Film

The Cave

2019 1 godz. 35 min.
7,4 11
ocen społeczności
7,4 10 1 11
273
chce zobaczyć
Przejmujące studium kobiecej odwagi, wytrwałości i solidarności. Tytułowa jaskinia (The Cave) to podziemny szpitalowi w Ghucie w Syrii, w którym ludność cywilna znajduje nadzieję i bezpieczne schronienie.  Kierująca nim lekarz pediatra dr Amani Ballour oraz jej współpracownice Samaher i dr Alaa pracują ramię w ramię z mężczyznami, ratując ludzkie życie.

Tytułowa jaskinia (The Cave) to nazwa nadana przez okolicznych mieszkańców podziemnemu szpitalowi w Ghucie, w którym ludność cywilna z ogarniętej wojną Syrii znajduje nadzieję i bezpieczne schronienie. Kierująca nim lekarz pediatra dr Amani Ballour oraz jej współpracownice Samaher i dr Alaa pracują ramię w ramię z mężczyznami, ratując Tytułowa jaskinia (The Cave) to nazwa nadana przez okolicznych mieszkańców podziemnemu szpitalowi w Ghucie, w którym ludność cywilna z ogarniętej wojną Syrii znajduje nadzieję i bezpieczne schronienie. Kierująca nim lekarz pediatra dr Amani Ballour oraz jej współpracownice Samaher i dr Alaa pracują ramię w ramię z mężczyznami, ratując ludzkie życie. Nie byłoby to możliwe w opresyjnej, patriarchalnej kulturze, jaką syryjski reżim narzucił na powierzchni ziemi. Ekipa filmowa towarzyszyła kobietom podczas codziennych nalotów, zmagań z chronicznym brakiem podstawowego zaopatrzenia i ryzykiem kolejnego chemicznego ataku, podobnego do tego, który miał miejsce w Ghucie w 2013 roku. Efektem ich pracy jest przejmujący obraz wojny w Syrii i jej kilku bohaterek. bohaterów.

studio
Danish Documentary Production
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gdzie obejrzeć?

  tommekk93

  Ktoś wie, gdzie mogę obejrzeć ten dokument?

  3
  • Najnowszy dokument od National Geographic startuje tej jesieni.

   pogodno_2

   Za jednym z portali: "The Cave przedstawia losy kobiety kierującej szpitalem w rozdartej przez wojnę Syrii. Nowy dokument wyreżyserował Feras Fayyad. Poprzednim dziełem reżysera był nominowany do Oscara film Ostatni w Aleppo. Przedstawiał on formację ... więcej

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.