Film

Pure Luck

1991 1 godz. 36 min.
6,5 1 315
ocen
6,5 10 1315
272
chce zobaczyć
{"id":"8994","linkUrl":"/film/Szcz%C4%99%C5%9Bciarz-1991-8994","alt":"Szczęściarz","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/89/94/8994/6930662.2.jpg"}
Pechowy księgowy zostaje wysłany na poszukiwania uprowadzonej córki swojego szefa. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Szczęściarz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Córka bogatego przedsiębiorcy, Valerie (Sheila Kelly), znika bez śladu, podejrzewa się porwanie. Jest ona jednak szczególnym typem osoby, gdyż prześladują ją wszelkie nieszczęścia. Psycholog sugeruje jej ojcu, by misję odszukania zaginionej zlecić jednemu z pracowników jego firmy, u którego wykryto podobny 'syndrom pechowca'. Mówią więcCórka bogatego przedsiębiorcy, Valerie (Sheila Kelly), znika bez śladu, podejrzewa się porwanie. Jest ona jednak szczególnym typem osoby, gdyż prześladują ją wszelkie nieszczęścia. Psycholog sugeruje jej ojcu, by misję odszukania zaginionej zlecić jednemu z pracowników jego firmy, u którego wykryto podobny 'syndrom pechowca'. Mówią więc Proctorowi (Martin Short), że jest szefem poszukiwań i wysyłają go w towarzystwie detektywa, Raymonda (Danny Glover), do Meksyku. Po całej serii zabawnych przygód spowodowanych głównie pechem księgowego udaje się im szczęśliwie odnaleźć dziewczynę.

boxoffice
$24 941 969 na świecie
$22 641 969 w USA
$2 300 000 poza USA
budżet
$17 010 000
studio
Sean Daniel Company / Silver Lion Films / Universal Pictures
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Pure Luck
inne tytuły
Pechowi szczęściarze Polska
Szczęściarz Polska
Więcej...
Kiedy Eugene grzęźnie samochodem na poboczu drogi, Raymond w tym czasie celuje pistoletem w faceta, który porwał Valerie. Widzimy wtedy, że model broni, którą trzyma Raymond, zmienia się wielokrotnie pomiędzy ujęciami. Raz jest to Colt, a raz Baretta.
W scenie, w której Eugene rozmawia przy śniadaniu z Raymondem, jajka zmieniają się pomiędzy ujęciami z pokrojonych na całe i ponownie na pokrojone.
Kiedy Eugene opada na krzesło, przewraca się z nim na lewą stronę. W następnym ujęciu krzesło stoi w pozycji pionowej.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciekawe ile osób zdaje sobie sprawę, że film jest kalką francuskiego klasyka pod tytułem "Pechowiec" z Pierrem Richardem i Gerardem Depardieu. Ale cóż - widownia "Szczęściarza" to niekoniecznie miłośnicy prawdziwej komedii spod znaku "Blondyna w czerwonym bucie".

 • re:mini.scencje

  Westernik ocenił(a) film na 6

  poczciwy acz biedny, stary, dobry danny znowu dostaje nowego, owładniętego syndromem zbieżności niefortunnych zdarzeń partnera.. he's just too old for this shit!

  • te części filmu, na które trafiałem (nie miałem czasu na całosć) pokazywały o wiele gorszy efekt od francuskiego pierwowzoru. Glover był jak statysta, nie ożywiał akcji, nie było chemii między nim a "szczęściarzem"; natomiast w osobie Proctora prędzej dopatrzyłbym sie humoru proktologicznego ... więcej

   • Fajna komedia w doborowej obsadzie i z fajnymi śmiesznymi sytuacjami....

   • Komedia o tym jak to pech obraca się w szczęście!Świetny remake fancuskiego 'Pechowca'! Pękałam ze śmiechu!