PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40421}
6,3 714
ocen
6,3 10 1 714
The Company
powrót do forum filmu The Company

Przechodząc koło kina zobaczyłem plakat "The Company". Nic wcześniej nim nie czytałem ani nie słyszałem o tym filmie ale nazwisko Altmana zapowiadało go jako interesujący. Wszedłem więc z marszu i... rozczarowałem się się trochę. W gruncie rzeczy wyszedł z tego odrobinę podfabularyzowany dokument. Co nie znaczy, że to jest zły film - po prostu spodziewałem się jednak czegoś innego - miałem wrażenie, że Altman pokazał wszystko z dystansu, wręcz na chłodno - i właśnie zabrakło mi pewnego rodzaju bliskości do bohaterów (nawet jako całego zespołu). Na plus działa występująca ekipa baletowa, ich popisy i podgląd za kulisy - widać że to co piękne na scenie, wcześniej musi być okupione hektolitrami potu w sali ćwiczeń.
Podsumowując - coś między dokumentem a fabułą, ale bliżej dokumentu. Warto zobaczyć, ale raczej nie chciałoby się oglądać ponownie.

ocenił(a) film na 3
pan_bas

dokładnie ... lepiej bym tego nie ujeła :)

pan_bas

dokladnie. mysle, ze przekaz byl taki, ze podobnie jak w branzy filmowej, ci ktorzy tak koncentruja sie na przekazywaniu i wywolaniu emocji sami sa juz w procesie ich tworzenia pozbawieni.
A kilka klipow warto raz jeszcze zobaczyc

ocenił(a) film na 7
Bankawstanka

Mogę sie tylko podpisać... :)
Nastawiłam się na fabułę w kręgach baletowych z Franco w roli prawie głównej.
Niestety otrzymałam czysty dokument o grupie baletowej z Franco w roli zdecydowanie nie głównej :P
Choć film bardzo ładny, nie tego szukałam.

ocenił(a) film na 10
mibama

a ja to bym ujął inaczej, nigdy nie byłem na sztuce baletowej, natomiast po tym filmie jestem zafascynowany, zauroczony... i bardzo chętnie obejrzę ten film jeszcze raz, piękny pokaz baletu...

ocenił(a) film na 3
ViceHrabia

sztywny dosyć, za mało wszystkiego, prócz tańca

night_caller

GÓWNO SIE ZNACIE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones