PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289653}

Telenowela

En Soap
6,7 955
ocen
6,7 10 1 955
Telenowela
powrót do forum filmu Telenowela

Problem transseksualizmu przedstawiony w filmie był daleki od prawdy. Przede wszystkim zdziwiło mnie to, że Veronica otrzymuje zgodę na operację zmiany płci - nie sądzę, żeby dano ją osobie z zaburzeniami psychicznymi (np. depresja), a co dopiero komuś, kto próbował popełnić samobójstwo. Przed operacją trzeba mieć pewność, czy zaburzenia tożsamości płciowej nie są spowodowane np. nerwicą, żeby nie wyrządzić komuś krzywdy. Poza tym hormony podaje się domięśniowo, a nie w formie tabletek. Nie mówiąc o tym, że bohaterka raczej nie podjęła decyzji z dnia na dzień, więc czemu nie zapuściła włosów, tylko chodziła w peruce? Naprawdę nie jestem znawcą tematu, ale te błędy wydały mi się dość oczywiste i rażące...
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
bombarone

Co do zgody na operację nie wypowiem się, nie wiedziałam nawet, że musi takowa być. Jeśli chodzi o włosy to Ulrik miał je bardzo nieciekawe, przerzedzone, wysokie czoło typowe dla łysiejących facetów. Chyba stąd ta peruka.

bombarone

Nawet nie wiesz co przeżywa transseksualista. Jak cierpi. Jakie to trudne żyć w nieswoim ciele. Wiele transseksualistów próbowało popełnić samobójstwo inni popełnili a prawie każdy transseksualista myśli o samobójstwie. Bo chce skończyć to cierpienie. Tak samo z depresją, może mieć dużą depresje bo społeczeństwo uważa go za płeć, którą widzi i to jest męczące i sprawia transseksualiście jeszcze więcej cierpienia. Więc nie zgadzam się z tym, że takiej osobie nie dali by zgody na operację, bo zaburzenia psychiczne to co innego. Wiem, że temat poruszany był dawno, ale piszę bo może jeszcze ktoś czyta tą bzdurę jak na przykład ja teraz.

bombarone

Bombarone, dodam, iż domięśniowo przyjmuje się testosteron - przyjmują go transmężczyźni. Transkobiety, jak Veronica, przyjmują estrogeny w tabletkach. Co do włosów... Osoby transseksualne, jak wszyscy inni ludzie, są bardzo różne i nie można z góry uznawać, że wszystkie mają się zachowywać tak samo - kobitki zapuszczać włosy, faceci ścinać. ;)

bombarone

masz świadomość, że to nie poradnik bycia transseksualistą a po prostu film o człowieku? To że coś ci się nie zgadza w trybie logicznym z transseksualizmem, nie ma znaczenia. Tu chodzi o wybory człowieka a nie zgodność z procedurami czy co tam sobie wymyśliłeś. Skrajne dyskredytowanie tego filmu (1/10) z powodu wtórnych szczegółów jest małostkowe.

ocenił(a) film na 7
bombarone

Przy ocenie 1 to trudno brać na poważnie takie uwagi, co do fabuły:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones