PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717119}
5,4 1 758
ocen
5,4 10 1 1758
Stephanie
powrót do forum filmu Stephanie

Film mógł być horrorem z nostalgią w tle, z klimatem. Mógł potem przejść w sieczkę i też pewnie byłby lepszy. A tak mamy to co zwykle.
Sam przez chwilę miałem złudzenia, że obraz jest alegorią - dziewczynka jako chore społeczeństwo zmagające się z chorobą - potworem, rodzice zaś naukowcami, którzy mają dbać o społeczeństwo, jak właśnie rodzice o dziecko. Zwłaszcza, że jedno - część społeceństwa już stracili. Nawet scena z "sali operacyjnej" - przerwana operacja i za chwilę informacja w telewizji o tragedii podczas eksperymentalnego zabiegu, gdzie ginie dwustu naukowców z całego świata.
Nie wyszło. Już scena w sadzie mogła by być zakończeniem...
Myślałem, że będzie serduszko. Nie wyszło.

ocenił(a) film na 7
JaroTomik

a jak dla mnie własnie bardzo dobrze ze tym razem nie bylo zadnych alegorii bo ilez to mozna? bardzo dobrze ze tym razem wreszcie obylo sie bez takich lamiglowek ktore czesto gesto sa ultra debilne i juz lepiej wlasnie zostawic proste wytlumaczenie a nie silic sie na wymyslanie chorob psychicznych, paranoi itp :P

ocenił(a) film na 7
miko1980

* 2 x bardzo dobrze ze tym razem, ech gdzie ta edycja postów...

miko1980

Ok, alegorię mogli sobie darować, bo faktycznie kilka filmów przez to zupełnie wypacza sens horroru, ale mogli się zdecydować - albo demon, albo sci-fi...

ocenił(a) film na 6
JaroTomik

A ja myślę, że doceniono potencjał i liczę, że dwójka powstanie szybko i będzie na miarę gatunku. Bardzo podoba mi się połączenia "Ducha" z "Obcym" , choć tymczasem to bardzo intuicjonalne. Mam nadzieję, że w drugiej części zobaczymy już wielkie gwiazdy kina i niezłą odyseję. Liczę na to. Może przedwcześnie..bo może będzie powrót do przeszłości najpierw a dopiero później kolejne części.. ale po raz pierwszy od lat, widzę wielki potencjał w tym filmie he he

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones