_333

Też nie jestem za blockbusterami. Spider-Man'a osobiście uwielbiam. Może to dziwnie zabrzmi, ale te komiksy serio bardzo mi pomogły w dzieciństwie. Dlatego tak cenie sobie tą postać i boli mnie to, że tak na prawdę od 2004 roku nie dostaliśmy z nim dobrego filmu. W dodatku jeszcze bardziej boli to co widzisz dzisiaj na ekranie. Rujnują tą postać kompletnie.

krg2

Takie bzdury piszesz, że aż głowa mała. Gdybyś był takim prawdziwym fanem komiksu jak twierdzisz miałbyś tą świadomość, że Peter Parker w komiksach był nastolatkiem. Więc tak naprawdę dopiero teraz doczekaliśmy się Spider-Mana który jest dokładnie taki jak w komiksach. Kolejna rzecz: adaptacje komiksów zdecydowanie są dla ciebie. Nie wiem czy pierwszy raz w życiu oglądasz ekranizacje? Raczej nie wiesz, że film tylko opiera się na komiksie. Nie musi być jego wierną kopią zwłaszcza, że do tej pory powstało już dużo filmów o Spider-Manie. Narzekasz na kolorowych aktorów w roli MJ i Flasha Thompsona. Może tu cię najbardziej boli? Przy okazji: Zendaya nie jest latynoską i nie gra Mary Jane Watson. Gra Michelle Jones.

Zelda_fw

Boli go, tak jak każdego myślącego człowieka, wbijanie do głów obrzydliwej propagandy. Jeśli tego nie rozumiesz dziecko, to może powinnaś zainteresować się czymś więcej niż głupie gierki i komiksy, np. historią.

Galenar

Wkradł ci się błąd: w odniesieniu do rasisty zamiast "zacofanego" napisałeś "myślącego". To akurat bynajmniej nie dziwi: notoryczny błąd przytrafiający się polaczkom i trollom ;) I takowy właśnie - co zabawne - akurat mnie nazywa dzieckiem. Zdecydowanie powinieneś zainteresować się czymś więcej niż trollowaniem i próbami wywoływania gówno burzy. Na porady typu "wydoroślej" pewnie jest już za późno.

Zelda_fw

Dziecko, ty masz jakiegoś elfa-wypłosza w awatarze, do tego bredzisz coś o rasistach, trollach i polaczkach, kompletnie bez zrozumienia dwóch pierwszych pojęć. To trzecie z kolei powtarzasz, bo ktoś ci powiedział, że to fajnie szkalować własny naród, a ty w to bezrefleksyjnie w to uwierzyłaś. To jakim ty jesteś dla mnie partnerem do dyskusji, skoro nic z siebie nie potrafisz wydobyć, poza pustymi hasełkami, które ktoś ci podrzucił, a których nie pojmujesz. Gdybyś była choć trochę mądrzejsza, to byś rozumiała, że obrażasz tym nie tylko praktycznie wszystkich Polaków (co już samo w sobie świadczy o głupocie), ale też siebie samą. Inteligenty człowiek wie co mówi i nie używa słów, których znaczenia nie rozumie. A skoro dla ciebie jest za późno na wydoroślenie, to bardzo niedobrze. Chociaż podobno nigdy nie jest za późno na naukę i rozwój.

Galenar

Aha. Czyli dokładnie tak jak myślałam. Obyś przynajmniej poczuł się trochę lepiej po tym wylewie bólu dupy. Z jednym się z godzę: na naukę i rozwój nigdy nie jest za późno. Tylko ewidentnie - jak widać powyżej - nie w twoim przypadku, a już szczególnie nie na rozwój ;)

ocenił(a) film na 6
krg2

Oceniłem film i napisałem notkę co o nim myślę, wchodzę na forum, a tam twoja odpowiedź. Podobne odczucia.
Te pierwsze Pająki z Tobym bardziej trafiały w moje gusta.

ocenił(a) film na 6
Blaskun

I tak spider podzielił ... sieć

krg2

@krg2 Przecież już było 5 filmów takich właśnie, gdzie pokazano jego genezę, relację z wujostwem, a laska biała. Mieli po raz kolejny pokazywać to samo? Zgodziłbym się gdyby to nie była historia którą już każdy zna. Nie pierwsza adaptacja i pewnie nie ostatnia, ale ja osobiście gdybym zobaczył jeszcze raz jak Parkera gryzie pająk to bym wyłączył film. Ciesz się, że przynajmniej Parker jest biały. Rozumiem pierwsza adaptacja, każdy liczy, że jego ulubiona historia będzie dobrze zrealizowana, no ale po jakimś czasie, aż nie wypada ciągle pchać się w to samo. Znowu miałby szyć sobie stroik i uczyć się swoich możliwości? Daj spokój ile można, dobrze zrobili omijając jego genezę, którą już każdy dobrze zna. W dodatku nie martw się, przecież już spidermana usunęli, zaraz będzie kolejna adaptacja i może na twoje szczęście znowu pokażą go jako dojrzałego chłopaczka którego ugryzł pająk. No albo będzie jeszcze gorzej.

ocenił(a) film na 6
foxlifejenkins

Nie chodzi o czarny biały zielony różowy. Ktoś tu odczytuje jakieś rasistowskie podteksty a ten tekst nie był jakiś rasistowski jak to niektórzy stwierdzili. Absolutnie odcinam się od takich skojarzeń i nie chcę żeby to tak kojarzono. Chodziło mi tylko o tym jak bardzo twórcy filmowi odbiegają od tego co STWORZYLI AUTORZY KOMIKSU!!! Między innymi są to postaci stworzone przez samego Stana Lee!

krg2

Ja tego nie odebrałem jako rasizm, mam takie samo zdanie jak Ty, niech robią zgodnie z tym co w źródle. Tylko w tym przypadku już mamy kilka adaptacji, więc no siłą rzeczy to powinno się różnić od źródła. A w ogóle dowiedziałem się, że Sony już robi kolejną serię ze spider-manem.

ocenił(a) film na 6
foxlifejenkins

Dzięki za wsparcie :) Właśnie też czytałem o rozejmie pomiędzy Myszką Miki a Sony

ocenił(a) film na 7
foxlifejenkins

Pete jest biały bo czarnoskórego pająka już mamy Moralesa nie?

krg2

Taki bardziej Spidergimb...

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Spidernerd :D

krg2

Ja go nazywam Inspektor Gadżet Junior. Najbardziej żenujący ze wszystkich odtwórców Spidermana.

ocenił(a) film na 6
Galenar

:D Bardzo trafne hahaha

ocenił(a) film na 8
krg2

Sorry, że odkopuje, ale wszyscy w sumie jesteście w bledzie. Swiat marvela co jakiś czas się restartuje i ten obecny jest odzwierciedleniem ostatniej wersji pajaczka. Też wolę drugą serie, tą od todda itd ale to film dla obecnej młodziezy a nie nas trepow. Bez spiny ludzie.

ocenił(a) film na 4
krg2

krg2 popieram, papka dla małolatów. Po prostu chcą coraz młodszych widzów wciągnąć w uniwersum bo to robi kasę. Dla mnie Spider Garfield'a był taki jak w komiksach ;)

ocenił(a) film na 5
krg2

O ile za młodu jarałem się super menem, batmanem oraz oczywiście spider menem oraz resztą różnych bohaterów. O tyle pająk wydawał się najbardziej ciekawą i charakterystyczną postać, to o tyle filmie nie czuje tego bohatera. Jak dla mnie to nie jest człowiek pająk, już serial/bajka o spider menie którą za młodego oglądałem jest 100 razy lepsza od tego filmu. Ogólnie co do aktora bym się nie czepiał, bo moim zdaniem znakomicie pasuje do tej roli, problemem za to jest scenariusz oraz to jak poprowadzono tą postać w serii MCU i akurat jesteś jedną z tych osób na forum co to rozumie. Przeczytałem tu wszystkie komentarze pod tym postem i doskonale wyjaśniłeś problem z człowiekiem pająkiem i nie wiem po co inni dyskutują i biadolą inaczej. Ogólnie odświeżałem sobie serie Spider-menów od 1 do 3 i o ile jarałem się tamtą serią, to dziś wydaje mi się głupia, tak czy inaczej obecnie niesamowity spider-men jest najbliższy temu bohaterowi z komiksów albo inaczej takiego jakiego ja go poznałem. Zaś wydaniu MCU została jakby jego postać spłycona, nie istotna, mdła i nieciekawa. Nie czuć w tym bohaterze tego pająka z komiksów czy bajki. Szkoda mi aktora, bo pasuje idealnie i można byłoby z nim pociągnąć serię o pająku, problemem jednak jest to że filmy zabiły spider-mena. Oczywiście że film jest skierowany do najmłodszych i niezbyt ogarniętych dzieciaków, gdzie nie muszą się głowić nad charakterem postaci i jego poczynaniami, które mogłyby być dla młodego widza zbyt skomplikowane i trudne do zrozumienia. Oczywiste jest również to ze przyjęcie przez disneya i jego polityka może tylko zaszkodzić lub już zaszkodziła bohaterom z komiksów marvela. Tak czy inaczej osobiście wolę trzymania się oryginału i przedstawiania takiego człowieka pająka jakiego znamy, mniejwięcej lub bardziej z komiksów o nim. Ale jak już chcą coś wymyślać i zmieniać bohaterów komiksu, przedstawić swoja koncepcje, to niech film będzie przynajmniej dobry, bo im bardziej drążą tą postać tym gorzej. Nie ważne w jakich czasach żyjemy, jakiego koloru skóry są bohaterowie oraz nie ważne czy jesteś młodym czy starszym widzem, jeśli film jest słaby, to jest słaby i żadne biadolenie tego nie zmieni. Film o spider menie w którym nie czuć spider mena, taki jest fakt. Dziękuje za uwagę, pozdrawiam. ;)

ocenił(a) film na 7
krg2

Dla mnie zawsze Spidermanem będzie Tobey

ocenił(a) film na 6
krg2

chyba man, a nie men xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones