1 godz. 47 min.
5,5 35 129
ocen
5,5 10 35129
3 584
chce zobaczyć
2,4 5
ocen krytyków
{"rate":2.4,"count":5}
{"type":"film","id":34021,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Stara+ba%C5%9B%C5%84.+Kiedy+s%C5%82o%C5%84ce+by%C5%82o+bogiem-2003-34021/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
 • Grobonow ocenił(a) ten film na: 9

  Bardzo dobry klimat. Bardzo dobra muzyka. Jest realizm walk. Żadnego PG13. Jest krew, strzały powbijane w oczy i brzuchy, ucięte głowy. Są nawet gołe cycki. Film bardzo przyjemny. Postawiłbym go obok The Ring of Niebelungs i Wołkodawa. Jesli ktoś polubiła temte dwa, to i Starą Baśń przyswoi :]

 • blysk_2 ocenił(a) ten film na: 9

  Grobonow Też jestem zdziwiony tak niską oceną tego filmu .
  Wołkodaw jakoś za bardzo nie przypadł mi do gustu.
  Ten film jak dla mnie lepszy nawet od takich hitów jak władca pierścieni :P

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  blysk_2 Ja natomiast się nie dziwie, bo czytałam książkę. Myślałam, że film bedzie równie fajny jak ona , ale zawiodłam się.. Film różni się od książki w dość dużym stopniu. Film przez to wg mnie stracił na swojej wartości.

 • Grobonow Chyba inne filmy oglądaliśmy ;)
  Ja wytrzymałem pół godziny i w tym czasie był Makbet na poziomie szkolnego przedstawienia (w szkole dla opóźnionych) i Żebrowski jakością gry nawiązujący do słynnego Wiedźmina. A dialog miłosny był już ponad moje siły.

 • aklekot wiem , ze odpowiedz po latach , ale dopiero teraz wzielam sie za ten film. Ogolnie Zebrowski sobie poradzil . Zarowno tu jak i w wiedzminie. Za to ta niunia grajaca Dziwe chyba w barze lapana i to po wielu drinach ...tak aktorskiego drewna dawno nie wrzucono na polskie ekrany, nawet Mroczkowie ja bija wrsztatem na glowe.

 • dingo21_filmaniak ocenił(a) ten film na: 8

  kotilla Jak łatwo być krytykiem. Jedno mnie dziwi: skoro jest tak wielu znamienitych znawców aktorstwa (jak powinno się grać, jak powinien wyglądać warsztat itd.) to dlaczego sami nie zostają aktorami i nie pokażą światu jacy są wspaniali i profesjonalni?? Łatwo być krytykiem filmowym, kulinarnym czy każdym innym.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

  dingo21_filmaniak Jeszcze łatwiej klakierem.

 • Grobonow gówno, Hoffman chyba bał się Niemców urazić bo w książce byli pokazani jako okrutni,obłudni, bezwzględni łupieżcy (zresztą tacy są do dzisiaj) a w filmie zastąpił ich wikingami hahaha. Do tego Ziemowit jest synem Piasta, a Piastun to inna osoba, nie jego ojciec.. WTF?????? Przecież (w książce i nie tylko) Piast ojciec Ziemowita i Piastun następca Popiela to jedna I TA SAMA osoba. Co za gówno. Książka jest świetna a to.... żałosne.

 • Rockman92 Założę się że jesteś "prawdziwym polakiem" :)))))

 • Zetar ocenił(a) ten film na: 3

  mutant6 A Ty kim jesteś? Rockman92 napisał czym się różni książka od filmu i nie ma znaczenia czy jest Polakiem, Żydem itd... Jakoś inne narodowości dbają o swoja historię (a szczególnie o pozytywnych elementach swojej przeszłości, zacierając jednocześnie te niewygodne), a gdy tylko jakiś Polak napisze coś o faktach to od razu inni pseudo-polacy zaczynają go obrażać w imię fałszywie pojmowanej politycznej poprawności.

 • Grobonow Dobrze że nie wspomniałeś pozytywnie o efektach CGI polski bo to zło i tragedia.

 • Grobonow Ale wersja serialowa jest o niebo lepsza.