El misterio del Padre Pío

Próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.

Tajemnica ojca Pio (2018): Zwiastun nr 1 (polski) ...

Chociaż mówimy o kinie faktu, nie miejcie złudzeń: to nie jest film, pod którym podpisaliby się bracia Maysles i Kazimierz Karabasz. Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, gdy przychodzi do kreślenia portretu tytułowego bohatera. Gadających głów jest mnóstwo: nawróconych i cudownie uleczonych, przełożonych i uczniów, lekarzy i biskupów. Archiwaliów, w tym niepublikowanych dotąd zdjęć, nagrań oraz wypowiedzi – jeszcze więcej. A jednak, jakimś cudem, reżyserowi Josemu Marii Zavali udaje się jedynie utrwalić naszą encyklopedyczną wiedzę.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 60%

Wiesz, kto tworzył ten film? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Dodaj obsadę i twórców.

"Tajemnica ojca Pio" to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Tajemnica ojca Pio

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Rafael Film
inne tytuły:
(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię