Przerażający film, ale jakże prawdziwy...

Najbardziej przerażający są ludzie, którzy mają klapki na oczach i wolą udawać, że problem nie istnieje. Kościół Katolicki to jedno wielkie kłamstwo i jestem szczęśliwa, że się z niego wycofałam. Spotlight pokazuje jak wielką władzę Kościół naprawdę posiada i do jakich celów jej używa. Powinno się ten film wprowadzić obowiązkowo do szkół, a religię z nich usunąć. Prawda jest taka, że nie da się Kościoła zupełnie wyplenić, ale możemy choć próbować coś z tym zrobić, zamiast pchać dzieci prosto w paszczę lwa. Nie zdajemy sobie sprawy jaka jest naprawdę liczba dzieci skrzywdzonych przez księży, a fakt jest taki że ta liczba ciągle rośnie, a księżom uchodzi to na sucho. Ludzie są zmanipulowani przez księży, biskupów i samego papieża, bo to oni właśnie tak pięknie mydlą im oczy. Tak jak powiedziano w filmie "Kościół chce, byśmy myśleli, że to jedynie kilka zgniłych jabłek" i bardzo szkoda, że tak wielu ludzi tego nie widzi.

19
 • Hej! Być może, że KK jest instytucją, do której wdarło się dużo zła. Gdzie wielu księży utraciło wiarę (lub jej nigdy nie miało) i sens czym jest - powinno być chrześcijaństwo. Nauka chrześcijaństwa stała się często rozmyta, niespójna, a sami ewangelizujący mają problem z wytłumaczeniem podstawowych spraw duchowych (wielokroć sami nie ogarniają).

  Piszesz, że KK to kłamstwo - ok masz na pewno ku temu solidne podstawy, chcę Ci jednak powiedzieć od siebie, że nie w tym rzecz.
  Zachęcam Cię do zbadania tematu nie czy KK czy inna instytucja ale czy Jezus Chrystus to też kłamstwo, czy może jednak prawda.
  Bo chrześcijaństwo to nie wyrobienie frekwencji mszalnej, tylko wiara w Jezusa Chrystusa. Dokładniej wiara MU, posłuszeństwo jemu, słuchanie Go. A jakie są jego nakazy? - miłuj bliźniego i idź za mną.

  PS, nie jestem żadnym księdzem, a niedawno nawróconym z Twojego rocznika ;) Jeśli Cię interesuje niewymagający sposób weryfikacji czy Jezus i to o czym mówi Nowy Testament to prawda - daj znać, pozdro

 • majka92 - Podobnie jak Ty wycofałem się z tej instytucji, porzuciłem całą wiarę jako taką, tak jak porzuca się wiarę w świętego mikołaja. Tak naprawdę jedyne co trzyma ludzi przy KK to przyzwyczajenie (bo tak się urodzili i tak robią innni w około) i strach przed własaną śmiertelnością. Film tylko porusza czubek góry lodowej ale i to jest ważne bo to często jeszcze temat tabu.

 • użytkownik usunięty

  najbardziej bawią mnie ludzie, którzy mówią, że wycofali się z kościoła, a obchodzą święta, biją się z innymi o urlop w okresie świątecznym mimo, że to dla nich powinny być zwykłe dni, chrzczą dzieci i biorą śluby w kościele. Zakłamanie i nic więcej. I jeszcze się tłumaczą, że to u nich tradycja rodzinna... sorry ale to tradycja chrześcijańska więc obchodź sobie święto świstaka...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: