PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9695}
6,7 336 239
ocen
6,7 10 1 336239
6,1 27
ocen krytyków
Spider Man
powrót do forum filmu Spider-Man
ocenił(a) film na 10
kim777

To wina scenarzysty a nie Tobey'a że był płaczliwą ciamajdą.

Kyubas

"Spider-Man". "Niesamowity..." to jak zabawa domkiem dla lalek. W rolach głównych Ken i farbowana na rudo Barbie. Nie dość że sztucznie wyglądają, sztucznie się uśmiechają, to jeszcze sztucznie grają. "Niesamowity..." mnie odpycha.

ocenił(a) film na 9
Increibla

A dla mnie jest idealny :)

ocenił(a) film na 7
Kyubas

Zdecydowanie nowy Spider man

ocenił(a) film na 9
Kyubas

Seria The Amazing ponieważ lepiej odwzorowuje młodzieńczy klimat serii no i samego Parkera plus porusza wątki z serii Ultimate i jest świeżym pomysłem jeśli chodzi o Pająka. Szkoda że już się skończyła :(

Kyubas

Zdecydowanie The Amazing Spiderman ;)

ocenił(a) film na 7
Kyubas

Zdecydowanie "Spider-Man". Wątek miłosny nie jest irytujący i Parker nie wygląda na niedorozwiniętego. :p

ocenił(a) film na 7
Kyubas

Magłajer nie pasuje mi jako Spidy ! Garfield lepszy !

ocenił(a) film na 9
Kyubas

Niesamowity bo bardziej oddaje oryginał postaci

ocenił(a) film na 8
Kyubas

Spider-Man of course! Dla mnie był, jest i zawsze będzie tym pierwszym, wyjątkowym i niezastąpionym dziełem.

ocenił(a) film na 7
Kyubas

Zdecydowanie wersja Raimiego

Kyubas

No moim zdaniem niesamowity zatracil to jak zwykły chłopak stał się bohaterem dodając wątek syna genialnego naukowca i to że wszystko zaczęło się od zaimponowania szkolnej piękności A nie zbawiania świata

użytkownik usunięty
Kyubas

Ludziom często przypominać, że to nie są ekranizacje komiksów, a jedynie adaptacje... Filmy kręcone na podstawie uniwersum... Dla mnie te części o Peterze było dużo lepsze, jakoś bardziej mnie wciągają.

ocenił(a) film na 8
Kyubas

Zdecydowanie ten Spider-Man z 2002 roku ;)

ocenił(a) film na 2
NOS_4_A2

2 stare były spoko 3 była marna. 2 niesamowite "amazingi" dla mnie są super. Homecoming hmm może być.

ocenił(a) film na 8
Kyubas

Niesamowity Spider-Man

ocenił(a) film na 8
Kyubas

Wolę serię z Maguire. Może przemawia przeze mnie sentyment, bo ten film widziałem dużo wcześniej. Jednak nawet patrząc tak obiektywnie to wersja z Tobym Maguire jest dużo lepsza. Począwszy od samej genezy Spider-Mana, gdzie zostaje ukąszony przypadkowo. W Niesamowitym Spider-Manie włazi do jakiegoś tajnego laboratorium z pająkami. Później po ugryzieniu zasypia w metrze, jakiś gość kładzie mu piwo na głowie, a on spuszcza prawie wszystkim pasażerom łomot... WTF?! W starszym filmie przemiana Parkera przebiegła w jego pokoju. Nikomu nie chwalił się swoimi skillami, jak ten z Niesamowitego łapiąc muchę przed swoją ciotką czy grając w kosza w szkole, gdzie też irytowało mnie to sztuczne przyspieszenie. W filmie z Maguire scenę w której Parker łapie na tacę wszystkie przedmioty nagrywano ponad 160 razy, bo nie korzystano z efektów specjalnych. Zaś w scenie w której Garfield łapie kubek widać, że jest to CGI i po cięciu zostaje zamieniony na prawdziwy kubek. Jest też scena w Niesamowitym Spider-Manie w której Parker i Gwen siedzą na stadionie, później on łapie tą piłkę i odrzuca tak, aż zgiął się metalowy słupek. Moim zdaniem niepotrzebnie twórcy Niesamowitego Spider-Mana chcieli w tak nachalny i chamski sposób pokazać jego supermoce.

Zresztą praktycznie przed wszystkimi dość szybko ujawnia, że jest Spider-Manem. I jeszcze ta idiotyczna scena, gdzie zostawia swój podpisany aparat... W starszej wersji jest to dużo naturalniej zrobione. Nie pamiętam czy Mary Jane dowiaduje się o tym pod koniec filmu czy dopiero w drugiej części, a w Niesamowitym Gwen dowiaduje się o tym jakoś w połowie. Także śmierć wujka Parkera jest dużo bardziej zgodna z komiksem w wersji z Maguire. W filmie z Garfieldem Parker z fochem wychodzi z domu kupić sobie mleczko, a wuj go szuka i wtedy ginie. Również główny zły podobał mi się bardziej w filmie z 2002 roku. Willem Dafoe to wręcz idealny Zielony Goblin. Ten Jaszczur mnie niezbyt przekonał. Starsza wersja ma też Jamesona, który też sporo wnosi do filmu. Tą postać lubiłem też w grze Marvel's Spider-Man, jego audycje były świetne i pełne humoru. Pewnie jeszcze kilka rzeczy, które by się jeszcze znalazły, ale to tak na szybko.

Filmy z Maguire stały się memem tylko za sprawą trzeciej części, gdzie zamienił się w emo i śmiesznie tańczył, ale nawet trzecia część podobała mi się bardziej od Niesamowitego Spider-Mana z Garfieldem. Zobaczymy jak wypadnie "dwójka", bo ta przede mną. Ale czy przebije Spider-Mana 2 Raimiego? Wątpię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones