PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219794}

Flash

The Flash
6,3 23 367
ocen
6,3 10 1 23367
6,1 26
ocen krytyków
Flash
powrót do forum filmu Flash
yvonneD

Poprawność polityczna?

staszpio

W Ameryce jakoś około 40% mieszkańców to czarni,Latynosi,Azjaci itd więc dlaczego maja grać sami biali?

pavxy

Bo to adaptacja istniejącej już historii i postaci?
Nie widzę problemu żeby wymyślili nowe historie na filmy i obsadzali je sobie według uznania, jak już potrafią tylko odgrzewać kotlety to niech to robią z szacunkiem do oryginału.
Niedługo te filmy z oryginałem będą miały wspólny tylko tytuł, szkoda że żerują na znanych historiach i niszczą markę.

Grajcz

Właśnie adaptacja a nie wierna kopia

pavxy

Adaptacja ma swoje prawa, żerowanie na danym tytule sprawia jednak że ludzie oczekują ekranizacji - wiernego oddania historii a przynajmniej postaci.
O ile zmiany fabularne mogą mieć uzasadnienie to już zmiana rasy i płci postaci uzasadnienia nie mają żadnego - poza współczesną chorą poprawnością polityczną.
Nie dziwne więc że fani znający oryginały i lubiący tamte postacie są wściekli widząc znajomy tytuł nie mający praktycznie nic wspólnego z podstawą.

Ciągle nie rozumiem - po co na siłę kolorować starych białych bohaterów skoro można stworzyć całkiem nowe postacie?
Zamiast zmieniać kolor skóry Iris trzeba było dodać nowe postacie do historii o dowolnej rasie - wtedy fani oryginału byliby zadowoleni a i współczesna różnorodność USA byłaby obecna w filmie.
Inną rzeczą jest hipokryzja za tym idąca - czarnego trzeba wszędzie wcisnąć nawet jak nie pasuje bo czarni chcą mieć "swojego" w filmie.
Z kolei jakby film był adaptacją jakiejś afrykańskiej historii i występowaliby sami czarni to nikt by nie pisał że widownia jest również biała...ot, dziecinada.

Grajcz

Ciebie to razi a jak dla mnie jest całkiem obojętne czy bohaterowie będą biali,czarni czy jacyś jeszcze inni

pavxy

Cóż, każdy ma swój gust.
Też mi obojętny kolor skóry bohatera tworzonego od zera ale jak bohaterem ma być bohater już istniejący np. Ania z zielonego wzgórza to nie wyobrażam jej sobie bez rudych włosów.
Podobnie jak nie wyobrażam sobie Iris bez białej skóry.

Grajcz

Ja też nie wyobrażam sobie np. Arielki bez rudych włosów.
O, a co to? Wychodzi Arielka? Ma rude włosy! :D

pavxy

Skoro jest Ci obojętne, to rozumiem, że Iris również może być transseksualną dziewczyną z prąciem.

pavxy

Dlatego że jest to dla was obojętne nasza kultura i tożsamość wylądowały na śmietniku. Jedyni, którzy nie szanują siebie są biali. śmieci.

pavxy

"Ciebie to razi a jak dla mnie jest całkiem obojętne czy bohaterowie będą biali,czarni czy jacyś jeszcze inni" na to liczą twórcy tego syfu. Masz mieć wywalone i łykać wszystko co ci wcisną do pustego łba.

ocenił(a) film na 6
Grajcz

Adaptacja nie ekranizacja, czego nie rozumiesz?

ocenił(a) film na 8
Grajcz

Ciesz się, że nie zafarbowali jej na rudo jak w produkcji Disney. Ludzie o ciemniejszej karnacji istnieją ale żeby byli naturalnie rudzi to się jeszcze nie spotkałam. ;)

ocenił(a) film na 7
rebeckamikaelson

Na przykład Trippie Redd - popularny raper.

ocenił(a) film na 6
pavxy

to może niech leonardo di caprio zagra nelsona mandele, chyba sie bedzie nadawal

pavxy

Bo są wyżej w hierarchi społecznej?

pavxy

Ale czarnoskórych jest tylko ok. 10 %. Tymczasem obecnie w kinie jakaś 1/3 bohaterów ma ten kolor skóry, a innych mniejszości jest bardzo mało.

neo01

true

pavxy

100% od razu xD

pavxy

Dlatego, że fascynacja młodego Żyda grubą, brzydką murzynką jest niewiarygodna.

yvonneD

Najwidoczniej twórcy filmu, tak jak twórcy serialu The Flash, opierają się na New 52. W tej wersji Iris West JEST czarna. Skąd się rodzą takie głupie pytania? A stąd, że taki przeciętny polaczek jak ty życiu nie trzymał komiksu Marvela w ręku nie mówiąc już o jego przeczytaniu + są rasistami. Wiesz, jak masz problem z kolorem skóry aktorki tudzież aktora, to może jednak zostań tylko przy polskich filmach? W nich rzadko kiedy uświadczysz różnorodności rasowej. To bardzo dobre rozwiązanie dla ciebie i wielu tobie podobnym :)

aya_rivera

Po 1 - nie każdy jest nerdem i czyta każdy komiks świata.
Po 2 - nie, nie jestem rasistą ;) nawet mój chłopak jest czarny. Po prostu Iris jaką znam (kreskówki, kilka komiksów, które wpadły mi w ręce) zawsze była biała.
Po 3 - "przeciętny polaczek jak ty życiu nie trzymał komiksu Marvela" - wolałabym być przeciętnym polaczkiem (chociaż mi do tego daleko) niż debilem, który nawet nie ogarnia, że nie wszystkie seriale o superbohaterach są z Marvela :)

aya_rivera

Więc najpierw zacznij używać swoich szarych komórek, a potem dopiero oceniaj ludzi po (o zgrozo!) jednym wpisie na filmwebie.

yvonneD

Po 1: Owszem, nie każdy jest nerdem. Ale koniecznie trzeba być nerdem żeby przeczytać komiks albo obejrzeć serial lub film o superbohaterach? "Każdy komiks świata" - i po co to idiotyczne wyolbrzymienie? Nie musisz czytać wszystkich komiksów świata żeby znaleźć odpowiedź na kwestię która cię interesuje - skoro już jesteś w internetach, zamiast zadawać idiotyczne pytania rodzaju "Czemu Iris West ZNOWU jest czarna" tak jakbyś miała zamiar z premedytacją rozpocząć kolejne grupowe narzekania z resztą polaczków na "poprawność polityczną", mogłaś zrobić dobry research i samej sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego Iris West ZNOWU jest czarna.

Po 2: Jak wyżej - dobry, solidny research. I serdecznie współczuje twojemu chłopakowi.

Po 3: Na jakiej to podstawie stwierdzasz, że nie ogarniam że nie wszystkie seriale o superbohaterach są z Marvela? Mam tego doskonałą świadomość. Zresztą moja wiedza na temat komiksów definitywnie przewyższa twoją, tak więc wstrzymałabym się z takimi osądami jak "debil który nie ogarnia że wszystkie seriale o superbohaterach są z Marvela".


Podsumowując, z moimi szarymi komórkami wszystko jest w najlepszym porządku. Mam tylko wątpliwości czy tak samo jest z twoimi. Mogę cię jednak pocieszyć, że naprawdę jesteś przeciętnym polaczkiem. I to pod każdym względem. ;) Możesz być z siebie dumna. I to nie moja wina, że jestem świetna w trafnym ocenianiu innych ludzi.
Aha, jeszcze jedno. Odpowiedziałam na twoje pytanie, tak więc - ależ proszę, nie ma za co ;)

ocenił(a) film na 8
aya_rivera

Ja tylko błagam przestańcie mylić Marvela z DC... Marvel to przeciętne komiksy i dobre filmy DC to genialne komiksy i przeciętne(poza Nolanowskimi Batmanami i Wonderką od Patty Jenkins) filmy. I żeby nie było oba wydawnictwa lubię, ale DC jakością zawsze zżerało Marvelowskie zeszyty.

Tenenit

Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat do mnie z tymi żalami? Znam bardzo dobrze uniwersum Marvela i uniwersum DC. Swoje żale proszę kierować do tych którzy faktycznie są w tym temacie zieloni.

aya_rivera

Mnie to wali jaka tu będzie ale jeżeli coś piszesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd. W którym momencie New 52 ona jest niby czarna?

Gizmo81

Po 1,bardzo fajnie że wali cię jakiej rasy tu będzie Iris West. Po 2, nikogo nie wprowadzam w błąd. Jak masz dostęp do New52 to sobie sam sprawdź. Nie napisze ci które to dokładnie wydanie bo nie pamiętam. Ewentualnie znajdź sobie wywiad z twórcami serialu "Flash" - kiedyś wspominali, że m.in. postać Iris oparli właśnie na Iris z New52.. W którymś momencie w komiksie pojawia się nowy alternatywny Flash z przyszłości który jest Mulatem - ma białego ojca i czarną matkę. Potem znów pojawiał się biały Flash. Jakie wydanie New52 posiadasz? Polsko- czy angielskojęzyczne? Nie wszystko pojawia się w polskim wydaniu

Gizmo81

aya_rivera ma rację.w new 52/ rebirth pojawia się zarówno czarny Kid Flash (mulat) jak i Kid Flash-biały, z rudymi włosami. w "Flash, t. 1 Piorun uderza dwa razy" ten drugi na krótko wprawdzie, ale oznacza to że są po prostu 2 wersje Wally'ego Westa które jakoś koegzystują ze sobą... ww tomie Wally głównie pokazany był jako mulat - a Iris West była rasy białej. niemniej ponieważ są dla siebie bliską rodziną nie zdziwiłabym się gdyby w innym tomie naprawdę była czarna Iris a u jej boku pojawił się biały, rudowłosy Wally. może i jest to pokręcone ale tak już jest z komiksami. najlepiej powściągnąć swój rasizm i się z tym pogodzić.;

isobel

A przepraszam, gdzie w mojej wypowiedzi widzisz rasizm? Mam całość New 52. Iris jest biała. A "Piorun uderza dwa razy" to nie New 52 tylko Rebirth.

Gizmo81

nigdzie nie napisałam, że "Flash, t. 1 Piorun uderza dwa razy" to new 52. napisałam że w new 52/ rebirth pojawia się zarówno czarny Kid Flash jak i Kid Flash-biały. i na pewno masz całe new52 ;)

isobel

Wyobraź sobie że mam. A wyciągając Rebirth piszesz trochę nie na temat bo mowa była o New 52 a tam Iris JEST biała. Może najwyższa pora przestać iść za modą i się z tym pogodzić ;) Pozdrawiam.

aya_rivera

Po przeczytaniu wszystkich twoich komentarzy aya_rivera wydaje mi sie że jesteś zbyt wulgarna.Rozumiem że chcesz ludzi wyprowadzć z błędu, ja też często o robie na youtube ale nie wszyscy muszą mieć wiedze na temat wszystkich komiksów i filmow/kreskówek/ seriali. Mi też sie niespotobał pierwszy 'rasiostowski' komentarz ale dziewczyna sie wytłumaczyła i postanowła utrzymać miłą atmosfere w gronie komentarzy tak jak powinno być a ty ją zaczełaś obrażać. Też jestem WIELKĄ fanką serialu ale chyba taki fanatyzm i hate to przesada.

izka3g

Skoro dziewczyna miała czas na założenie na Filmwebie tematu "Dlaczego Iris ZNOWU jest czarna?" równie dobrze mogła zamiast tego zrobić research i poczytać w internecie dlaczego tak, skoro aż tak bardzo frapuje ją "nieodpowiednia" rasa aktorki. Zresztą lepszym pytaniem jest dlaczego ludzie przywiązują tak dużą wagę do koloru skóry postaci drugoplanowych. Jakby to czy Iris West biała czy czarna ma jakiekolwiek znaczenie dla fabuły filmu. Odpowiedziałam w sposób nieprzyjemny - z premedytacją -, ale nie uważam żeby moje wypowiedzi były wulgarne ani że wykazałam się gdziekolwiek fanatyzmem czy hatem.

Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
aya_rivera

Tępa dzido temat założony dotyczy postaci z komików DC a nie Marvela i zbastuj z tym hejtem

aya_rivera

chyba sam masz uprzedzenia "poolaczku" xD

yvonneD

Dlatego, żeby za jakiś czas ludzie się przyzwyczaili i przestali już ZNOWU zadawać to pytanie, bo to w większości wypadków nie ma żadnego znaczenia.

mikoszr

Dla fanów oryginału ma znaczenie, zmienianie rasy czy płci bohaterów razi w oczy i jest robione na siłę.

Grajcz

Nie dla fanów, lecz dla fanatyków. To nie to samo.

yvonneD

Zamiast odgrzewać kotlety i niszczyć dobre marki mogliby po prostu wymyślić nowych, oryginalnych bohaterów o dowolnej płci czy kolorze skóry.
Ale dobrze wiedzą że to nigdy nie będzie tak popularne więc wolą żerować na starych markach robiąc bohaterów czarnoskórymi albo np. ironmana kobietą.
To żenada że czarnoskórzy i kobiety muszą się i tak wybijać na postaciach białych mężczyzn bo inaczej nic nie osiągną.

Grajcz

Nie no jasne całe dziesięciolecia czarni i kobiety w filmach byli marginesem ale teraz to biedni biali faceci

ocenił(a) film na 6
pavxy

to niech ci "gnębieni" czarni i kobiety, prawdziwe piekło kobiet! zaprezentują swoje pomysły i kreatywność w świecie popkultury i wreszcie sami coś wymyślą, a nie żerują na dziełach innych twórców.

pavxy

zasadniczo czarni są marginesem w us i ue

yvonneD

i po co jesteś rasistką? jakbyś nie była, to miałabyś lepsze i mniej stresujące życie. rasizm szkodzi tobie i innym

ocenił(a) film na 6
Ush

A co to jest ten cały "rasizm", można wiedzieć? Czy ktoś tu wywyższa jedną rasę, a właściwie odmianę człowieka, ponad drugą, hę? Bo na razie o rasizmie przypomina ciągle jedna grupa ludzi XD

yvonneD

Tak samo jak Supergirl zawsze była blondynką... czy oni niczego nie potrafią zrobić jak należy...?

ocenił(a) film na 6
yvonneD

cóż, alternatywne rzeczywistości, tak można tłumaczyć zmiany wyglądu postaci. Nawet Flash w scenie z Aquamanem o tym wspomina, że ciągle spotyka innego Bruce Wayne'a. A film to tylko jedna z wielu adaptacji, z resztą właśnie coś takiego było nam dane zobaczyć w tej produkcji. Istnieje wiele różnych światów, z tymi starymi bohaterami, jak i zapewne jeszcze tych nie odkrytych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bruc3k

Serio? https://dc.fandom.com/wiki/Iris_West_(Prime_Earth) I kto tu jest debilem?

Bruc3k

Srasizm a nie rasizm debilu. Rasizm to nieuzasadniona nienawiść do innej rasy. Gdzie ty tu widzisz nienawiść? Po prostu niepotrzebnie zmieniają przyjęte standardy. Jakby Supermana zagrał karzeł i ludziom by się to nie spodobało, to według ciebie by świadczyło o nietolerancji dla karłów? Spoko, niech czarny gra białego, chłop gra babę, grubas gra anorektyka. Ciekawe co z takiego chorego misz-maszu wyjdzie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones