PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=422895}

Templariusze. Miłość i krew

Arn: Tempelriddaren
6,7 24 230
ocen
6,7 10 1 24230
Templariusze. Miłość i krew
powrót do forum filmu Templariusze. Miłość i krew

Na forum filmu "Templariusze: Miłość i krew" wiele osób zwraca uwagę na brak części 1 Arn – Tempelriddaren. Aby najlepiej wyjasnic problem zacytuje komentarz który najlepiej przedstawia problem.

"Żeby to ostatecznie wyjaśnić: ten film tutaj ("Królestwo na skraju drogi" - "Riket vid vägens slut") to część druga. Ten inny film o Arnie istniejący w bazie Filmwebu to akurat właśnie ten ohydny posklejany potworek, w dodatku wydany pod beznadziejnym tytułem "Templariusze. Miłość i krew". W bazie brakuje natomiast części pierwszej dylogii czyli "Arn Templariusz" (w Polsce legalnie nie do dostania, znaleźć można jedynie na warezach czy torrentach i to raczej zagranicznych). Trudność w odróżnieniu go od tej paskudnej sklejki polega na tym, że tytuł oryginalny jest taki sam "Arn - Tempelriddaren".
Obydwa właściwe filmy składają się na piękną epopeję i dają znacznie pełniejszą panoramę epoki niż ta zlepiona pokraka.
Jeśli zaś chodzi o ocenę tamtego zlepiszcza, uważam, że jest zdecydowanie za wysoka. W końcu mowa jest właśnie o tej dwugodzinnej wersji, a ta szmira przecież nie zasługuje na więcej niż 4
"Arn Templariusz" (którego wciąż w bazie brak, jeśli kiedyś się w końcu pojawi to otrzyma tę zasłużoną notę) - 9
"Królestwo na skraju drogi" - 9
"Nieistniejący film o durnym tytule" - 4 i Znaczek Antyjakości imienia doktora Frankensteina."

Jeszcze cytat z wikipedii:

"W 2007 roku do szwedzkich kin trafiła pierwsza część, nosząca tytuł Arn – Tempelriddaren, zaś kontynuacja, Arn – Riket vid vägens slut, rok później. Następnie obie części przemontowane zostały w międzynarodową wersję zatytułowaną Arn: The Knight Templar. W 2010 roku materiał został ponownie przemontowany i wyemitowany w szwedzkiej telewizji jako miniserial Arn.
W Polsce nigdy nie zaprezentowano wersji dwuczęściowej. 25 grudnia 2009 roku na ekrany polskich kin trafiła 129-minutowa wersja międzynarodowa, zatytułowana Templariusze: Miłość i krew, która następnie została wydana na DVD. Pod takim samym tytułem TVP1 wyemitowała wersję serialową, której premierowa emisja miała miejsce na antenie stacji w okresie 7-21 grudnia 2012 roku."

Arn – Tempelriddaren :139 minut (część I)
Arn – Riket vid vägens slut: 128 minut (część II)
Templariusze: Miłość i krew: 129 min (mix części I i II)

ocenił(a) film na 8
savino

Dzieki, teraz wiem czego szukac.

pozdrawiam

savino

dzieki za wyjasnienie !:)

savino

Czy na tvp 1 puszczona wersja miniserialowa była de facto tymi dwoma świetnymi filmami? Bo włączyłem teraz stopklatka tv i mam wrażenie, że oglądam coś innego, ale może to tylko wada pamięci. I oglądałem ten tzw. zlepek z zadowoleniem.

MarcoK

Tak

savino

Też oglądałem na stopklatce i pomimo upływu prawie 10 lat od obejrzenia orginalnej serii - brakowało intryg i zakulisowych rozgrywek, które doprowadziły do min. do wojny. Nie widziałem też kilku postaci np "Szwedów". Nie dało się odczuć upływu lat. Jednak gdybym to zobaczył jako pierwsze to wątpie żeby mnie coś zmusiło do obejrzenia orginału,
Wtedy to pewnie też był efekt nocy, dobrej sativy i burbona :)

savino

No trochę szybko to leciało rzeczywiście. I tak mi się podobał film, ale jak to często bywa ma swą lepszą wersję, zwykle zwaną reżyserską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones