PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289653}

Telenowela

En Soap
6,7 954
oceny
6,7 10 1 954
Telenowela
powrót do forum filmu Telenowela

Dogma? Drodzy Państwo nie kazdy film krecony z reki jest dogmatyczny... czytaliscie manifest? O muzyce z offu nie wspomne.
Dwa: Czy kazdy film o transseksualizmie musi byc od razu awangardowy? Ja wiem, Pedro nam to zrobil - ale temu filmowi i do on Triera i do Almodovara daleko jak Dodzie do Bjork. Drazni mnie to ze jak sie wsadza w film postac z problemem to ten problem ma przyslonic caly swiat przedstawiony i sposob jego przedstawienia.
Nie wiem, nie umiem sobie wyobrazic skad te peany na czesc Telenoweli.

ocenił(a) film na 6
dusicielka

a trier kiedykolwiek zrobił film zgodny z manifestem? Nie nadymaj się, panienko.

ocenił(a) film na 1
pointless

zmierzal do idei jakiejs przynajmniej. Ty bys ten film okreslil dogmatycznym? No to gratuluje.
A sie nadelam bo nie wiadomo po co sie to to reklamuje. To nie jest dobry film.

ocenił(a) film na 1
dusicielka

gorzej nie sie reklamuje tylko internauci zachwalaja i potem ludzie laduja na tym w kinie zamiast na czyms wartym obejrzenia. ot i tyle.

ocenił(a) film na 4
dusicielka

Pocieszę Cię - nie tylko Ty. Najgorsze jest to, że z tego filmu NIC nie wynika! Dla mnie mógłby się on skończyć w dowolnym momencie. Zupełnie nie obszedł mnie los bohaterek. Gdyby jedna z nich nie była transwestytą (lekka kontrowersja), historia ta byłaby tylko... telenowelą. Rozumiem, że całość korzysta z konwencji tegoż gatunku, ale narratorskie wstawki i głosy z telewizora opisujące to, co przeciętnie inteligentny widz może sam dostrzec, są niezwykle irytujące. No cóż... chyba nie zostawiłam na tej produkcji suchej nitki, ale... naprawdę nie potrafię inaczej się do niej odnieść.

ScarlettElvie

"Najgorsze jest to, że z tego filmu NIC nie wynika!"...
Na Boga kobieto,naprawdę nic a nic??!!:)).A ja myślę,że po całej tej szamotaninie,chaosie uczuciowym bohaterów,kiedy dochodzimy do ostatniej sceny i....- naprawdę myślisz,że nie warto walczyć o uczucia, o akceptację,o bycie sobą?Bohaterowie przechodzą przez różne rozterki,wahania,załąmania (to,że bohaterem jest transseksualista pełniej to oddaje,choć tak naprawdę płeć i upodobania seks. nie grają tu aż tak dużej roli) ,ale przecież dla miłości warto,prawda??!!

dusicielka

nie zahacza o to, nie nawiązuje do tamtego, a to wszystko nie składa się tak, jak napisali w podręczniku... Trochę więcej luzu, przecież o to w tym chodzi.

ocenił(a) film na 3
dusicielka

Dawno nie oglądałem tak irytującego filmu. Specjalnie odłożyłem na bok swoje poglądy które raczej nie są przychylne transseksualistom. Dałem się skusić na ten "dogmatyczny" film. Liczyłem że forma filmu przesłoni jego treść. Jednak po pierwsze jedno i drugie raczej autorom filmu totalnie nie wyszło. Po pierwsze film jest nudny, emocje w tym filmie są sztuczne i wymuszone. Ciekawa fabuła relacji tej blondyny ze swoim chłopakiem została zmarginalizowana a była to chyba jedyna rzecz która jakoś ten film ratowała. O końcówce wole się nie wypowiadać o tym filmie nie mówiąc już o jego obejrzeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones