PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723372}

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Dark Fate
6,0 31 058
ocen
6,0 10 1 31058
4,9 14
ocen krytyków
Terminator: Mroczne przeznaczenie
powrót do forum filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

nie będę sie rozpisywał, feministyczny gniot gdzie koszmarnie brzydkie kobiety nieudolnie naśladują mężczyzn ( kłania się Ferud z kompleksem penisa), Bogu dziękować za montaż komputerowy plus opcje wielokrotnych powtórzeń i pracy kaskaderów, czytałem opinię jedno z nich, aktorka macenzie davis nie była w stanie unieść i utrzymać metalowego pręta ( ok 3 kg wagi) technicy musieli wykonać odpowiednik a niższej masie. problem ze skokiem z 1 metra czy przewrotem, po kilku sekundach trzymania broni ( zwyczajna broń krótka) trzęsło się jej ramie, w sekwencjach walk aż żeby bolą od patrzenia na założny poziom sprawności plus chude słabe kończyny pozbawione mięśni, na koniec linda hamilton która profanuje cześc 1 i 2 tekstem "ja tu wrócę" wspaniale to wygląda w wykonaniu 60-kilku latki pomarszczonej jak mops. na szczęscie jest jeszcze kino europejskie i azjatyckie. szkoda cześć z 1984 oraz 1991 była bardzo udana.

ocenił(a) film na 1
platon8888

Linde Hamilton zostaw w spokoju. Ona jedyna dobrze wypadła.

ciosina

ona jest za stara i to cringe ''ajl bi bak'' brzmiało jak marudzenie tetryka

kadim_filmweb


'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ciosina

Rozwój sztucznej inteligencji w formie Chata GPT albo powrót Tuska do władzy. Czego bardziej się obawiasz??

ocenił(a) film na 1
Niobe_FW

Oba beda forsowac narracje ukrainum w Polsce

ciosina

urojone stanowisko raczej, bez argumentów jakkolwiek na czym bazuje w swej ocenie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ciosina

zglaszam wyzwiska do redakcji, osmieszyles sie nimi.

ciosina

e tam, jedynki systemowe imo swiadcza o deficytach ogladajacych a nie scenariuszowych samego filmu. Wspolczuje ci.

ciosina

osmieszyle sie ta "opinia", nie jest na temat

ocenił(a) film na 7
platon8888

Na wstepie chcialbym napisac ze jest napewno lepiej od ujowego i kompletnie niepotrzebnego T5 GEJNEZA. To ze jest lepiej nie znaczy ze urywa d...pe bo niestety scenariuszowo mogli zupelnie skrecic w inna strone i przedstawic te historie logiczniej. Duzym plusem jest napewno lepsze aktorstwo i milo sie ogladalo ze Linda Hamilton wrocila do swojej ikonicznej roli. W filmie mamy kilka razy puszczenie oczka do widza a najbardziej zawiodlem sie gdy mamy scene stojacego Arnolda ktory zaklada kurtke przed wyjsciem po czym bierze w dlonie okulary przeciwsloneczne troche podobne jak w T2 i... i ich ku...wa nie zaklada!!! No co by szkodzilo by znow pojawil sie w okularach przeciez ciemne okulary byly waznym elementem T1 T2 i nawet T3 do czasu gdy nie przywalil w woz strazacki ;-)... Mysle ze spaprany scenariusz sprawil ze ten film tak kiepsko zarabia na swiecie a szkoda bo moglo byc epicko i pieknie majac znow Linde Hamilton na pokladzie. Ale trudno nie posiadam maszyny czasu nie cofne sie o rok wstecz i nie doprowadze do tego by ten scenariusz zostal usuniety. Wiecie jak powinien moim zdaniem wygladac scenariusz do tej czesci? Moim zdaniem powinno sie zrobic konkurs w ktorym by uczestniczylo z 10 najwiekszych fanow serii TERMINATOR i to oni powinni napisac zarys scenariusza kontynuacji. Potem wytwornia filmowa powinna wybrac najciekawszy i na podstawie niego powinni zrobic film. Gwarantuje wam ze bysmy dostali cos epickiego bo tylko prawdziwy fan jakiejsc serii filmowej najmocniej na swiecie to kocha i bylby w stanie wymyslic naprawde ciekawa opowiesc. Bardzo tez jest mi smutno ze debil scenarzysta wpadl na pomysl by na poczatku filmu usmiercic Johna Connora... To chore a wystarczylo dogadac sie z Furlongiem ktory za okragla sumke z mila checia by zgubil pare kilogramow i spokojnie by mogl zagrac osobe w swoim wieku ktora znow pojawia sie u boku Lindy Hamilton. Niestety pozostaje nam tylko gdybanie ale czego ja sie spodziewalem jesli wspolscenarzysta T6 jest ta jeb...na mameja GOYER ktory rozpierd...il scenariuszowo niejeden film ;-( ... Kto wogle placi temu kolesiowi by robil kolejne scenariusze!!! Juz na sam koniec chcialem dodac ze byl bardzo prosty sposob by sie pozbyc na bardzo dlugo nowego TERMINATORA-VENOMA... Wystarczylo go rozpierniczyc na kawalki (scena z lancuchem) i wiele z kawalkow daleko od siebie wywiezc wtedy nie mialby szansy by ta masa znow sie zlala w jedna calosc. Sposob bardzo prosty kompletnie niewykorzystany... To by bylo na tyle a wy koniecznie przejdzcie sie do kina i sami ocencie czy film sie wam podobal. To ze film mnie nie powalil na kolana nie znaczy ze komu innemu sie nie spodoba. Dziekuje za uwage do uslyszenia...

ocenił(a) film na 1
punisher822_filmweb

Wystarczylo zrobic film tak jak w pierwszej scenie czyli zaraz po wydarzeniach T2. Ale producent zrobil to samo co Disney ze star wars. Nakrecil jeszcze raz to samo tylko bardziej feministycznie.

użytkownik usunięty
ciosina

Ten film mógłby się udać gdyby nie właśnie ta lewacka hipokryzja. Tzn. oni niby są za mniejszościami i za tolerancją ale nie pokazują tego tak naprawdę. Temat został poruszony ale nie został dogłębnie spenetrowany. Gdyby naprawdę chcieli coś zrobić to pokazaliby lesbijski romans pomiędzy Dani a Grace. To byłby odpowiednik romansu pomiędzy Sarah Connor a Kyle Reese. Nie wiem czy ktoś zauważył ale to jest pierwsza część w której nie ma romansu, żadnych wątków pomiędzy bohaterami o podtekście seksualnym. Czy nie widzicie jaka to hipokryzja jest? Niby walczą w filmie o LGBT i tworzą takich niejednolitych bohaterów jak Grace ale całkowicie unikają ich seksualności. To jest właśnie ich hipokryzja bo za słowami nie idą żadne realne czyny. I jest mi smutno z tego powodu bo ten romans Dani/Grace mógłby być przełomowy w filmach rozrywkowych.

ocenił(a) film na 3

Co?

Film mógłby się udać gdyby miał dobry scenariusz. To kto z kim się gzi i w jakiej konfiguracji nie ma żadnego znaczenia.

użytkownik usunięty
Dentarg

Widzę że nie ogarniasz mojej super inteligentnej ironii. Akcja #getwokegobroke niszczymy wszystkie poprawne politycznie gnioty SJW. Następne w kolejce The Rise of Skywalker i nowy Bond!

ocenił(a) film na 3

Prawda, nie ogarnąłem ironii. Dożyliśmy czasów w których czytając takie teksty bierze się je na poważnie.

ocenił(a) film na 6

Ironia ironią, ale między Bogiem a prawdą, to tylko w T1 i w T5 był wątek z podtekstem seksualnym, właśnie pomiędzy Sarah Connor a Kyle Reese. ;-)

użytkownik usunięty
hbk06_qbas

W Ocaleniu była wycięta scena seksu. John Connor miał żonę.
W trójce były aluzje z Tx, wciąż był John i jego przyszła żona.
W tej części to jest 100% gender. Nowy Kyle Reese to Grace, z kolei John to ta meksykanka. Meksykanka nie zachodzi w ciąże, nawet nie widać żeby potrzebowała zbytniej ochrony, ona przejmuje cechy męskie tak samo jak Kyle/Grace. Ja bym z nich zrobił parę, niestety oni wolą gotować żabę powoli czyli robić powolną, pełzającą propagandę.

ocenił(a) film na 6

"Nie wiem czy ktoś zauważył ale to jest pierwsza część w której nie ma romansu, żadnych wątków pomiędzy bohaterami o podtekście seksualnym."-a w T2 coś takiego było?

użytkownik usunięty
Psycho_Daddy

Więc drugi cofam to. Ale i tak się cieszę że nie zrobią (oby) już więcej Terminatorów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ciosina

Pewnie chciał zadowolić Magdalenę Środę.

platon8888

Dlaczego masz taki problem z aktywnymi kobietami w kinie? Wolisz, gdy są ładne, grzeczne, posłuszne i stworzone dla przyjemności męzczyzny?
Może większość aktorel nie ma wystarczająco siły na metalowy pręt, ale mnóstwo kobiet jest silnych. Bohaterka filmu z pewnością mogłaby taki pręt podnieść, zwłaszcza jeżeli ćwiczy.
Czy koszmarnie brzydcy mężczyźni też sprawiają, że film traci na wartośći? Czy dotyczy to jedynie kobiet?

ocenił(a) film na 5
Teresa_Nazimek

"stworzone dla przyjemności męzczyzny"

o to to

ocenił(a) film na 1
Alex_Tyler

:D Też tak sobie pomyślałem, że Pani Teresa podała świetne rozwiązanie.

ocenił(a) film na 1
Teresa_Nazimek

Aktywne kobiety ,są spoko powiem nawet ze mogę je oglądać w kinie częściej niż mężczyzn,pod warunkiem ze są dobrze napisane.To co mamy tutaj to zwykły knot i tyle. Zastąpienie męskiego Connroa, żeńskim fatalnym nieudolnym Connorem i równie fatalną Grace (Żeńskim odpowiednikiem Arnolda)tylko po to by przypodobać się,feministkom SJW nic więcej.Zero miłości do uniwersum czy jakiegoś pomysłu na te postacie zero ,tylko chłodna politycznie idiotyczna poprawność . W Serialu terminator kroniki Sary Connor mieliśmy tez "terminatorzyce" ale tam to była po prostu fajną postacią, nie tylko z wyglądu i było spoko .Niech robią dobre żeńskie postaci a przede wszytkom dobrze NAPISANE a nikt tu nie będzie narzekał,

Teresa_Nazimek

Dlatego, że jest to ohyda i wynaturzenie! Role samców i samic w przyrodzie są podzielone. Walka, siła i agresja to domena samców. Kobiety nie są do tego genetycznie przystosowane. Facet powinien być męski i zapewniać kobiecie bezpieczeństwo, a nie odwrotnie.

ocenił(a) film na 3
Teresa_Nazimek

Co za brednie ! Kto Ci kobieto zrobił taką krzywdę piorąc mózg i zatruwając umysł prymitywną propagandą ? Aktywne kobiety są od zawsze - nie wiesz tego bo nie uczą was prawdziwej historii tylko indoktrynują i deprawują od najmłodszych lat - czyli dokładnie to co robił Hitler, Lenin a później Stalin. Każdy normalny mężczyzna lubi kobiety ładne, grzeczne i posłuszne (czyli mówiąc normalnym językiem - łagodne i ułożone - po prostu kobiece). Nie wiem o co chodzi w stwierdzeniu "stworzone dla przyjemności mężczyzny" ale po to się kochamy i szanujemy w związkach aby m.in. sprawiać sobie przyjemność ale to się staje oczywiste i zrozumiałe dopiero jak się ma trochę doświadczenia i rozumie się co to znaczy wartościowy związek. Chyba nie znasz po prostu mężczyzn ani naszego stosunku do naszych kobiet. A to, że zdarzają się faceci nie szanujący kobiet to nie jest powód aby wrzucać wszystkich do tego samego worka. Tak, od aktorek wymaga się szczególnej urody i pięknego ciała z pewnymi wyjątkami, kiedy aktorki posiadają talent i mimo iż nie są wyjątkowo piękne nadają się do pewnych ról - żeby zrozumieć to co napisałem proponuję zwrócić się do kina wieku XX. A "koszmarnie brzydcy mężczyźni" to najlepsze czarne charaktery i dzięki temu filmy z ich udziałem zyskują a nie tracą na wartości. Jest to pierwszy raz w historii ludzkości, że zainfekowane kobiety pewnymi ideologiami nie chcą być piękne, powabne i atrakcyjne. A może to kompleksy i zazdrość przemawiają przez takie wypowiedzi ? I na koniec mała uwaga: film jest produktem za który płacą widzowie, którzy chcą oglądać boskie i urodziwe niewiasty a piękne i utalentowane aktorki zarabiają miliony i dopóki wszystko jest na swoim miejscu to wszyscy są szczęśliwi (nawet koszmarnie brzydcy mężczyźni ;)

ocenił(a) film na 6
Teresa_Nazimek

Aktywne kobiety ok,ale nie w takiej beznadziejnej formie.

ocenił(a) film na 1
Teresa_Nazimek

To nie problem z aktywnymi kobietami, ale neomarksistowską propagandą. Silną kobietę doskonale ukazał Cameron w Terminatorze 2. Ta najnowsza część to parodia Terminatora, miała być deifikacja kobiety, a wyszło ośmieszenie kobiety. Smutne czasy nastały. Johna Connora zabili jak jakiegoś śmiecia. Zrujnowali całą serię, żenujące.

ocenił(a) film na 1
Teresa_Nazimek

Nie ma problemu z silnymi kobietami w kinie. Jest ich mnóstwo (Resident Evil, Lara Croft itd.) Wyobraź sobie, że ktoś robi remake Rezydenta i w roli głównej daje faceta. Nawet faceci by sie na to wkurzali. Serio, tu nie chodzi o to, że komuś się nie podobaja silne postacie kobiece.

platon8888

zapewniam Cię, że Bóg z montażem komputerowym, opcjami wielokrotnych powtórzeń i pracy kaskaderów mał nie wiele wspólnego....

platon8888

Jeżeli najlepszy osiągną dno to co osiągnęli pozostali ?

użytkownik usunięty
platon8888

To bardzo przykre, że tak niesprawiedliwie oceniasz.

Przede wszystkim, kino wraca do swoich korzeni, czyli powinno poruszać, zaskakiwać, wręcz wprawiać widza w osłupienie. I taki przecież właśnie jest Terminator Dark Fate !

A że obecnie kinematografia posługuje się innymi metodami niż kiedyś, trudno mieć o to pretensję. Kiedyś wciskało człowieka w fotel i myślał, jak można nakręcić coś tak dobrego ?! A dzisiaj też wciska w fotel i przy każdym kolejnym filmie łapiesz się za głowę bezgłośnie krzycząc i łkając, ja pierd@lę, jak można nakręcić takie gówno !!!??? Filmem poruszony ? Poruszony. Więc po co te narzekania ?

Jak dla mnie należy się tutaj mocna dwójka, proszę bez (zamierzonych) skojarzeń.

Wiecie co ? Taki film jak ten jest w każdym calu genialny . Niektórym poprzewracało się w dupach od efektów specjalnych... Do których już się przyzwyczajono i stały się chlebem powszednim w dzisiejszych czasach. Ludzie już nic innego nie wymyślą aby Was zadowolić . Kiedyś nie było komputerów by retuszować i poprawiać to co dzisiaj da się zrobić i nad którym pracuje cały sztab ludzi...Dla mnie ocena jest zaniżona ja bym dał mocną ósemkę. Jak tak stękacie to odpalcie sobie Koronę Królów :)

użytkownik usunięty
gabriel28_2

Jakich znowu "efektów specjalnych" ? Ten film jest całkowicie oderwaną od rzeczywistości i wypraną z istotnej - nawet rozrywkowej - treści propagandówką.

Owszem, efekty specjalne bywają przydatne, cieszą oko, są jednak trzecio lub czwartorzędne w stosunku do samego scenariusza. Obecnie w większości przypadków nie ma już żadnej opowieści, a pozostały jedynie wciskane wszędzie na siłę tabuny okładających wszystkich po ryjach bab, czy raczej babochłopów, zastępy "genialnych" kolorowych czy różnej maści dewiantów. Do tego to wszystko szuflowane jest do mózgu na chama bez żadnego umiaru.

Do dzisiaj oglądam z wielką przyjemnością chociażby Terminatora 1, chociaż na pewno nie stoi on na efektach specjalnych i równie dobrze mógłby się bez nich obejść. W "Dark Fate" pod odjęciu tychże, pozostaje jedynie lewacki szlam i całkowita pustka.

Rozumiem jednak, że mając naście lat się tego nie widzi. Taki jest też zamiar twórców, aby wyprać do cna mózgi tym, którzy nie są jeszcze w stanie przefiltrować rzeczywistości. Dlatego potem mamy takie społeczeństwo, jakie mamy. A będzie tylko gorzej.

ocenił(a) film na 5

Co w tym filmie jest lewackiego? Gdzie jest ta straszliwa propaganda? Weź podaj przykłady konkretnych momentów. Oczywiście widząc słowo "dewianci" zapewne w odniesieniu do gejów od razu wiem z jakim typem (pod)człowieka mam do czynienia, ale może jednak pokażesz mi w tym filmie coś, czego nie dostrzegam.

użytkownik usunięty
yossarian84

Zacznijmy może od definicji dewiacji, biorę ją z Wikipedii :

"Dewiacja społeczna – odchylenie od reguł działania społecznego, postępowanie niezgodne z normami, a także z wartościami przyjętymi w społeczeństwie lub w grupie społecznej. Zachowania dewiacyjne nie są jednoznacznie interpretowane i ich określenie jest zależne od przyjętych systemów normatywnych w danym społeczeństwie".
W ogóle nie przeszkadzają mi geje, nie przeszkadzają mi również transseksualiści itp. Uważam ich za ludzi identycznych jak wszyscy inni, a tym samym nie żywię do nich żadnych uprzedzeń, przynajmniej do czasu, jak nie postanowią mnie "przerobić" ;-)

Problem nie jest więc na przykład sama orientacja seksualna, a to, że jest ona promowana jako fundamentalny element tożsamości społecznej. Jeżeli więc masz jakiś problem - a kto nie ma - lewacka recepta brzmi, rób anal, zmień płeć sobie lub swojemu dziecku, rozbij rodzinę i struktury społeczne poprzez negowanie widocznej rzeczywistości.

Np idź z kwiatami do "pani" Grodzkiej z okazji Dnia Kobiet. Jeżeli o mnie chodzi, "pani" Grodzka może czuć się kobietą, może czuć się również Napoleonem, czy Jezusem, ale nie może żądać od nikogo, aby współuczestniczył w kultywowaniu "jej" prywatnych urojeń, bez względu na to, jakie indywidualne cele psychologiczne są w ten sposób realizowane. O ile wiem, w Kanadzie za odmowę wzięcia udziału w takiej farsie idzie się już do więzienia.

Innym elementem lewackiej propagandy jest redefinicja ról społecznych w oparciu o całkowicie fałszywe przesłanki. Biali, heteroseksualni mężczyźni okazują się rzekomo bandą przemocowych chamów i gwałcicieli, podczas gdy kobietom wmawia się, jakimi to są ofiarami. W bardzo wielu krajach, w tym w Polsce, żyjemy od dawna w matriarchacie, gdzie nie ma żadnej równości pomiędzy płciami, a kobiety są fundamentalnie - zwyczajowo i prawnie - uprzywilejowane. Ale wciąż podobno jest za mało.

Lewacka propaganda nawołuje kobiety nie do odnalezienia się w pięknie swojej kobiecości, odkrycia jej na nowo (co wcale nie oznacza wyłącznie uległości i miejsca w kuchni), ale do przejęcia ról oraz zachowań męskich. Tu kłania się "historia" Terminatora Dark Fate.

