1 godz. 25 min.
5,5 1 117
ocen
5,5 10 1117
1 094
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":2}
{"type":"film","id":1346,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Szcz%C4%99%C5%9Bliwy+cz%C5%82owiek-2000-1346/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Szczęśliwy człowiek
 • owczarnia ocenił(a) ten film na: 8

  Nie pozostawia obojętnym, ale też nie pozwala oderwać się od ekranu. Niezwykle klimatyczna opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu odpowiedzi, próbie sprostania własnym oczekiwaniom. Zawiłe relacje międzyludzkie, skomplikowany trójkąt uczuć, który okazuje się pułapką. Niesamowicie głęboki i bardzo prawdziwy portret, nie tylko psychologiczny. Polecam gorąco.

 • owczarnia ocenił(a) ten film na: 8

  owczarnia P.S.
  Po przeczytaniu kilku innych "recenzji" zmuszona jestem dodać, bo widzę, że póki co chyba nikt jeszcze tego nie zrozumiał: to NIE jest film o umieraniu. W żadnym razie. To opowieść o tym, jak okrutny potrafi być los i jak złośliwe bywa przeznaczenie. Można go ewentualnie - na nieco bardziej abstrakcyjnym poziomie - odebrać jako opowieść o rozliczaniu z grzechów, i tu dyskusja mogłaby okazać się interesująca. Ale historia o umieraniu? Wszystkim, którzy tak sądzą, polecam ponowny seans, tym razem bez przysypiania.

 • Improwizacja16 ocenił(a) ten film na: 8

  owczarnia To raczej film o życiu, na pewno nie o umieraniu jak słusznie zauważyłaś. Ciekawa kreacja głównego bohatera, jedyne co go w widzu pociąga to miłość do matki, ale po za tym to chyba koniec jego zalet.

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 6

  Improwizacja16 Zgadzam sie, jakis czlowiek bez zycia, bez energii, facet bez jaj moznaby tak powiedziec...

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 6

  owczarnia Film na pewno nie o umieraniu, raczej o milosci matki do syna i odwrotnie, a w ich wydaniu milosc, to oszczedzanie sobie wzajemne zmartwien na wiesc o chorobie matki, a brak porozumienia miedzy nimi doprowadza do klamliwych poczynan u syna, w celu zadowolenienia matki, a w konsekwencji do tragedii, bo tak rozumiem zakonczenie filmu...