PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587468}

Szepty

The Awakening
6,5 50 971
ocen
6,5 10 1 50971
5,8 6
ocen krytyków
Szepty
powrót do forum filmu Szepty

The Awakening, czyli przebudzenie. Słowo klucz do zrozumienia opowiedzianej na ekranie historii. Pod pozorem walki z przesądami o duchach główna bohaterka zostaje zwabiona do szkoły z internatem dla chłopców. W rzeczywistości pobyt w posiadłości staje się dla niej formą psychoterapii i szansą na zmierzenie się z mrocznymi tajemnicami przeszłości. Odkryciem prawdy o brutalnej śmierci rodziców i swoim pochodzeniu. Duchy pełnią rolę narratorów, przewodników i opiekunów (chronią Florence przed próbą gwałtu). W scenie finałowej otruta umiera w świecie rzeczywistych. Uratowana zostaje dla świata duchowego, który potrzebuje jej obecności. Jednak sama tego faktu nie jest do końca pewna, czy też świadoma. Znajduje się gdzieś na pograniczu życia i śmierci. Widoczna jest tylko dla zakochanego w niej mężczyzny (potwierdzeniem uczucia jest namiętna scena współżycia), oraz dla tych dzieci, które chcą widzieć (na co wskazuje wyjaśnienie chłopca). Motyw mężczyzny ze strzelbą to typowa zagrywka psychologiczna. Ma wywołać u dziewczyny rodzaj wstrząsu, przywrócić pamięć o o ukrytych głęboko w podświadomości traumatycznych doświadczeniach. Dość niejasną rolę odgrywa natomiast papierośnica znikająca najprzód w odmętach jeziora, by pod koniec filmu odnaleźć się w pościeli łóżka Florence.

dzikiezwierze

Sam jesteś dramat psychologiczny to jest horror

ocenił(a) film na 7
hercules38

Przecież było jasno pokazane, ze przez cały film duchy widziała, to nie wiem jakie on dramaty ogląda, ale chyba jakieś ostro wyczesane.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
hercules38

Całkiem możliwe, choć nie wiem, bo nie widziałem.

ZSGifMan

ja tez nie :D

ocenił(a) film na 7
hercules38

Horror to w niczym nie przypominało ekspercie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
hercules38

Masz jakieś problemy psychiczne kolego, radzę Ci się uspokoić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
dzikiezwierze

co tu się wyprawia...
zgadzam się z autorką głównego komentarza: elementy horroru to jakiś malutki ozdobnik, nie będacy sednem tego obrazu.

ocenił(a) film na 8
aleksanderrr

Polecam zapoznać się z definicją horroru.

ocenił(a) film na 7
Keberatan

ja tobie również

ocenił(a) film na 5
dzikiezwierze

.......

ocenił(a) film na 5
dzikiezwierze

To prawda, film w sobie nie ma praktycznie nic co można by zaliczyć do horrorów. Może i jest parę scen, przy których można się wystraszyć, ale gatunek psychologiczny bardziej by tutaj pasował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones