PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 320
ocen
7,3 10 1 86320
5,0 26
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Polski Dubbing.

ocenił(a) film na 9

Mufasa: Zborowski, Skaza: Barbasewicz.
Te dwa głosy muszą zostać :)

aras8899

+ jeszcze Tyniec i Kamiński (Timon i Pumba)

Andrzejcoolziomek

Nie wyobrażam sobie tych czterech postaci (Mufasa, Skaza, Timon i Pumba) z innymi głosami niż te które zostały tu wymienione.

ocenił(a) film na 9
selena_14

A wiadomo kiedy Zwiastun będzie nie mogę się doczekać ? czy ktoś coś wie błagam

ocenił(a) film na 9
krzyk3

No fakt ,Tyniec i Kamiński też muszą być ;)

ocenił(a) film na 9
aras8899

A wiadomo coś kiedy ma Zwiastun wyjść króla lwa wie kto coś ?

ocenił(a) film na 6
krzyk3

Dziś, parę chwil temu się pojawił :)
https://youtu.be/QWrYQMwzWTs

selena_14

ja podobnie sobie nie wyobrażam :D Muszą być panowie Tyniec, Kamiński, Zborowski, Barbasiewicz i jeszcze Tadeusz Borowski, czyli Zazu :D O ile udział większości panów jest przesądzony, bo podkładali głos kilka lat temu w serialu Lwia Straż, martwi udział E. Kamińskiego. Myślę jednak, że dla filmu zrobiłby wyjątek ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fdS5qSNa3wo

tolerancja91

Wątpię, czy ich ponownie usłyszymy, ale skoro wyjdzie ta najnowsza wersja to obawiam się, że nic z tego nie będzie. Jedynie Wiktor Zborowski jako Mufasa pozostanie w tej roli (mam taką nadzieję), a cała reszta może być niestety zmieniona.

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

No i niestety... nikt ze starej ekipy, oprócz Zborowskiego, nie dostał się do nowej obsady. Ja też sobie nie wyobrażam innych głosów w tych postaciach, seans nowej wersji będzie traumatycznym przeżyciem. Już to czuję... :(

ewej

poważnie rozważam, czy jest w ogóle sens iść na dubbing w takim wypadku... jeden Zborowski wiosny nie czyni... jeszcze ten Stuhr jako Timon, o losie :( Krzysztof Tyniec to niemalże mój sąsiad, nawet chciałam do niego podejść parę tygodni temu w kawiarni i zapytać, czy zaprosili go na nagrania, teraz się cieszę, że tego nie zrobiłam, bo tylko sprawiłabym mu przykrość

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Ludzie nadal nie rozumieją, że nie mogli dać starego dubbinhu, bo obsada jest całkiem nowa i trzeba było znaleźć nowych aktorów głosowych, którzy pasują do obecnej, oryginalnej obsady głosowej.

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

O czym Ty mówisz? A co mnie obchodzi oryginalna obsada? Tamta z klasycznej animacji była idealna i po co było to psuć? Zaprosić tych samych aktorów to dawnych ról i każdy byłby zadowolony. Hakuna matata w wersji Tyńca to hit dziecięcych przebojów, nie jestem gotowa na nową na pewno gorszą wersję. Ja do Stuhra nic nie mam, świetnie sobie radzi w dubbingu, ale nie jako Timon! Nie wiem jak brzmi ten koleś z angielskiej wersji, ale Tyniec też brzmiał inaczej niż angielski odpowiednik, i brzmiał znacznie lepiej! Także nie ma co tu dyskutować. I jeszcze Polk jako Zazu, Boże drogi, już czuje te ciarki żenady jak będę go słuchać... brrr! Koszmar. A ten grubas z Ojca Mateusza to też średnio pasuje do Setha Rogena, więc Emilian Kamiński też mógł zostać. Starych fanów bez dzieci na pewno nie zachęcą do seansu. Ja obiecałam siostrzenicy i nie mam wyjścia, bo średnio mam ochotę w tym wypadku.

ocenił(a) film na 8
ewej

To tak nie działa.
Disney odgórnie narzuca aktorów, którzy mają podobny głos do aktorów z oryginalnej obsady głosowej i tego nie przeskoczysz. Np. Mary Poppins ostatnio dubbingowała inna aktorka, niż przy filmie z lat 60 tych, choć to ta sama postać ale inna aktorka ją gra w nowej wersji. Poza tym, na takie filmy idzie się w oryginalnej wersji z napisami.

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

Angielska wersja nie zapowiada sie lepiej, myślałam, że chociaż polską obsadę zostawią, a tu jeszcze większe rozczarowanie. Przynajmniej Mufasa nie tknięty w obu wersjach. No nic, masz rację z Disneyem się nie dyskutuje, zwłaszcza, że mają rozsądek przeżarty przez kasę, to do nich już nic nie dociera, że coś rujnują, że robią zbędne popłuczyny po ich kultowych animacjach. Aby kasa się zgadzała.

ocenił(a) film na 8
ewej

Co Ci rujnują?
To jest zupełnie nowa wersja filmu a system wybierania aktorów do dubbingu działa w ten sam sposób od lat, u nas od prawie 30 stu lat. Słyszałem fragment "Hakuna Matata" i "Can You Feel The Love Tunight" i brzmi to dobrze, lepiej niż np. w "Aladynie".

ocenił(a) film na 4
lelen_lis

Piosenki w nowej odsłonie brzmią okropnie i tylko potęgują u mnie niechęć do remake'u.

lelen_lis

Tunight :D

ocenił(a) film na 6
ewej

A propos Ojca Mateusza, to obsada serialu robi niemal połowę dubbingu :P Żmijewski, Polk, Piela i Lubos. Jeszcze Kingi Preis brakuje do "szczęścia"

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Biedny Tyniec, to musiał się zdziwić, że do niego nie zadzwonili z Disneya... znowu :( Ja bym chętnie nie poszła, ale obiecałam siostrzenicy :/ resztę przeboleję, ale Timon i Zazu to będzie mnie męczyć cały seans.

selena_14

A ja nie wyobrażam sobie oglądać ten film z dubbingiem.
Skaza brzmi jakby go gardło bolało.

Andrzejcoolziomek

Dokładnie!

Andrzejcoolziomek

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=2ahUKEwjtx6irnPzeAhW BqaQKHVoKAd4QwqsBMAB6BAgLEAU&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

LokLambert

Poprawka: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch% 3Fv%3DdQtWubEBnKk&ved=2ahUKEwjD49zCnPzeAhWEjqQKHS5KDFoQjjgwAnoECAgQAQ&usg=AOvVaw 1gPvDkmn2NWbKtAZxo1tB5

LokLambert

co to byl za link? nie jest juz dostepny...

NightDevil

Sam nie pamiętam do końca, ale może coś z "To dziecko dostanie lanie"

ocenił(a) film na 8
aras8899

Jaki dubbing jak tam Gambino głos podkłada i jeszcze jest Earl Jones. Oby była wersja z napisami dostępna. Czy ktoś kojarzy czy w ostatniej Księdze dżungli była?

Pauleta

Też liczę bardzo na napisy

Pauleta

Polski dubbing jest kiepskiej jakości. Nie wiem czy oni filtrów nie stosują ale zawsze jest niewyraźni . Próbują to nadrobić podkręcaniem głośności i gdy przychodzą piosenki następuje jeden wielki jazgot. Od pierwszego Shreka nic się nie zmieniło.

Pauleta

"Jungle Book" z napisami? Tak, sam byłem w kinie.

ocenił(a) film na 8
aras8899

Jeszcze ZAZU ;) W sumie hieny też były OK :)

ocenił(a) film na 6
aras8899

W nowym zwiastunie jest Pan Zborowski. Za to głos Skazy podkładka Mariusz Bonaszewski. Być może to tylko na potrzeby zwiastunu ale wątpię. Pod koniec chyba słychać Krzysztofa Tyńca.

ocenił(a) film na 9
LeSzifre

Niestety... Strasznie słabo Skaza brzmi... :(

LeSzifre

Końcówka zwiastunu nie została zdubbingowana :)

LeSzifre

Cóż w oryginale też już nie ma Jeremiego Ironsa ;(.
Pod koniec kiedy Pumba i Timon śpiewają słychać oryginalną ścieżkę.

ocenił(a) film na 8
aras8899

Skazę w tej wersji dubbinguje Bonaszewski.

ocenił(a) film na 8
aras8899

Nie będzie. Ciekaae co za problem. W ogóle jeśli będzie tylko wersja z dubbingiem no to sorry, ale nie...

ocenił(a) film na 9
Nether_Fel

Beda napisy i dubbing

real3000

Z tego co wiem będzie Maciej Stuhr ale nie wiadomo jeszcze pod kogo

Iron_Man19

To będzie na 100% Timon

ocenił(a) film na 4
aras8899

Zborowski jest. Barbasiewicza nie ma. W jego miejsce przyszedł Żmijewski.

ocenił(a) film na 7
czlowiek99

Jak ja się boję oglądać tą nową wersję "Króla Lwa"... Jeśli schrzanią mi moją ukochaną bajkę, nie ręczę za siebie... Komuś jeszcze towarzyszy podobna obawa przed zrujnowaniem najukochańszej historii z dzieciństwa? PS Gdzie Krzysztof Tyniec?! Całe szczęście, że chociaż Zborowski jest...

ocenił(a) film na 4
RadAvoy

Schrzanią,schrzanią. Oni po prostu bezmyślnie to kopiują nie dając nic nowego. Tyńca nie ma bo w oryginalne wersji poza Mufasą cała obsada jest nowa i w Polskim dubbingu zrobili to samo.

ocenił(a) film na 9
RadAvoy

Sa jeszcze napisy

ocenił(a) film na 7
real3000

I całe szczęście. Trochę dziwnie byłoby oglądać nowego "Króla Lwa" z dubbingiem mając 28 lat :P Dubbing jest nietykalny tylko jeśli chodzi o wersję oryginalną z 1994 roku. Klasa i klasyka sama w sobie. Jedna z najpiękniejszych bajek jaka kiedykolwiek powstała. Stary dobry Disney, to były piękne czasy.

czlowiek99

Trochę obsady Ojca Mateusza, trochę szczurów... Niby 25 lat minęło i trudno było oczekiwać, że nie zmienią obsady.

sebogothic

Krzysztof Tyniec i Emilian Kamiński wysoko postawili poprzeczkę. Także powodzenia nowa obsado. ;)

ocenił(a) film na 7
czlowiek99

Ostatnio czytałam komentarze na YT pod filmikami ze skazą i przypomnieli mi, że Żmijewski dubbingował Alexa z Madagaskaru, no to już wiem, że ten Skaza nie będzie u mnie budził żadnego lęku. I znowu, cały czar prysł! Czuję, że będę się genialnie bawić na seansie :////// Głupi Disney! Po co im to było?! Lepiej by zrobili i więcej by zarobili jakby puścili klasyczną animację w kinach, zamiast tej.

ewej

>>"Lepiej by zrobili i więcej by zarobili jakby puścili klasyczną animację w kinach, zamiast tej."

No wreszcie ktoś inny to powiedział.

Ziomaletto

W Heliosie (przynajmniej w repertuarze w moim mieście) na stronie Internetowej podczas zamawiania biletów jest plakat animacji z 1994 roku, a reszta danych pokrywa się z tą nową wersją... więc można by było się trochę pokłócić :)

aras8899

Za to masz dwóch szczurów - myślę ze lepiej być nie mogło....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones