Flesh and the Devil

1 godz. 49 min.
7,6 238
ocen
7,6 10 238
353
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":34243,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Flesh+and+the+Devil-1927-34243/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Symfonia zmysłów
  • mulholland_2 ocenił(a) ten film na: 6

    Ten film to koronny dowód, że Garbo miała aktorstwo we krwi. Bodaj jako jedyna z całej obsady rozumiała, jak należy grać w filmie. Oczywiście, wiadomo, że aktorstwo jest historyczne i że inaczej grano na początku XX wieku, a inaczej np. w latach 70. Ale Garbo już wtedy wiedziała (czuła?), że styl i maniera typowe dla sztuki aktorskiej filmu niemego są nienaturalne.
    W odróżnieniu od partnerów z obsady nie jest nadekspresyjna ani egzaltowana, nie wybałusza oczu, gdy ma miejsce jakieś "ważne" zdarzenie, nie nadużywa gestykulacji. Niuansuje swoją bohaterkę. W scenie, gdy mąż nakrywa ją na zdradzie inna aktorka zapewne uniosłaby się z łóżka, rozdziawiłaby usta, po czym przykryłaby dłonią. Ale nie Garbo. Ona spokojnie spogląda na męża jakby licząc na zrozumienie. I za to wielkie brawa! Jej nieprzemijająca legenda nie może dziwić.

  • mulholland_2 Co zabawne - w filmach niemych nie widać było u niej tej ,,zbytniej ekspresji'',a a filmach dźwiękowych wręcz przeciwnie :)

  • mulholland_2 ocenił(a) ten film na: 6

    OscOfAva Ale nie w "Ninoczce".

  • mulholland_2 Zgadzam się :)