PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252724}
5,9 11 359
ocen
5,9 10 1 11359
4,6 5
ocen krytyków
Statyści
powrót do forum filmu Statyści

Z przykrością odnotowałem tak niską ocenę dla tego świetnego filmu. Rzadkie połączenie komedii i akcentów dramatycznych. Perełka wśród kretyńskich, współczesnych krajowych produkcji

ocenił(a) film na 10
Piotrowski_pawel

No dokładnie, buractwo się szerzy tu!

ocenił(a) film na 9
Piotrowski_pawel

Niestety to prawda. Średnie wprawiła mnie w osłupienie. Ale cóż jakie kino takie pokolenie widzów.

ocenił(a) film na 4
Piotrowski_pawel

Polemizowałbym. Moim zdaniem ten film jest właśnie quasi-inteligentną produkcją przekazującą temat w sposób, który przeciętnemu Kowalskiemu każe sądzić, że ma on wyrafinowany gust, a ten, kto film ocenia nisko, jest zwykłym plebsem wychowanym na "Rambo". Na tle typowej komedii romantycznej znad Wisły ten film to prawie Bergman, jeśli ktoś jednak ogląda kino niemainstreamowe przyzna rację, że niezamierzona przaśność też bije od tego projektu. Jedyne, co jest tutaj genialne, to emploi Pani Kingi P., która z wiadomych względów w filmach o prowincji odnajduje się wybornie.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

Nie zgodzę się z tym. Nie uważam, że jedyny dobry film to intelgentne kino ala Bergman, czy von Trier. Są także zwykłe opowiastki, które bywają reweleacyjnie zrobione. Poza tym mówiąc o współczesnej publice, miałem na myśli, przyzwyczajanie młodych ludzi do efektownych akcji i głupiego humoru. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
chemas

Sformułowanie "Bergman" było tutaj ironicznym przywołaniem. Oczywiście są zwykłe opowiastki rewelacyjnie zrealizowane, ale "Statystom" niestety do tego poziomu daleko. Poczucie humoru bynajmniej nie jest inteligentne, lecz banalne, a cała opowieść trywialna i zbyt lekka niczym pieczywo z chińskiego, dmuchanego ryżu. Banał z niezłym Lorencem w tle. Myślę, że nie powinniśmy oceniać zbyt pochopnie i pozytywnie polskich filmów gloryfikując je tylko dlatego, że delikatnie wybijają się poza poziom mizerii kinematografii znad Wisły. Obiektywizm poproszę.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

Życie jest trywialne.

ocenił(a) film na 4
chemas

Dlatego wymyślono kino ambitne.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

Wiesz co, wydaje mi się, że i ambitne i proste jest potrzebne, byle było dobrze zrobione Houk

ocenił(a) film na 4
chemas

Zgadzam się; targety są różne, ale rozchodzi mi się o to, by nie mylić solidnej prostoty z prostactwem. Rzeczeni "Statyści" to niski przedział cenowy wędlin z Biedronki; niby opakowanie w sam raz, konsumpcje przeżyjesz, cena ok,ale nie liczyłbym na szczególne doznania spożywcze. Pozdrawiam również.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

Niezrozumieliśmy się. Właśnie uważam, że Statyści, to właśnie solidna prostota.

ocenił(a) film na 4
chemas

Dobrze. Skoro już prowadzimy rozmową przy świątecznym stole, to jeśli masz ochotę, to chętnie poznam Twoje argumenty, by nie spierać się wirtualnie bez podstaw. Wymienisz rzeczy warte uwagi, żebym mógł się odnieść ?

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

scenariusz, zabawny klimat i gra aktorska

ocenił(a) film na 4
chemas

Scenariusz. Grupa chińskich producentów filmowych stwierdza, że polska będzie znakomitym krajem do realizacji projektu ze względu na smutek panujący na licach statystycznego Kowalskiego. Tytułowi statyści to naturszczyki, z których każdy ma swój problem, a ich losy przeplatają się wzajemnie. Czy to naprawdę takie genialne, by dać "9" :)? Gra aktorska. Nie widzę tutaj ekspresji Pacino i wdzięku Winslet; wszyscy grają normalnie, czyli nie tragicznie, i bez fajerwerków - kto Twoim zdaniem gra tutaj wyjątkowo i dlaczego ? Klimat ? Wspominałem - przaśny aż do bólu, a wstawki z krzyczącą w nieustannie Chinką ( nie wiem, kim była - II reżyserem ?) to humor gimnazjalny, a takich kwiatków nie brakuje.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

Wszystkie punkty dokładnie odwrotnie.

ocenił(a) film na 9
chemas

Aha i ta dyskusja chyba nie ma sensu, gdyż mamy inne spojrzenie na film. Wesołych Świąt życzę.

ocenił(a) film na 4
chemas

Cóż; katolikiem nie jestem, ale życzę Wesołych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones