PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 106 925
ocen
7,4 10 1 106925
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Batman jest tylko jeden .Nazywa się Christian Bale.

jmz21

Tak samo jak pisali że Joker jest tylko jeden, pamiętam jak fani krytykowali Heath Ledger że dostał rolę Jokera.

wort801

Wiadomo, Jared Leto. Uwielbiam, to był pierwszy joker który zagrał tą postać tak jak ją sobie zawsze wyobrażałem.

NieMamSwojegoZdania

Chyba żartujesz, oczywiście, że Ledger.

Cukiereczek007

Ten narkoman nie obejrzał chyba nawet jednej bajki ani nie przeczytał komiksu. Prawdziwy joker, tylko że z tatułarzami wszendzie to był dopiero leto. najfaljniejszy!

NieMamSwojegoZdania

Heath Ledger był najlepszy. Znakomity aktor i narkotyki tego nie zmienią.

AlexRener

To chyba musisz wrócić do szkoły - narkotyki zmieniają człowieka - nie bierz.

NieMamSwojegoZdania

Nie muszę. Narkotyki to był jego zły wybór, zmarł bo wziął 5 różnych tabletek nasennych, miał depresję, Jared zawsze był dobrym aktorem i oboje są dla mnie świetni. A stylizacja Ledgera to wina reżysera i nie jego wybór.

AlexRener

Trochę mnie poniosło. Gdyby nie narkotyki to nie powstałaby większość dzieł sztuki 20 i 21 wieku. Narkotyki są ok - oczywiście tylko tam gdzie są legalne, żeby nie było że promuję, ale nie dla Ledgera. Leto bardziej pasuje na Jokera moim zdaniem - widziałeś bajki kreskówki?

NieMamSwojegoZdania

Oboje zagrali tak jak to sobie wyobrażałem i Jaquin Phoenix również bardzo mi się podobał w Jokerze.

AlexRener

A ten z Phoenixem to w ogóle nie spodobanko, bo wogóle nie był jak wszystkie jokery - wcześniej jokery miały coś podobnego, a ten odjechał na księżyc. To był dramat

NieMamSwojegoZdania

No każdy ma inny gust też nie, żeby mnie jakoś super zachwycił. Tak, widziałem uwielbiałem starą kreskówkę o Batmanie, mroczna, fajna. Ale film to zawsze film. Nigdy nie będzie to samo tak jak książki nie zawsze da się pokazać na ekranie tak, żeby się podobało.

NieMamSwojegoZdania

Kreskówka dla mnie 10/10, film 7, 6,5/10.

ocenił(a) film na 9
NieMamSwojegoZdania

XDDDDDDDDDDDD Leto idealnie pokazał jak Jokera NIE GRAĆ

psysutra

Wyglądał najlepiej ze wszystkich Jokerów, a nie jak narkoman albo stary dziad.

ocenił(a) film na 9
NieMamSwojegoZdania

I na wyglądzie się kończy. Cała reszta to kaszana

psysutra

Nie było tak źle, ale jakby nawet to wyglądanko jest najważniejsze. Jak jest kiepskie to w ogóle nic nie pasuje, a tu pasuje.

NieMamSwojegoZdania

Akurat Ledger nie miał nic do tego jak go wystylizowali. Obaj są świetnymi aktorami.

ocenił(a) film na 6
NieMamSwojegoZdania

Ahahahahaha "Leto najlepszy Joker" popłakałem się że śmiechu, chyba najgorszy.

piomaster

No inne Jokery nie wyglądały nawet jak joker - jeden grubas z jakąś brzydką buzią jakby miał biegać z siekierą zamias być Jokerem, inny to wyglądał jak narkoman z jakiegoś monaru. Leto jedyny wyglądał jak Joker, tylko, że z tatuażami - to takie trochę nie Jokerowe.
Jak pamiętam bajki to najlepiej Leto pasuje.

ocenił(a) film na 10
wort801

Jak dla mnie Conroy i Keaton najlepsi. Bale nie dorasta im do pięt. Być może do tej trójki dojdzie Pattinson bo wygląda świetnie w kostiumie i również głos, jak wyżej panowie co napisałam ;). Bale miał głos jakby jakby wypalił nie wiem ile paczek fajek , dziwię się, że tak długo dał radę mówić :D

ocenił(a) film na 7
anne22

A Peter Weller?

ocenił(a) film na 8
anne22

Bale to był batman z modyfikacjami głosu, toną bajerów i w zasadzie miało się wrażenie, że jest prawie nieśmiertelny. Trylogia Nolana jest genialna i Bale gra tam jednego z najlepszych Batmanów. Trzeba jednak zauważyć, że była to seria nakierowana na pokazanie bogactwa Waynów i ich futurystycznych gadżetów robionych dla wojska. Taki trochę IronMan w świecie DC. Batman Pattisona to postać dużo bardziej ludzka. Gadżety są bardziej przyziemne (patrz motocykl). Przez ten zabieg każda scena walki nabiera większej wagi, bo masz świadomość, że to zwykły facet w kostiumie. Dodatkowo klimat nowego Batmana jest dużo cięższy i brudny. Myślę, że obaj aktorzy zagrali swoje role świetnie i moje początkowe obawy co do Roberta były niesłusz,e

ocenił(a) film na 10
jmz21

A dla mnie Kevin Conroy, i co zrobisz? Ja daję szansę Pattinsonowi, do wyglądu nie mam zarzutów żadnych, świetnie wygląda jako Batman i jako Bruce, ma normalny batgłos, a nie jakiś dziwny, jak np. Bale :) I ta szczęka! Matko! To jest prawdziwa Batszczęka!

ewej

On nawet bez kostiumu wygląda jak nietoperz, więc się nadaje...

ocenił(a) film na 9
eltoro10000

HEHE dobre

eltoro10000

Od czarodzieja, przez wampira, po nietoperza.

Projektant

Jak patrzę na jego zdjęcie profilowe, to przychodzi mi do głowy tekst: "Ja jsem netoperek".

ewej

Jeżeli już o szczęce piszesz. Batman ma kwadratową, Pattinson trójkątną. Także to nie jest batszczęka, mimo iż też jest kanciasta, a nie zaokrąglona. ;)

SteelMike

Także nie? Znaczy Batman też nie ma batszczęki?

ocenił(a) film na 10
ewej

Popieram ;)

ewej

Batszczęka. Hehehe, dobre :)

ocenił(a) film na 7
jmz21

Nie chwal dnia z rana.

ocenił(a) film na 7
jmz21

Nie prawda!!! Michael Keaton!!!

maciekb80

Masz rację!

maciekb80

"Nieprawda" pisze się razem.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Faktycznie, sorka:)

maciekb80

Podbijam

maciekb80

Zgadzam się. TYLKO!! Michael Keaton.

ocenił(a) film na 3
maciekb80

Otóż to!

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Micheal Keaton to bez wątpienia legenda kina i już zawsze nią będzie, ale z całym szacunkiem do pana Keatona i filmów w których wciela się w batman'a... mamy rok 2022, świat poszedł do przodu... czy można dzisiaj powiedzieć z całą pewnością, że Michael Keaton był najlepszym batmanem? wg mnie nie, nie był nawet najlepszym bruce'm chociaż jeszcze do niedawna tak sądziłem, ale włączyłem sobie ostatnio batmana z 1989 roku i co? pierwsza scena filmu w której pojawia się batman i ledwo mogłem powstrzymać się od śmiechu, sposób w jaki rozkłada "skrzydła" i wgl cały strój... poprostu wygląda to komicznie... może te 30 kilka lat temu robiło to wrażenie ale nie dzisiaj, ten strój wygląda jak kupiony na bazarze za rogiem,a przypominam, że bruce wayne to mutli miliarder... a co do samego bruca... film z 1989 roku to początki batmana, Keaton wygląda zdecydowanie za staro i do tego ta śmieszna fryzura rodem z lat 80-tych... no błagam... ja rozumiem, że Michael Keaton to idol wielu, mój po części też, ale nie nie i jeszcze raz nie, Keaton nie jest najlepszym batmanem ani bruce'm i nigdy nie będzie, ale to jest tylko moja opinia i rozumiem, że wielu się z nią nie zgodzi.

ocenił(a) film na 7
magneto2k4

Tylko że Barton zrobił Batmana w groteskowym wydaniu, to było zamierzone, zresztą postać Jokera grana przez Nocholsona to kwintesencja groteski, mimo iż za dzieciaka bałem sie go pierońsko, tak samo pingwina. Nowy Batman to zupełnie inne wydanie, inna stylistyka, oczywiście na plus, szczególnie zdjęcia. Ale Keaton to dzieciństwo, sentyment. Za to Christian mnie drażni, i ta jego dykcja z tą manierycznie wysuniętą żuchwą

ocenił(a) film na 7
maciekb80

wszystko co dzisiaj wydaje się złe i komiczne będziesz tłumaczył groteską?, że tak miało być? Fakty są takie, że filmy burtona trącą myszką przyjacielu... myślisz, że gdyby dysponował wtedy taką technologią jaka jest dzisiaj to jego filmy wyglądały by tak samo? otóż nie. To samo tyczy się kostiumów i charakteryzacji. Zgadzam się z tobą po części, że te filmy miały być "groteskowe" i zbliżone do komiksów, ale nie zmienia to faktu, że zestarzały się źle i nie da się ich dzisiaj brać na poważnie i ogladać bez przymrużenia oka. Czas robi swoje.

ocenił(a) film na 7
magneto2k4

Tak, wyglądały by tak samo, to jego znak rozpoznawczy, pdpis, to samo ma do siebie kino Alodovara, Lyncha czy Wesa, nie znasz reżysera, oglądasz film a mimo to wiesz kto stoi za kamerą

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Czyli twierdzisz, że gdyby Burton dzisiaj nakręcił Batmana to byłby to identyczny film jak ten z 1989 roku? nie rozśmieszaj mnie :D

ocenił(a) film na 7
magneto2k4

Jezus, czemu sie tak czepiasz! ? Myślę że byłby podobny stylistycznie, bo mamy 21 wiek i dalej Barton robi filmy w ten sam deseń;)

ocenił(a) film na 7
maciekb80

podobny stylistycznie zgoda, ale napewno nie miałby bazarowych kostiumów i śmiesznych fryzur ala lata 80-te i generalnie dałoby się to oglądać bez wybuchania śmiechem na widok batmana :D

ocenił(a) film na 7
magneto2k4

Ej, koniec bo oczadzieje

ocenił(a) film na 4
jmz21

tamten koleś wogóle nie pasował do tej roli

użytkownik usunięty
jmz21

Chyba żartujesz... Bale z tym charczącym głosem, nie umiejący się bić, w dodatku nie sprawiał w ogóle wrażenia osoby budzącej strach u przestępców (a Keaton i Affleck tak)

też Benowi zmodyfikowali w pewnej scenie zmodyfikowali głos i to słychać - Wiec bądźmy w tej sprawie sprawiedliwi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones