2 godz. 20 min.
7,6 33 703
oceny
7,6 10 33703
14 977
chce zobaczyć
6,9 8
ocen krytyków
{"rate":6.875,"count":8}
{"type":"film","id":1209,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Doors-1991-1209/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu The Doors
  • martin_stone ocenił(a) ten film na: 10

Dla fanów zespołu to perełka!

• chemas ocenił(a) ten film na: 10

martin_stone Zgadzam się całkowicie. Najlepsza rola Kilmera, już takiej nie miał.

chemas Dokładnie! to był jego szczytowy moment!

• martin_stone W szoku jestem że nie było żadnego oscara. Pamiętam że po obejrzeniu na drugi dzien kupiłem od razu soundtrack.

Turkisz80 To odczucia mieliśmy bardzo podobne! Kilmer zagrał rewelacyjnie!

• martin_stone Wtedy chyba Tańczący z wilkami zgarnął statuetki o ile się nie mylę.

• martin_stone Polecam serial Vinyl. Blisko mu klimatem i w jednym odcinku pojawia się zespół the Doors :D

• xDrix ocenił(a) ten film na: 9

Turkisz80 ale to chyba tylko na moment? jak masz jakis link do scxeny to podrzuc bo nie moge znalezc

• xDrix Sorry ale miałem błąd tłumaczenia. Tamten zespół nazywał się Dolls :(

Turkisz80 Dzięki! Racja, dobry serial!

• martin_stone Jak dla mnie to on został aktorem po to, żeby zagrać tę rolę :)

jan_niezbedny0 Dobre! Bo w wielu rolach ktoś by go tam zastąpił, ale w tej NIKT!

• kinomanpl ocenił(a) ten film na: 10

martin_stone Jeszcze rola Doca Hollidaya w "Tombstone". Tam też Kilmer dał popis. Innych ról tego formatu w jego wykonaniu nie pamiętam.

• Trojden ocenił(a) ten film na: 6

martin_stone Fakt, ogląda się fajnie, a po seansie cały czas nuci się "Light my fire", tylko że część rzeczy jest zbyt podkoloryzowanych - np. scena rytualnego picia krwi (zmyślona, bo Morrison tego nie robił), i ogólnie mogli się bardziej zagłębić w filozofię hipisów i w psychikę Morrisona.

BTW, na tym filmie byłem kiedyś ze szkołą i to wtedy pierwszy raz go obejrzałem. To były czasy, kiedy ze szkołą chodziło się na dobre filmy.

Trojden Teraz będą wycieczki na Smoleńsk ;p

chemas Masakra z tym całym Smoleńskiem. Ja byłem ze szkołą w sumie na "Quo Vadis", "Pianiście" i właśnie "The Doors" - i choć odnośnie "Quo Vadis" mam zastrzeżenia odnośnie obsady (Paweł Deląg i Bogusław Linda jakoś nie byli dla mnie zbyt wiarygodni), efektów specjalnych z ogniem (wyglądało to dość sztucznie) i zachowania statystów (uciekające przed pożarem dzieci nie wyglądały na przerażone, tylko raczej na ucieszone), a w "The Doors" zastrzeżenia odnośnie przedstawienia postaci Jima i niezagłębienie się w jego psychikę i skupienie się na skandalach, to cenię te filmy i uważam je za dobre i dobrze zrealizowane, a w każdym razie ciekawe. A "Pianistę" za naprawdę świetny film, do którego nie mam zastrzeżeń.

A "Smoleńsk", jak wynika z recenzji i opisów, to amatorsko zrobiona, chaotyczna, propagandowa szmira z fatalnym montażem i beznadziejną grą aktorską, zwłaszcza głównej bohaterki. Widziałeś recenzje Dema3000, Ichaboda, Sfilmowanych, Pawła Opydo?

Trojden Nie, nie widziałem.

chemas To polecam. Zwłaszcza na recenzji Dema3000 można się pośmiać.

Trojden Właśnie słucham :)

Trojden To prawda, ale takie to niestety dzikie prawo reżyserów fabuł, że lubią sobie trochę powymyślać. Ale muzyka na szczęście była jak trzeba:)

• kinomanpl ocenił(a) ten film na: 10

martin_stone O tak. Pamiętam, jak dawno temu za ostanie pieniądze kupiłem ten film na VHS. Fanem zespołu byłem już od jakiegoś czasu i jak zobaczyłem ten film w księgarni... Jak oglądałem go pierwszy raz, to po prostu odleciałem. I to bez brania czegokolwiek.

kinomanpl znam to! miałem tak samo, miałem wrażenie, że przeniosłem się w tamte czasy