PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138713}
6,6 141 589
ocen
6,6 10 1 141589
5,0 16
ocen krytyków
Spider Man 3
powrót do forum filmu Spider-Man 3

Odpowiedni Spider-man

ocenił(a) film na 10

Na mój gust trzecia część jest genialnym podsumowaniem dwóch poprzednich Spider-manów. Pojawia się Venom czyli arcy-wróg człowieka pająka, mamy również piaskuna oraz zielonego goblina (choc w tej wersji trzeba by go raczej nazwać czarnym goblinem). Aktorsko film trzyma klasę. Maguire dobrze odgrywa swoją postać. Film ma luźny klimat i nieraz humorystyczne podejście co się sprawdza. Wiele osób narzeka na kreację złego Petera z grzywką ala emo, jednak osobiście muszę stwierdzić że te sceny ze złym odpowiednikiem Spider-mana stanowią dla mnie kwintesencję tego filmu. Postać co prawda jest przegięta jednak jest to uzasadnione. Venom przeistoczył bowiem naturę Parkera w jej lustrzane odbicie. Jako że Peter był do bólu ciamajdowaty zmienił się w napuszonego bufona. Jest więc uzasadnienie dla wątku który lubię też z racji humorystyki w nim zawartej. Emo Peter wreszcie odpowiada ciosem na cios i zaczepką na zaczepkę. To świetnie widać podczas jego starcia z Harrym. Jeśli już piszę o Osbornie nie mogę pominąć przy tym świetnej kreacji Franco. Postać Harrego rozwijała się od pierwszej części stanowiąc naprawdę mocne tło dla Spider-mana. Tutaj natomiast po początkowej konfrontacji Harry i Peter wreszcie stają ramię w ramię. Harry jako dobry goblin przebił w tym filmie samego Spider-mana i moim zdaniem zasłużył by stać się niezależnym super bohaterem. Serial o jego przygodach chętnie bym obejrzał gdyż w walce z Venomem i Piaskunem sprawdził się znakomicie będąc nawet gotowym by osłonić Spider mana własnym ciałem. Film ma świetną muzykę i genialny klimat. Bardzo przypomina mi Batmana Forever. Chętnie obejrzałbym czwartego Spider-mna o ile twórcy zdecydowaliby się wyjasnić że ostatnia scena był to pogrzeb tego dziennikarza nie Harego bo Osborn jako dobry Goblin pomagający pająkowi pokazał klasę.

Film z czystym sumieniem polecam gdyż moim zdaniem klimat Spider-mana kształtujący się przez dwie części dojrzał wreszcie w tym filmie.

ocenił(a) film na 3
SirDrX

Film tak zly, ze nawet jego wlasny rezyser to przyznaje.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Ludzie spinają się na ten film podobnie jak na "Batmana i Robina" nie rozumiem o co tyle szumu. Ten film uważam za wysokiej klasy produkcję. Jeśli chodzi o ostatniego Batmana to inna historia, nie jest najlepszy ale nie tragiczny. Takie jest moje subiektywne odczucie. Widziałem masę słabych produkcji. Kilka wręcz tragicznych. Spider-man 3 jest świetnym filmem bo luźnym, wprowadza więcej humorystycznego akcentu do serii, uwieńcza wiele wątków oraz posiada znakomity finał. Przy tym filmie dobrze się bawiłem i oglądałem go dwukrotnie, zapewne za jakiś czas jeszcze do niego wrócę. Film jest dobry zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pewnego rodzaju przymrużenie oka jest w takim kinie potrzebne.

ocenił(a) film na 3
SirDrX

Film podoba się Tobie i subiektywnie uważasz go za dobry, ok.
Ale obiektywnie, tak nie jest.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Raczej film nie podoba się tobie i subiektywnie uważasz go za zły. Jeśli chodzi o jakość filmów trudno jest stwierdzić co jest obiektywnie dobre a co złe ze względu na to że ludzie mają swoje gusta. Jedni jakąś produkcję uważają za szajs a inni się nią zachwycają, To że kilka osób albo nawet cała rzesza osób uważa coś za szajs nie sprawia że jest to szajs tylko że kilku ludziom się nie spowodowała a reszta przyłączyła się na zasadzie owczego pędu. Obiektywnie rzecz biorąc film nie jest beznadziejny, nie popełniono rażących błędów które by tę produkcję skreślały. Muzyka jest dobrana, gra aktorska na wystarczającym poziomie, efekty specjalne są niezłe. Zdarzyło się drobne potknięcie w postaci modlącego się o zabójstwo dziennikarza ale jest to fabularnie uzasadnione. Ja podałem konkretne argumenty dlaczego fil jest dobry ty nie napisałeś nic by uzasadnić że jest zły co sprawia że z nas dwóch to twoja ocena jest bardziej subiektywna.

ocenił(a) film na 3
SirDrX

Wręcz przeciwnie. Nie jest to trudne do stwierdzenia, a jakość filmu nie wynika z gustu ludzi.
Przykro mi, ale ten film jest szajsem. Popełniono tonę rażących błędów, aktorzy grają słabo, efekty są zaledwie w porządku jak na rok.
Nie podałeś żadnych argumentów, za tym, że film jest dobry.

ocenił(a) film na 6
Dealric

Ty też nie.

ocenił(a) film na 3
Heller1304

Oczywiście, że nie. Po co mam podawać arguemnty za tym, że jest dobry skoro tak nie uważam?

ocenił(a) film na 3
SirDrX

Humor w ty filmie jest żałosny i kiczowaty

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Dlaczego tak uważasz?

ocenił(a) film na 3
Heller1304

Serio, muszę odpowiadać na to pytanie? ;/

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Po prostu byłem ciekawy. Skoro nie chcesz, to nie odpowiadaj.

ocenił(a) film na 3
Dealric

I chyba nawet przepraszał tak jak przy Batman i Robin :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
SirDrX

10/10 to raczej przesada ale na pewno cała trylogia jest warta obejrzenia i każda część jest dobrym filmem

ocenił(a) film na 3
bartek_tdk

Oprócz tej ostatniej

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Kurczę no, aleś ty się uczepił tej "trójki". Ok. Nie podobał ci się Venom, mnie zresztą też nie za bardzo, ale sam film był dobry przecież.

ocenił(a) film na 3
Heller1304

Był poniżej przeciętnej

ocenił(a) film na 10
SirDrX

Film bardzo mi się podobał, ale ja jestem nieobiektywna, bo uwielbiam całą trylogię Raimiego. Też podobała mi się gra aktorska oraz przemiana Petera w złego. Efekty specjalne, poprawne,, mogły byc lepsze, ale dla mnie i tak mają drugorzędne znaczenie. No i Harry też szalenie mi się podobał, ale to w ogóle moja ulubiona postać w całej trylogii.

ocenił(a) film na 9
SirDrX

Ja się akurat zgadzam z twoją opinią.W tej części bardzo podobały mi się relacje pomiędzy bohaterami,trochę dramaturgii,trochę komedii.Świetnie przeprowadzoną akcję,sporo efektów i widowiskowych akcji.Obsada jest dla mnie jak najbardziej na plus,nie wiem skąd nagonka na głównego bohatera.Ciekawi przeciwnicy protagonisty,oraz (jak dla mnie),świetny wątek z Sandmanem,który wplata się trochę w życie Petera.jak dla mnie film na solidne 9.

ocenił(a) film na 10
JackRobertkokos

Zgadzam się, też tak uważam. Tylko Venoma troszkę mało, mogli bardziej rozwinąć ten wątek, bo ciekawy, a tak to ok, popieram Twoje zdanie.

ocenił(a) film na 3
panna_x_filmweb

Venoma mogłoby nie być, fani płakali jak widzieli tego venoma, ja też ;/ Zepsuć najlepszą postac z uniwersum Pajączka...

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

To pewnie wynika z tego, że różni się od wersji z komiksu i stąd to rozczarowanie, ja komiksów nie znam, więc dla mnie to są po prostu oddzielne filmy, nie mam punktu odniesienia do pierwowzoru.

ocenił(a) film na 5
panna_x_filmweb

Venom w komiksach był bardzo duży....baaa był wielki w porównaniu do Spidey'a. A rozczarowanie ludzi nie bierze się stąd że się różnił od komiksowego pierwowzoru. Na ten przykład mnie rozczarował tym że: jako Eddie Brock to w ogóle jakaś łajza była, że Venom był za chudy, że nie mówił takim podwójnym złowieszczym głosem, nie określał się jako "We" tylko "I" i ogólnie cały ostatni akt w filmie jest o tyłek rozbić bo wielu fanów liczyło że Venom będzie się bił ze Spider-Manem i to będzie niesamowite starcie... A okazało się że ledwo był tam na 5 minut.... Jeżeli komiksów nie czytałaś to chociaż obejrzyj serial który leciał na TVP2 i Fox Kids "The Amazing Spider-Man" tam jest 3 częściowa historia o Venomie w pierwszym sezonie, a potem pojawia pojawia się jeszcze w 3 chyba sezonie (nie mam pewności) w dwu odcinkowym epizodzie i łączy siły ze Spiderem by pokonać Carnage'a. A Spider-Man 3 to średniak jak dla mnie....ma dobre momenty ale więcej ma tych złych. Choć cała trylogia wypada dobrze, szczególnie SM2 mi się podobał. Zresztą pewnie gdyby nie Spider-Man i X-Men to nie mielibyśmy teraz Filmowego Universum Marvela i Avengers :D

ocenił(a) film na 10
RiDeR882

No fakt, Venoma było mało, jak mówisz, pojawił się w ostatnim akcie na 5 minut, dlatego tez gdzieś wyżej pisałam, że dla mnie było go za mało w filmie i że dla mnie szkoda, bo mogli dać go więcej i rozwinąć ten wątek, ale znów inny użytkownik stwierdził, że mogłoby go wcale nie być, bo był właśnie jako fan spidermana rozczarowany kreacją tej postaci, także każdy odbiera to inaczej, dla jednych minus, że go tak mało i niedopracowany scenariusz, dla innych, że w ogóle był, bo zbyt odbiegał od oczekiwań. Także myślę, że przy takich filmach nigdy wszystkich się nie usatysfakcjonuje. Mnie akurat cała trylogia podoba się na równi, ale szanuję Wasze zdanie.

ocenił(a) film na 6
panna_x_filmweb

I taka odpowiedź mi się podoba. Zero hejtu, zero spiny. Kultura w czystej postaci. :)

ocenił(a) film na 7
Heller1304

Tu nie ma co bronić kulturą tego badziewia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones