Taxi

1 godz. 22 min.
6,6 5 214
ocen
6,6 10 5214
5 263
chce zobaczyć
6,9 10
ocen krytyków
{"rate":6.9,"count":10}
{"type":"film","id":732456,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Taxi-2015-732456/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Taxi-Teheran
 • NatBad ocenił(a) ten film na: 9

  Miałam okazję zobaczyć film na pokazie przedpremierowych i jest bardzo pozytywnie zaskoczona z jaką lekkością, humorem można mówić o problemach, absurdach i ograniczeniach życia w kraju takim jak Iran. Film niesamowicie autentyczny, fabuła miesza się z dokumentem i do końca zastanawiamy się czy to aktorzy siedzą w tej taksówce czy przypadkowi pasażerowie. Można się pośmiać ale też wiele dowiedzieć. Warto wybrać się na przejażdżkę taksówką z Panahim!

 • Melcio ocenił(a) ten film na: 4

  NatBad Panahi powinien raczej kręcić panegiryki na temat Iranu za to że wychował się w jednym z niewielu stabilnych i cywilizowanych państw Bliskiego Wschodu. W kraju w którym mimo że ma zakaz kręcenia filmów i tak je kręci. Przywódcy Iranu są nawet tak dobroduszni że udają że w kraju panuje demokracja.

 • Marac ocenił(a) ten film na: 8

  Melcio Interesujący komentarz. I piszę to bez ironii.

 • PW90 ocenił(a) ten film na: 3

  NatBad Dowiedzieć można się tyle ile jest na ten temat w internecie. A myślę, że każdy w miarę uważny widz od początku zauważy, że wszystko jest tam ustawione i napisane. Trzeba być bardzo naiwnym, żeby zastanawiać się do końca filmu czy to prawda, czy fikcja. Moim zdaniem film nie odkrywa nic nowego i nie jest wart dystrybuowania poza taksówką Panahiego.