PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190719}
7,8 7 251
ocen
7,8 10 1 7251
7,7 3
oceny krytyków
Shooting Dogs
powrót do forum filmu Shooting Dogs

O tym, jak zwyczajni ludzie w ciągu paru dni poddają się temu szaleństwu i zmieniają w bandę bezlitosnych morderców? Myślę, że to mogłoby w jakiś sposób pomóc ludziom z zachodu zrozumieć tę tragedię.

ocenił(a) film na 9
PannaPsychoza

Podbijam pytanie, bo również jestem ciekaw. Jestem ciekaw, czy oni (Hutu) naprawdę czuli się zagrożeni.

PannaPsychoza

Film z perspektywy Hutu to "Czasem w kwietniu" ("Sometimes in April") - ale nie o takiego Hutu Ci chodziło. Niemniej jednak pokazuje nieco odmienny obraz tragedii.
Film o który Ci chodzi raczej nie powstał - i chyba za naszego życia nie powstanie. Mógłby zostać odebrany jako usprawiedliwianie ludobójstwa, na co żaden reżyser ani producent pozwolić sobie nie może. Niemniej jednak, żeby zrozumieć pewne mechanizmy, polecam książkę Philipa Zimbardo "Efekt Lucyfera", oraz zapoznać się z tematem ludobójstwa na Wołyniu - które było bardzo podobne.
Komuś zainteresowanemu tematyką polecam zobaczyć wszystkie cztery filmy: "Hotel Rwanda", "Strzelając do psów", "Podać rękę diabłu" i "Czasem w kwietniu". I chyba poleciłbym w takiej właśnie kolejności, kolejne filmy nieźle się uzupełniają.

ocenił(a) film na 8
PannaPsychoza

"hotel Ruanda" jest o pracowniku hotelu ktory pochodzi z plemienia Hutu. Bardzo dobry film! Polecam

ocenił(a) film na 8
PannaPsychoza

Filmu chyba nie ma, ale pomocna okaże się książkowa trylogia Jean Hatzfeld. Try książki reportaże o tym ludobójstwie. Pierwsza Nagość życia, Tutsi opowiadają jak to wyglądało z ich strony, druga część Sezon maczet, perspektywa Hutu i trzecia Strategia antylop, tej nie czytałem.

Gregory_5

Polecam jeszcze książkę "Ocalony" napisaną przez chłopaka, który cudem(pechem-zależy jak na to patrzeć, po tym co przeżył) uniknął śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones