PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746246}
5,3 48 009
ocen
5,3 10 1 48009
4,0 9
ocen krytyków
The Meg
powrót do forum filmu The Meg

Widzieliście juz The Meg? Wyłapaliscie bezpośrednie nawiązanie do filmu Szczęki? Mnie film nie wciągnął na tyle bym nie skupił sie własnie na wyszukiwaniu porównań do kultowego dzieła Spielberga. Wręcz zastanawiałem się czy i kiedy padnie kultowe "Potrzeban nam wieksza łodź" ..
Mam na mysli scenę na plaży gdzie jedna z kobiet ma na sobie identyczny kostium jaki miała Pani Kintner (matka Alexa) w filmie Szczęki.
Zresztą cała ta scena jest wzieta z tego filmu. Zupełnie jakby twórcy chcieli nam zasgerować że i tan chłopiec stanie się zaraz ofiarą rekina.
Nawiązań oczywiście jest dużo więcej ...
Mnie naprzykład scena w której Megalodon ciągnie za sobą trzy tratwy skojążyła sie z trzema żółtymi beczkami które holowała reki w Szczękach.
Scena z kaltką (jesli można ją nazwać klatką) jest żywcem zaciągnieta z kultowego filmu.
A wy wyłapaliście jakieś inne detale lub nawiazania?

orsonfilm

Mały piesek nazywa się Pippin, tak samo nazywał się pies w "Szczękach" który znika tuż przed sceną śmierci chłopca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones