PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787673}
4,7 7 464
oceny
4,7 10 1 7464
The Lodgers. Przeklęci
powrót do forum filmu The Lodgers. Przeklęci

JESLI NIE OGLADALES CALEGO FILMU NIE PSUJ SOBIE SEANSU, ZDRADZAM W KOMENTARZU GLOWNE WATKI Z CALEGO FILMU



Wszyscy w komentarzach pisza, ze nudny, ze wszystko wylozone na tacy, doslowny, przewidywalny, prosty itd... ale sa pewne przeslanki, delikatne, smaczki, do zabawy z widzem, ze jednak nie dokonca...a co jesli to wszystko "wylozone" bylo tylko polowa historii? wstepem? mamy blizniaki i kazirodztwo od pokolen, zamknietych w 1 domu: moze to nie nastepne pokolenia a oni sami? odradzajacy sie w nowych cialach? niesmiertelni? probuja uciec topiac sie, ale nie moga? moze to tylko ich wyrzuty sumienia? w koncu pod woda te zjawy - niby ich przodkowie - byli klonami glownych bohaterow (siostry i brata). moze to ona zabila Seana? nawiedzony braciszek zabil Prawnika, wrzucil do dziury, moze ona zrobila to samo? a pokazano to jako "metafore", powiedziala "zabrali go zamiast mnie". jej klon..:/ moze przodkowie (groby w koncu byly) umierali normalnie, a oni byli jacys chorzy? prawnik mowil, ze teraz dom to ruina i maja dlugi, nic nie wskazywalo, zeby 50 lat wczesniej juz byla ruina, wrecz przeciwnie: pani prowadzaca sklep mowila, ze byla ich (chyba) sprzataczka, mieli na scianach obrazy wysoko wyceniane przez prawnika...kobieta ze sklepu powiedziala tylko tyle, "ze wie co sie tam dzialo jak u nich sprzatala, bo czyscila przescieradla" (moge nie idealnei cytowac), co sugeruje, ze to te dzieci -> glownie bohaterowie byli jacys nie-tacy :D a nie klatwa duchy itd tego NIKT oprocz blizniakow nie potwierdzil, nie powiedzial. Albo faktycznie jej rodzice ulegli kazirpdztwu...-i o tym mowila. A dzieci widzialy? domyslily sie? moze odbilo im po prostu po zobaczeniu ich smierci -> w koncu to ten brat slyszal glownie glosy, widzial ptaka, ktorego ona nie widziala, on chcial ja "posiasc" itd. Skoro byli z kazirodczego-blizniaczego zwiazku plus zobaczyl jako male dziecko zabojstwo matki przez ojca topiac ja + jego samobojstwo mogl troche, delikatnie mowiac, nie fachowo - zeswirowac, skoro przestal wychodzic i nie wychodzil jakies 10 lat z domu..no mogl nie byc dokonca zdrowy psychicznie.

ocenił(a) film na 4
ml_Leake

musiałbyś zapytać się osoby odpowiadającej za scenariusz o co mu dokładnie chodziło czy choć troszkę trafiłeś z jego intencji

ocenił(a) film na 7
Tibn

Po co pytać scenarzystę? Może łatwiej będzie najpierw przeczytać książkę? ;)

ocenił(a) film na 6
Pioggia

A jaka to jest książka?

ml_Leake

Ciekawa interpretacja. Przychyliłabym się do tego, ale przyznam, że z filmu wynikło tyle niewiadomych, że zwykłemu Kowalskiemu trudno by było na to wpaść. Dziewczyna wspominała, że to nie śmierć jest ich przekleństwem tylko życie, ale de facto zakończenie nie pozostawiło trochę niejasnego niedopowiedzenia tylko całkowite niedopowiedzenie. Przez to tak naprawdę każdy scenariusz może być prawdziwy. Mnie całkowicie zaskoczyła śmierć tego chłopaka. Nie należał do rodziny, a jednak śniły mu się sny z nią związane i z jakiegoś powodu umarł on a nie ona. I skąd ta woda i dom do góry nogami pod podłogą. Może moje myślenie jest zbyt płytkie, ale nie ogarniam. Zgodzę się jedynie, że aspekt "horrorowy" do bani. Na thriller też za mało. Takie Si-Fi dla domyślnych :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones