PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 60 993
oceny
6,7 10 1 60993
6,8 25
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Zacznę od tego, że wczoraj obejrzałam "Tylko kochankowie przeżyją" i dzisiaj wybrałam z filmografii Wasikowskiej właśnie "Stokera". Pomyślałam też, że zobaczę ją w innej roli niż Alicja czy nierozgarnięta wampirzyca ;)
Włączyłam film, zaczęłam oglądać i zamiast niej zobaczyłam genialną aktorkę. W długich, prostych, czarnych włosach, prezentowała się nadzwyczaj inaczej, niż ją zapamiętałam z innych filmów.
Dziwna, tajemnicza, niedostępna i powściągliwa dziewczyna, przechodziła między idealnie pięknymi, niezwykle płynnymi ujęciami filmu, wywołując u mnie ciekawość i ciarki na plecach.
Świetnie odnalazła się w tej niezwykłej fabule, która przyciągała mnie do ekranu, jak magnes, z minuty na minutę. W historii, która poruszyła moje serce na tyle, że po skończeniu filmu chciałam chłonąć jej więcej i jeszcze więcej.
Doza tajemnicy, nutka zawiłości, ubrana w dobrą muzykę i okraszona nie tylko świetną grą głównej bohaterki, ale także zasługującej na uwagę Nicole Kidman, czy mniej mi znanego, ale niezwykle przekonywującego w roli tajemniczego wuja, Matthew Goode. Był jeszcze mój ulubiony aktor, Dermot Mulroney, ale znacznie mniej wykazał się w tym filmie ;) Moje oczy były zwrócone na Wasikowską, bo to ona nadawała przede wszystkim klimat poszczególnym ujęciom.
Na wielkie brawa zasługuje przede wszystkim moment, gdy główna bohaterka wraz z chłopakiem przeszli przez tory do lasu i w mroku odbyła się scena, która najbardziej utkwiła mi w pamięci.
Moje uznanie wędruje również do sceny, która moim zdaniem była przepiękna, ale niezwykle niepokojąca. Scena, którą Kidman i Goode odegrali w jadalni domu, a w tle pobrzmiewała piosenka "Summer Wine" Valo z Avelon.

Takie właśnie sceny nadawały charakteru temu filmowi. Sceny, które niezwykle płynnie i ciekawo przechodziły w rytm świetnej muzyki i czasem powolnych ujęć. I sceny, które ujmowały przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem i genialnym aktorstwem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones