Szacowni nieboszczycy - opowieść o sycylijskiej mafii

In un altro paese

2005 1 godz. 15 min.
6,9 22
oceny
6,9 10 22
75
chce zobaczyć
{"type":"film","id":299143,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/In+un+altro+paese-2005-299143/tv","text":"W TV"}]}

Wstrząsający film dokumentalny, analizujący związek pomiędzy mafią sycylijską a włoskim systemem władzy. Akcja koncentruje się na największym w historii Włoch procesie wytoczonym mafii oraz na dwóch nieprzejednanych sędziach śledczych, Giovannim Falcone i Paolem Borsellino, dzięki którym postawienie przywódców "Cosa Nostry" przed sądem stało się możliwe.

Śladami kluczowych wydarzeń podąża znany dziennikarz i pisarz amerykański, Alexander Stille. W wędrówce po ulicach Palermo towarzyszy mu legendarna fotoreporterka palermiańska, Letizia Battaglia, autorka poruszających zdjęć z miejsc egzekucji mafijnych. W filmie zawarto obszerne materiały archiwalne, m.in. fragmenty wywiadu z sędzią Falcone i nagrania filmowe ze słynnego "maxi-procesu" w Palermo.  Autorzy filmu spotkali się również z najbliższymi współpracownikami  Falcone i Borsellino. Z otwartych rozmów wyłania się niepokojący obraz relacji między mafią sycylijską a politykami.