PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9748}

Star Trek

Star Trek: The Motion Picture
6,9 11 179
ocen
6,9 10 1 11179
5,0 3
oceny krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Człowiek vs. maszyna 

użytkownik usunięty

To co pierwsze rzuca się w oczy to mocno powolna akcja, autor skupia się często na pokazaniu wspaniałości statku, czy też V'Gera (co na początku da się oglądać tylko dzięki mocno zaznaczonej muzyce). Być może kiedyś robiło to wrażenie, teraz jednak, mimo, że wygląda to całkiem nieźle, to jednak nie powala. Fabuła, choć niezbyt skomplikowana, zostaje w ten sposób niepotrzebnie rozciągnięta. Szkoda, bo jest całkiem wciągająca, szczególnie w drugiej połowie, kiedy świat został już ogólnie przedstawiony i zaczyna się przygoda. Wnętrze Enterprise'u, podobnie jak ukazane technologie wyglądają na tyle nieźle, że przynajmniej nie rażą i ogląda się to dosyć znośnie. Nie wiem czy było to zamierzone, ale relacje na statku są zbyt sztywne, sformalizowane (np. ciągłe zwracanie się do siebie przez stopień oficerski). Do tego ciągłe raportowanie załogi o stanie statku i otoczenia, nie obeszło się też oczywiście bez używania "naukowej" terminologii. Było to troche męczące, z drugiej jednak strony nadało specyficzny charakter filmowi. Na plus scena z podróżą przez tunel podprzestrzenny w spowolnionym tempie oraz finał, do którego nawiązuje tytuł posta.

Film ogólnie daje radę, jednak szału nie ma. Ani nie zachęca, anie nie zniechęca do obejrzenia kolejnych części.

ocenił(a) film na 7

Tak i z tego powodu, pomimo , że kocham tematykę SciFi, mogę tej produkcji dać tylko 7/10 . Zbyt rozwlekłe sceny a'la Odyseja kosmiczna, niektóre wątki za bardzo naiwne , ogólnie fajnie się oglądało, czuć klimat kultowej serii, ale nie jest to żadna rewelacja.

ocenił(a) film na 6
OmniModo

te sceny długie to właśnie największy atut tego filmu, są przeciwieństwem współczesnego kina sci-fi, które pędzi na łeb na szyję, nie robią czegoś takiego w tej chwili

OmniModo

Lepsze to niż jakiekolwiek Star Wars. Najlepszy Trek i w ogóle jeden z najlepszych filmów s-f. A najzabawniejsze, że jeden z najwybitniejszych filmów s-f ever wciąż jest wśród ogółu niby filmem drugiej kategorii a film Wise'a przewyższają w historii gatunku zaledwie 3, góra 4 filmy. Irytujące jak tak dobry film nie jest należycie doceniany.

ocenił(a) film na 7

PS: i moja niższa ocena nie wynika z jakieś niechęci do starych filmów SF, jest wręcz odwrotnie, np. oglądałem niedawno po raz kolejny Bliskie spotkania... czyli film STARSZY od Star Trek'a i przyznałem mu 10/10 ponieważ po raz kolejny mnie zachwycił. Natomiast w tym ST TMP nie poczułem takiego porywu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones