film

Sucha biała pora

A Dry White Season
1989
1 godz. 37 min.
6,7 679
ocen
6,7 10 1 679
5,7 3
oceny krytyków
Nauczyciel w południowoafrykańskiej szkole pomaga znajomemu odnaleźć sprawców śmierci jego syna podczas zamieszek na tle rasowym. więcej mniej
Sucha biała pora zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Johannesburg, rok 1976. W oddalonej o sześć mil od miasta murzyńskiej osadzie Soweto młodzież szkolna uczestniczy w pokojowym marszu, protestując przeciw systemowi edukacyjnemu, który dyskryminuje czarnoskóre dzieci. Bez ostrzeżenia policja strzela do demonstrantów. Ginie 58 dzieci, a 700 jest rannych. Gordon Ngubene (Winston Ntshona)Johannesburg, rok 1976. W oddalonej o sześć mil od miasta murzyńskiej osadzie Soweto młodzież szkolna uczestniczy w pokojowym marszu, protestując przeciw systemowi edukacyjnemu, który dyskryminuje czarnoskóre dzieci. Bez ostrzeżenia policja strzela do demonstrantów. Ginie 58 dzieci, a 700 jest rannych. Gordon Ngubene (Winston Ntshona) usiłuje dowiedzieć się czegoś o losie zatrzymanego syna Jonathana (Bekhithemba Mpofu). W odpowiedzi również zostaje aresztowany. Po jakimś czasie policja informuje Emily Ngubene (Thoko Ntshinga), że jej syn zginął podczas zamieszek, a mąż popełnił samobójstwo.

boxoffice
$3 766 879 w USA
na podstawie
André P. Brink (powieść)
studio
Davros Films / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) / Star Partners II Ltd. / więcej
tytuł oryg.
A Dry White Season
inne tytuły
A Dry White Season Holandia
więcej
Michael Caine był brany pod uwagę do roli Bena du Toita.
Film kręcono w studio Pinewood Studios w Iver Heath w Anglii (Wielka Brytania) oraz w Zimbabwe.
Gdy na końcu filmu samochód Stoltza potrąca Bena, widać że jego ciało zostaje podniesione przez specjalny podnośnik, zanim dochodzi do uderzenia.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych