PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31274}
6,0 364
oceny
6,0 10 1 364
Szachownica flamandzka
powrót do forum filmu Szachownica flamandzka

Faktycznie, zgadzam się z przedmowcą :) film jest naprawde godny polecenia. Świetny kryminał, sensacja, zmuszający do myślenia, kombinowania i próbowania rozwiazania zagadki razem z bohaterami tej intrygi. Po obejrzeniu filmu zamierzam przeczytać książkę, jednak nie wiem czy w tym przypadku - ogladając najpierw film - nie zepsułem sobie przyjemności z lektury... w końcu znam zakończenie.... mam nadzieje jednak, ze książka wciągnie mnie równie mocno jak film. Jeszcze raz polecam i pozdrawiam :)))

użytkownik usunięty
Stendar

Na pewno Cię wciągnie, zapewne po lekturze zauważysz, jak słaby jest to film... Perez Reverte nie jest chyba łatwym w ekranizowaniu autorem. Tym bardziej czekam na "Kapitana Alatriste" z Viggo Mortensenem.

Stendar

Właśnie się dowiedziałem, że to arcydziełko jest na podstawie książki. Przeczytam na 100%. Ode mnie 9/10, 10/10 nie dam, bo mimo wszystko film mało ambitny ;)

ocenił(a) film na 3
ponder

Film nie umywa się do książki. Czytałem ją z zapartym tchem, film wydaje się mało śmiesznym żartem w porównaniu do oryginalnej treści książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones