PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747947}

Szare śniegi Syberii

Ashes in the Snow
6,0 1 181
ocen
6,0 10 1 1181
Szare śniegi Syberii
powrót do forum filmu Szare śniegi Syberii

Są sceny sytuacje gdzie naprawdę smutno się robi czy ta akcja w pociągu czy to jak bez skrupolow z byle powodu kulka w głowę...
Kamera ,mowa dobrze pokazane Dobrze się ogląda czas przyjemnie szybko mija minusem końcówka która mało niestety wyjaśniła śmiało co najmniej 20 minut film mógłby być dłużej, wiadomo że cammander nie był taki zły i też pomógł ....
Jak się pomyśli o tamtych czasach co były kiedyś to naprawdę ciężko uwierzyć jak ludzie mieli ciężko, z obecnych czasów żaden człowiek chyba by nie miał tyle siły żeby tam wytrwać .. można oglądać film jest warty tego

ocenił(a) film na 8
xxxfilmen

Dla mnie z ostatniej sceny wynika że Lena i Andrius spotkali się w Palandze po wojnie. Ona miała już dłuższe włosy niż 1943. Piękny film. Nie ma pokazanej nachalnie przemocy, a to co jest to naprawdę skóra cierpnie. Moja babcia i jej rodzice i rodzeństwo zostali wywieziono spod Lwowa w 1940 r. Na Syberię. Wspominała to, ale nie da się tego opisać. Jej siostra związała się przed wojną z Ukraincem, pojechał na Sybir za nią, ale nigdy się już nie spotkali bo ona zmarła w drodze. Okrutne czasy. O holokauście pamiętają wszyscy bo Żydzi nie dają o tym zapomnieć (bez urazy!), ale o wywózkach to już mało kto.

ocenił(a) film na 7
Mania_1987

Moja rodzina bardzo podobnie (jak Mania_1987). Oglądając ten film można spróbować odpowiedzieć sobie jak ja bym wytrwał/ - wytrwała coś takiego. Spotykało to ludzi z Litwy, Polski i innych krajów i terytoriów. Nie potrzeba było strażników - nie dało się/nie było sensu aby stamtąd uciec .....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones