PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190719}
7,8 7 255
ocen
7,8 10 1 7255
7,7 3
oceny krytyków
Shooting Dogs
powrót do forum filmu Shooting Dogs

Mocne

ocenił(a) film na 9

Filmy o II wojnie traktuję jak daawną historię. Wietnam za sprawą wielu lipnych hamerykańskich produkcji nie jest w stanie do mnie przemówić. Ta historia ma o wiele większe oddziaływanie bo:
- wydarzyła się na oczach i przy współudziale ONZ
- wydarzyła się w czasach gdzie media, zwykli ludzie i politycy dokładnie wiedzieli co się dzieje za sprawą szybkiego przepływu informacji
- wydarzyła się za mojego życia

Może jak zwykli ludzie będą szerzej reagowali na tego typu sytuacje / bardziej naciskali na rządy itp. takie sytuacje bedą się powtarzać rzadziej... może...


Swoją drogą:

Transformers - 145 tyś głosów / Strzelając do psów - 3 tyś głosów

Z jednej strony gwniana papka (losowo wybrana), z drugiej obraz pozwalający conieco zrozumieć otaczający świat. Proporcje 50:1.

ocenił(a) film na 9
wiktorynka

Teraz mamy Syrie i jest podobnie.ONZ to kolejny pic na wodę cywilizowanego świata.Pytanie dlaczego zwykli ludzie dają się mamić do tego stopnia by zabijać z zimną krwią.A może jest aż tylu drani bez sumienia co potrafią małym dzieckiem rzucić o drzewo.Przecież w Rwandzie zabijały także matki.O co tutaj chodzi nie mogę tego pojąć.

ocenił(a) film na 8
wiktorynka

skoro zainteresowała Cie tematyka Rwandy, może także zainteresuje Cie tematyka Kambodży i Czerwonych Khmerów? Polecam na poczatek Killing Fields. Kambodza generalnie mocno ucierpiała podczas wojny z wietnamem między innymi przez bombardowania dywanowe, ale świat się tym wcale nie przejmował. Chętnie powymieniam się ciekawymi tytułami:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones