1 godz. 42 min.
7,6 13 286
ocen
7,6 10 13286
6 016
chce zobaczyć
{"rate":6.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":31401,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tam+i+z+powrotem-2001-31401/tv","text":"W TV"}]}

Jest rok 1965. Andrzej Hoffman (Janusz Gajos) jest wybitnym lekarzem, który mieszka i pracuje w Łodzi. Po wojnie kilka lat spędził w więzieniu. Jedynym dowodem w sprawie był donos złożony Służbie Bezpieczeństwa i jego wojenna działalność (był łącznikiem Armii Krajowej w Anglii). Pewnego dnia podczas obchodu w szpitalu spotyka Piotra (Jan Frycz), którego znał jeszcze z czasów partyzantki. Piotr za wszelką cenę chce wyjechać z Polski, by na Zachodzie rozpocząć nowe, lepsze życie. Jedynym sposobem, by zerwać z "szarą" polską rzeczywistością, jest zdobycie jak największej liczby pieniędzy i paszportu. Jest tylko jedno rozwiązanie tego problemu: napad na bank. Piotr od dawna przygotowywał plan napadu na konwój bankowy, jednakże do jego realizacji potrzebował wspólnika. Teraz pozyskał go w osobie Andrzeja, dla którego wyjazd zagranicę to ostatnia szansa, aby spotkać się z żoną i córką, mieszkającymi w Wielkiej Brytanii.
Sytuacja zaczyna się coraz bardziej komplikować, gdyż władze pragną za wszelką cenę zmusić Andrzeja do współpracy. Funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa - Niewczas (Olaf Lubaszenko) szantażuje go fałszywymi zeznaniami świadków, które mogą zakończyć jego praktykę zawodową. W takich okolicznościach jedyne wyjście z tej sytuacji to kradzież pieniędzy i szybki wyjazd. Podjęcie decyzji o napadzie, to dopiero początek drogi ku "wolności". Dokładne przygotowania mają na celu przeprowadzenie bezkrwawego i błyskawicznego rabunku. Plan zaczyna się wymykać spod kontroli, gdyż podczas akcji ranny zostaje jeden z ochroniarzy. Pogotowie zabiera go najbliższego szpitala. Lekarzem, który będzie go operował, jest Andrzej Hoffman. W trakcie operacji musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu - czy uratować życie ludzkie, a tym samym podpisać na siebie wyrok, czy też pozwolić, aby umarł jedyny świadek napadu...
Źródło: bestfilm

ghostek
opis użytkownika

Jest rok 1965. Ceniony chirurg Andrzej Hoffman (Janusz Gajos) marzy o wyjeździe na Zachód, by po wielu latach zobaczyć żonę i córkę. Niestety, ciąży na nim akowska przeszłość i szanse na dostanie paszportu są nikłe. Pewnego dnia jeden z pacjentów - Piotr (Jan Frycz), dawny znajomy, proponuje mu zorganizowanie napadu na bank i ucieczkę na Zachód.

Beta
opis użytkownika

Zdolny lekarz - były AK-owiec pracuje w miejskim szpitalu. Ze względu na swoją przeszłość i brak legitymacji partyjnej nie może wyjechać do żony, do Anglii. Pewnego dnia jeden z jego pacjentów proponuje mu zorganizowanie napadu na bank i ucieczkę na Zachód.

opis dystrybutora dvd

Łódź, 1965 r. Chirurg Andrzej Hoffman (Janusz Gajos) chce wyjechać za granicę. Jako były akowiec nie ma szans na otrzymanie paszportu. Pewnego dnia spotyka kolegę, Piotra (Jan Frycz), który musi poddać się operacji na Zachodzie. Chcą kupić paszporty na czarnym rynku. Aby zdobyć pieniądze, napadają na bankowy konwój. Przypadkowo ranią strażnika. Ma go operować Andrzej.

pro415
opis użytkownika

Rok 1965. Zdolny, oddany pacjentom lekarz z uwagi na swoją AK-owską przeszłość i programową apolityczność nie może otrzymać paszportu, aby spotkać się z żoną i córką mieszkającymi w Anglii. Jeden z pacjentów marzący o ucieczce z Polski proponuje rozwiązanie problemu: paszport trzeba kupić, a jedynym sposobem zdobycia pieniędzy jest napad na bank. Sytuacja się komplikuje, ponieważ bohater musi się zdecydować - uratować życie ludzkie i tym samym wydać na siebie wyrok, czy pozwolić umrzeć jedynemu świadkowi napadu?

opis dystrybutora dvd