PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559553}
5,2 7 357
ocen
5,2 10 1 7357
Stalingrad
powrót do forum filmu Stalingrad

Miałem wyłączyć film w zasadzie już na początku, ale dotrwałem do połowy więc uprzedzam, że mogę się mylić. Bardzo, bardzo rzadko nie oglądam filmów w całości, nawet te które mi się nie podobają, ale tutaj powiedziałem sobie DOŚĆ i wyłączyłem film w połowie. Napiszę na jakiej scenie - później. Na samym początku wkurzyło mnie na maksa, że żołnierze JAWNIE powołują się na Boga i modlą. Może Pan Putin wciskać taką ciemnotę swoim, zresztą tam podręczniki od historii są bardzo poddane indoktrynacji. W Armii Czerwonej jak i w całym ZSRR religia była surowo zakazana, za to można było trafić do Łagru. W armii z oczywistych względów dodatkowo oficerowie polityczni dokładnie się temu przyglądali. Ludzie jak wierzyli w żadnym razie nie obnosili się z tym, nawet nie rozmawiali. Pewno Pan Putin budujący Wielką Rosję gdzie tym razem prawosławie jest połączone z państwowością tak by chciał, żeby było pod Stalingradem, ale tak nie było ! Film wyłączyłem natomiast na scenie gwałtu oficera niemieckiego. To jest szczyt hipokryzji, że Rosjanie, którzy masowo gwałcili na potęgę wszystkie kobiety, które spotkali na swojej drodze walki z nazizmem, a szczególnie upodobali sobie Niemki, mają czelność akurat coś takiego pokazywać ! Gwałcili dziewczynki już 6 letnie, a 14 - 15 latki na masową skalę. Oczywiście starszymi i dużo starszymi też nie gardzili. Nie twierdzę, że Niemcy tego nie robili w ogóle czy nie robili w Stalingradzie, ale był to ułamek procenta tego co zrobili Ruscy. Wynikało to choćby z tego powodu, że Żydzi czy Słowianie byli wg nich podludźmi z którymi kontakty seksualne były zakazane i źle widziane. Z tym gwałtem to szybciej by zgwałcili tą dziewczynę z domu niż ten Niemiec, tak na marginesie. Oprócz tych rzeczy film razi infantylnością i biało-czarnymi kolorami gdzie oczywiście Rosjanie to aniołki. Efekty specjalne na poziomie 2000 roku, widać dokładnie komputerowe animacje. To wszystko powoduje, że oceniam ten film na 2 i nie przypuszczam abym zmienił tą ocenę, jak bym obejrzał cały. ODRADZAM.

ocenił(a) film na 6
hubio

Przegapiłeś jeszcze śmieszną scenę jak jeden z żołnierzy się myje i śpiewa w wannie.

ocenił(a) film na 10
hubio

Żalosna,nacechowana modną w owych czasach antyrosyjską retoryką.
Jankesi natomiast ze 100 kapitanów ameryka byli cudowni,święci i nieomylni ?
Ehh.

ocenił(a) film na 2
o87654

Ja akurat nie jestem za żadną antyrosyjską czy niemiecką retoryką bo uważam, że jako słabsi jedynym wyjściem jest dogadywać się z silnymi sąsiadami, a szczególnie Niemcami, ale obiektywnie ten film jest po prostu bardzo nie prawdziwy i propagandowy i gdyby coś podobnego zmajstrowali Amerykanie napisałbym dokładnie to samo. Kapitan Ameryka i Avengersi to filmy s-f więc zupełnie inny gatunek i inna konwencja. Jak można w ogóle porównywać ? Do porównania weź sobie Szeregowca Rayna, a szczególnie Pacific i Kompanię Braci gdzie nie było propagandy, a a totalny realizm i było tez np. pokazywane jak żołnierze wyjmowali japońskim trupom złote zęby i ich okradali.

ocenił(a) film na 10
hubio

Tutaj akurat się z Tobą zgodzę.
Co do tych filmów to masz rację,ale wez sobie np "Byliśmy żołnierzami"
Gdzie w sposób bardzo propagadndowy ukazali trudy ich "walki" w Vietnamie i "zwycięstwo".
A jak wiadomo ową wojnę wygrał wietnam północny.

ocenił(a) film na 2
o87654

Nie pamiętam dokładnie "Byliśmy Żołnierzami", ale wydaje mi się, że w prawie każdym amerykańskim filmie o Wietnamie były pokazywane nadużycia oczywiście ze słynnym Plutonem Stone'a na czele. I być może w Byliśmy Żołnierzami chodziło o wygraną jakąś bitwę.

Ja nie zarzucam Stalingradowi pokazywania patosu i heroizmu tylko po prostu nie prawdę jak te modlitwy w Armii Czerwonej.

ocenił(a) film na 10
hubio

Teraz w pełni się z Tobą zgadzam.
To się nazywa dyskusja na odpowiednim poziomie :D.
Pozdrawiam Serdecznie

ocenił(a) film na 10
hubio

Racja...;"gwałtu oficera niemieckiego. To jest szczyt hipokryzji, że Rosjanie, którzy masowo gwałcili na potęgę wszystkie kobiety, które spotkali na swojej drodze walki z nazizmem, a szczególnie upodobali sobie Niemki, mają czelność akurat coś takiego pokazywać ! "
Smutne i zatrważające,ale prawdziwe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones