PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385497}
5,8 574
oceny
5,8 10 1 574
Szklane usta
powrót do forum filmu Szklane usta

głupia papka...

ocenił(a) film na 1

hmmm
dobra, dziecko zrodzone ze skały (natury) - ładnie.
tarcie o siebie skał z pocztówki - też ok.
nawet ten seks z brodatym gościem w namiocie i spadające z okien świerszczyki mogły być.
ewentualnie ta mała niby-orgia w lesie (haha, przypomniał mi się "Pan Tadeusz")- też może być.
ale wszystko razem - brzydko, byle jak, za długo, bez sensu. taka prawd, że tego filmy wyłazi totalny bezsens i jeżeli jakiś new york uznał to za film ciekawy, bla bla o przekroju mózgu, to w sumie trochę mnie pocieszyli - łatwo wcisnąć komuś artystyczny bełkot, to i może mi się uda w przyszłości:). nawet bileter z "Wisły" dziwił mi się, że nie wyszłam w trakcie filmu.....
tak jeszcze na marginesie - pokazywanie ciągle tych samych świrów z psychiatrycznego totalnie nudzi

mOmento_mori

hmmm... Widzę,że nie zrozumiałaś ani jednej sceny z tego Filmu... Żal Mi Ciebie...

użytkownik usunięty
onelady

Skoro obywatelko zrozumieliście, to wytłumaczcie ludowi pracującemu miast i wsi w sojuszu z inteligencją pracującą, o co chodzi. No o co? O co? Co?

użytkownik usunięty
onelady

Po ponad roku ponawiam pytanie: ozzzo chozzi?

Potrafi ktoś coś dorzecznego o tym filmie powiedzieć?

ocenił(a) film na 8
mOmento_mori

Moim zdaniem każdą scenę powinno się oddzielać od siebie. Wspólny mają klimat, fotograficzność - niesamowite zdjęcia i nastrój. Natomiast długość całości może trochę przytłaczać - 8/10.

użytkownik usunięty
Ingrid_Bergman

Ale o co chodzi?

ocenił(a) film na 8

O ponadczasowe toposy, jak np. śmierć, miłość, cierpienie itd. Tak to odbieram. Ten film jest jak poezja, którą każdy rozumie na swój sposób.

użytkownik usunięty
Ingrid_Bergman

Czy film nie powinien być jednak raczej jak film? A jak poezja to niech sobie będzie może poezja...

ocenił(a) film na 8

Fakt, kiedyś tak było. Ale w obecnych czasach wszystkie dziedziny sztuki się przenikają i tym samym zacierają podziały. Mamy prozę poetycką, poezję prozowatą, malarstwo poetyckie, więc film też może być malarski, fotograficzny, albo też poetycki.

użytkownik usunięty
Ingrid_Bergman

Ja jednak najbardziej lubię filmy filmowe. Taki dziwny konserwatysta ze mnie.

ocenił(a) film na 8

Też dobrze :). Ja akurat zajmuję się poezją i malarstwem, stąd te nawiązania.

Ingrid_Bergman

Wydaje mnie się, że odbiór tego filmu zależy od predyspozycji człowieka do otworzenia się na nowe, inne.

użytkownik usunięty
mateuszmateusz41

Napisałeś zdanie doskonale ogólne, które można wpisać do dowolnego wątku o dowolnym filmie. A także do dowolnego wątku na dowolnym forum o dowolnej książce, obrazie, utworze muzycznym...

A skoro tak, to zdanie to nie niesie w istocie żadnej treści.

Myślałem, że masz dość konserwatywny gust i jest to dla Ciebie nowe. Dziwne.

użytkownik usunięty
mateuszmateusz41

" i jest to"

Jakie "to"?

Film. Jakże donikąd to nie prowadzi!
Nieważne, nieistotne, nie zbawi świata.

użytkownik usunięty
mateuszmateusz41

O filmie odmawiam dyskusji, bo już mi cały wyleciał z pamięci. Traumy się albo wciąż przeżywa w kółko albo wypiera :-)

mOmento_mori

Średni film, ale rozumiem to, że niektórym może się podobać. Ode mnie dostaje 5.

mOmento_mori

Sztuka dla sztuki... czy może Majewskiego w dzieciństwie molestował ksiądz? Na serio mnie to teraz zastanawia.

użytkownik usunięty
gunnar_3

A może Majewski molestował księdza. On ma skłonności do molestowania. Każdym filmem molestuje widzów. Jak w każdym razie zawsze czułem się po seansie wymolestowany.

Molestował księdza? Chyba w samoobronie.

Rycerz i Wojaczek są fajne.

użytkownik usunięty
gunnar_3

Wojaczek i Angelus. Bo tam nie mógł tak całkiem odlecieć od rzeczywistości. Reszta do zapomnienia.

No Angelus też, czyli talent jest, tylko za dużo zapędów artystowskich.

ocenił(a) film na 4
mOmento_mori

Zgadzam się z Tobą. Film byłby dobry, ale za dużo tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones