Szare ogrody

Grey Gardens

2009 1 godz. 44 min.
7,1 6 266
ocen
7,1 10 6266
5 983
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":301335,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Grey+Gardens-2009-301335/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Szare ogrody
 • karola3181 ocenił(a) ten film na: 9

  Ciężko jest zrobić ambitny film o tak trudnym temacie jak toksyczna relacja matki z córką, który ogląda sie tak miło i przyjemnie. Przed chwilą skonczyłam oglądać "Szare ogrody" i jestem pod ogromnym wrażeniem. Lubie filmy, które poruszają ambitne tematy ale nie mam ochoty sie na nich męczyć. Szare ogrody to przecudna ale tez bardzo ekscentryczna opowieść, dziwna i zdumiewająca, zmusza do refleksji, budzi też strach a czasem nawet dezaprobate, ale nadal jest jakaś magiczna. Film oraz historia głównych bohaterek warte uwagi. Polecam!!!!

 • wojciech84 ocenił(a) ten film na: 6

  karola3181 Racja- relacje matki z corka byly najwazniejsze, a nie ,,podziwianie'' niedbania o dom.

 • wojciech84 Dziś obejrzałam i muszę stwierdzić,że film nie zawiódł moich oczekiwań.Bardzo poruszający obraz,dotyka problem ( w tym wypadku niezbyt normalnej) relacji rodzinnych.Mała Edie poświęciła wszystko (oczywiście z przymuszona przez rodziców),aby byc przy matce w ciężkich chwilach.Straciła szansę na lepsze życie i wielką karierę...i musiała żyć w trudnych warunkach cywilizacyjnych,jak i z ,,trudną'' matką.Bardzo się przywiązałam do postaci małej Edie.Szczerze przez cały film trzymałam kciuki za córkę,jak i za matkę.Mimo ciężkich momentów były silne i walczyły o przetrwanie.Bardzo przejmujący film,chwytający za najgłębsze zakamarki serca.Cieszę się,że mogłam go w końcu zobaczyć:)))
  Obie aktorki zasłużyły na wyróżnienie i nagrodzenie ich kreacji w tym filmie!

 • tara_05 Trochę błędów składniowych...upps sorki,ale jestem śpiąca z lekka:P

 • movieland ocenił(a) ten film na: 8

  wojciech84 Prawda!

 • sorrrow ocenił(a) ten film na: 9

  karola3181 Zgadzam się z tobą w 100 procentach. Film jest moim zdaniem rewelacyjny, bo jak słusznie zauważyłaś, trudne tematy są filmowane w ten sposób, żeby film "męczył" widza. A ten film, tak jak napisałaś, mi też oglądało się bardzo lekko, chociaż naprawdę ścisnął mnie za serce. Pozdrawiam.

 • karola3181 Jak czytam Twoje posty to się grubo zastanawiam jak w takim małym ciele Bóg upchał tak bogatą duszę... Pozdrawiam Panią "Korbę" ;)

 • movieland ocenił(a) ten film na: 8

  karola3181 Racja!