Ktoś może powiedzieć "i co z tego ?" Ano to, że role męskie i żeńskie ukształtowały się przez setki tysięcy lat w określony sposób nie z przypadku, a w zgodzie z płciowymi predyspozycjami. Natomiast to kłamstwo, które jest obecnie lansowane nie utrzyma się, bo nie może. Przebudzenie jednak będzie straszne, a najgorsze dla kobiet, rzekomych beneficjentek tych zmian.

Warto porównać rolę Arnolda w pierwszym Terminatorze i tym przez nas omawianym. Od wzorca niepowstrzymanej siły, stopniowo "bo jego program się już wypełnił" zdegradowany został do starego, bezsilnego, wykastrowanego pierdoły sprzedającego zasłonki ze słonikami. Stary dziad wychowujący cudze dziecko i nie utrzymujący kontaktów seksualnych ze swoją kobietą.

Zastąpiony więc został przez stado rozhisteryzowanych bab, które rzekomo stanowią "nadzieję ludzkości" w dziedzinie mordowania się i obijania po ryjach. Szermująca frazesami Meksykanka metr pięć w kapeluszu, anorektyczka na chemicznym wspomaganiu oraz stary babsztyl z telefonem w celofanie i dubeltówką w ręku, który swojego czasu przy rozwodzie wygolił Jamesa Camerona z kasy do zera. Oto współczesne terminatory, ich siła i metody.

Nomen omen, miałem kiedyś w pracy dwie koleżanki (obie były prawie mojego wzrostu) z czarnymi pasami w karate Kyokushin. Ja niczego nie trenowałem, ale uwielbiałem z nimi "sparować"... Walka zawsze trwała sekundę, a potem już było tylko przytulanie ;-) Mówiły mi : "bo ty nie trzymasz się reguł !" :-D

Napisałem tyle, bo może ktoś się obudzi i zrozumie, że brak zgody na określone postawy, jak oszalały feminizm, promowanie dewiacji jako sposobu na życie czy importu z definicji wrogich mniejszości, wcale nie musi brać się z nienawiści, a jedynie ze zdrowego rozsądku. W historii świata, a także Polski, takie obłąkane wizje były już nie raz forsowane i zawsze z tragicznym dla ludzi skutkiem. Tak samo jest i będzie tym razem.

ocenił(a) film na 5

Oczywiście że nie przeszkadzają ci geje. Pod warunkiem, że siedzą cicho, nie ujawniają się i broń boże nie domagają się żadnych praw :)
Masz nieco racji w kilku kwestiach, ale reszta to typowe ostatnio dla wszelkich prawicowców (och pardon, zdroworozsądkowców) wyolbrzymianie pierdół, na które nikt inny nie zwraca uwagi, a tym samym nie odczuwa wpływu owej rzekomej propagandy. Przejęliście cechy które do ej pory utożsamiane były z lewactwem - przewrażliwienie, szukanie dziury w całym i doszukiwanie się tego, czego nie ma. Widać prawdą jest, że faceci to coraz większe pi/zdy :) Pewnie to przez propagandę, wiadomo.
Problemem nowego Terminatora jest to samo, co w T3 - źle dobrana rola. Tam był to miękki, zahukany John Connor, tutaj kompletnie nijaka i pozbawiona charyzmy Meksykanka. Ty tu widzisz propagandę, ja kiepską pracą ludzi odpowiedzialnych za casting.
Nieruchający Terminator wychowujący czyjeś dziecko? Znowuż dla ciebie propaganda, dla mnie kiepski scenariusz. To że nie rucha jest dość logiczne biorąc pod uwagę, że jest je/baną maszyną. Uczłowieczanie się jest jednak dość naciągane i głupie. Niby w T2 też robił się coraz bardziej ludzki, ale tutaj pojechano chyba za daleko. No ale to propaganda przecież.
Przypominam jeszcze że koniec końców to on uratował te baby, więc okazało się jednak że kobiety sobie bez facetów nie mogą do końca poradzić. Zauważ jeszcze że uratował je patriota, bo przecież miał na domu wywieszoną flagę państwową , a nie tęczową :) Konserwatywny, biały i ciężko pracujący amerykański patriota mieszkający z kobietą, a nie chłopem albo kotem :D Pewnie gdzieś tam siedzi teraz jakaś feministka i na twitterku pisze jakiż to ten nowy Terminator jest anty-feministyczną propagandą pokazującą że nawet najsilniejsze kobiety potrzebują chłopa :D
Jednym słowem dajcie spokój oszołomy po obu stronach.

PS. Tak, jestem faszystą i nienawidze ludzi o innych poglądach :D Przecież nigdzie nie pisałem, że jestem tęczowym lewakiem kierującym się miłością. Po prostu nienawidze ludzi z innych powodów niż orientacja, kolor skóry, feminizm i inne bzdety będące problemem jedynie dla debili :)

użytkownik usunięty
yossarian84

Przede wszystkim, za dużo wyzwisk wplatasz w swoją wypowiedź. Rozumiem, że to ekwiwalent argumentu i oznaka rzekomej siły, która ukrywa się tam gdzieś wraz z tobą w anonimowości Internetu przejawiając najlepiej, jak cię na to stać.

Po drugie tendencyjnie przekręcasz moją wypowiedź - choćby co do gejów - przypisując mi motywacje, których ani nie wyraziłem, ani nie mam. Co więcej, expressis verbis napisałem, że jest inaczej.

Po trzecie tytułujesz mnie "prawicowcem" ale naprawdę, nie każdy kto nie jest idiotą, musi koniecznie zaraz być "prawicowcem". Może też, z pewnymi zastrzeżeniami, być nim nie może.

"Ty tu widzisz propagandę, ja kiepską pracą ludzi odpowiedzialnych za casting". Za co ? Sprawdź sobie za co odpowiada casting, bo na pewno nie za scenariusz. Ostatnio który film czy serial się nie weźmie, to nawala "casting". Bardzo ciekawy eufemizm, zapamiętam i będę go w przyszłości kultywował.

Na tym kończę, bo wyzwiska i przekręcanie wypowiedzi już na tym etapie to wyraźny sygnał, w którym kierunku "konwersacja" ta się zaraz rozwinie.

yossarian84

A co sądzisz o kobietach które chcą mieć penisa zamiast pochwy??

ocenił(a) film na 5
Niobe_FW

ruchałbym je

W ogóle kobiety dzisiejsze domagając się tych samych praw co mężczyźni strzeliły sobie w kolano bo jak dobrze wiesz niegdyś kobiety pracowały głównie w domu, prały prasowały, robiły dania zajmowały się rodzeniem dzieci wychowując je potem. Dziś kobiety domagając się tych samych praw co mężczyźni wywalczyły sobie i teraz za karę muszą zaiwaniać i ciężko pracować na równi z mężczyznami. To był wielki błąd ze strony kobiet. Teraz kobiety będą się męczyć na równi z mężczyznami zmuszone do wykonywania ciężkich prac, taka prawda.

użytkownik usunięty
nudecroft

Rozumiem, że nieświadomie, ale jednak wpisujesz się nieco w nurt lewackiej propagandy, nie tyle poprzez określone stwierdzenia, co poprzez brak szerszego kontekstu.

Kobiety wcale nie walczą o równe z mężczyznami prawa, bo te już bardzo dawno otrzymały, tylko o daleko posunięte uprzywilejowanie, które również już posiadają, zarówno kulturowo jak i prawnie. Chcą po prostu więcej.

Po drugie, ale bardzo ważne, kobiety nie są wcale podmiotem zachodzących przemian, a jedynie ich przedmiotem. Stanowią taki sam rewolucyjny nawóz, jak choćby chłopi i robotnicy w rewolucji bolszewickiej.
Oznacza to, że kobiety jako grupa wcale tej rewolucji nie inicjują, ponieważ uderza one w ich podstawowe interesy, choć na poziomie propagandowym i tymczasowym wydawać się może inaczej.

Stanowią one po prostu taran w rozbijaniu (resztek) istniejących struktur społecznych, a wywołana w ten sposób "wojna płci" będzie miała konsekwencje dokładnie tak samo tragiczne jak każda inna wojna.

Jest to temat dość rozległy ale warto go przemyśleć, aby w jak najmniejszym stopniu dać się wmanewrować w to, co się obecnie dzieje.

Dzięki za tak obszerne wyjaśnienie, zaraz sobie przeanalizuję.

Jesteś oczytany i wykształcony to widać. Ja natomiast jestem odporna na dzisiejszą propagandę a to co do mnie dociera czyli ten lewacki przekaz nie przyjmuję tego a wszelkie informacje, które do mnie docierają odbieram bardzo selektywnie i wybiórczo. Na pewno nie przyjmuję wszystko jak leci. Nawet książki bywają zakłamane. Trzeba bardzo dziś uważać. Widać że jesteś zorientowany w temacie choć nie wszyscy czytają Cię uważnie a ja tak.

użytkownik usunięty
nudecroft

To prawda, że z uzyskaniem możliwie obiektywnego i wyważonego osądu jest dzisiaj bardzo trudno, ponieważ Polska jest przez ostatnie 300 lat krajem prawie całkowicie pozbawionych własnych elit. To co tym mianem nazywamy, to głównie bezwolna, polskojęzyczna tłuszcza służąca i zależna od obcych interesów.
Odbija się to wprost na tragicznej jakości społeczeństwa, które choćby w czasie ostatnich 30-stu lat rzekomej "wolności" nie było zdolne do dokonania żadnych racjonalnych wyborów.

Dobra wiadomość jest taka, to to, że jeżeli się naprawdę chce, to przy pomocy internetu, w tym również (jeszcze) YouTuba, można się bardzo dobrze dokształcić. Trzeba oczywiście uważać, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę i np nie wpisać się ideowo w - w dużej mierze pozorny - konflikt PO -PiS, czy jak się tam oni nazywali kiedyś, czy będą nazywać jutro. Jest to bowiem w zasadzie spór o to komu służyć, a nie jak stać się narodem samo stanowiącym.

Osobiście mogę polecić osoby, które głoszą swoje poglądy w miarę możliwości w sposób niekoniunkturalny, jak np Jacek Bartosiak, Leszek Sykulski, Witold Gadowski czy Stanisław Michalkiewicz (itp).
Oczywiście zawsze głównym kierunkowskazem musi być nasz własny rozum, bo bez tego człowiek jest sterowany przez tych albo innych, a to nigdy dobre nie jest.
Pozdrawiam !

Lubię Gadowskiego to taki niezależny dziennikarz śledczy i nikomu nie podlega, natomiast Michalkiewicz jest takim "prześmiewcą" i wszystko obraca w żart ale też go lubię.

Kiedyś bardzo liczyłam na PiS ale zwiodłam się okrutnie ale to odrębny temat. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
nudecroft

Faktycznie, Michalkiewicz mówi dość żartobliwie, ale w gruncie rzeczy jest to ten rodzaj przekazu, co w "Dniu Świra" Koterskiego, czyli pierwszoplanowy humor skrywa bardzo głęboki i podstawowy dramat. Ja mu się akurat nie dziwię, bo gdyby wprost i na poważnie zmierzyć się z historią i współczesnością Polski, to kliniczna depresja byłaby gwarantowana.

Jeżeli chodzi o PiS, to nie tyle na nich liczyłem, co miałem pewne złudzenia. Jak sądzę, warto jednak w tym i w innych wypadkach pamiętać, że tragiczna jakość "elit" politycznych jest prostą pochodną mizerii społecznej i rzucanie kamieniami w polityczne "lustro" tegoż społeczeństwa na nic się nie zda.

Film "Dzień świra" uważam za antypolski co poniekąd przedstawia trochę prawdy o Polakach to jest to jednak bardzo zły przekaz bo w istocie prawdziwej władzy zależy na tym aby Polacy właśnie tak myśleli że właśnie tacy są jak przedstawili to w tym filmie. Ten film jest bardzo szkodliwy bo odbija się to na biednych i słabych umysłach podatnych na propagandę antypolską a co za tym idzie ówczesnej władzy zależy aby Polacy byli pokorni potulni, zahukani i czuli się winni różnym rzeczom o jakich ich się oskarża.

W rzeczywistości naród polski nie jest zły tylko poczciwy i naiwny. Kraj safandulski, szkoda bo liczyłam że coś się poprawi a tu nic się nie dzieje tylko marazm i stagnacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones