The Northman

2021
2 733
chce zobaczyć
{"type":"film","id":841602,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Northman-2021-841602/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu The Northman
  • Po "The VVitch" i "The Lighthouse" Eggers z miejsca się stał jednym z najpilniej przeze mnie śledzonych twórców XXI w., a wraz z Peele'm i Asterem jak dla mnie tworzy trio przywracające nadzieję we współczesny amerykański horror. Co ciekawe, z tego co się orientuję, to powinniśmy tym razem oczekiwać odejścia od klimatów grozy na rzecz kina zemsty.

Jestem niezmiernie ciekawy jak ten niezwykle utalentowany reżyser poradzi sobie w skandynawskich klimatach. Obsada też jak na razie tworzy się całkiem fajna, choć mam małe obiekcje wobec Kidman w roli matki Skarsgarda. Poza tym podejrzewam, że ten film prędzej doataniemy na 2021 rok, jak 2020. Tak czy siak - hype u mnie potężny niczym topór wikinga :)

• kryst007 Kidman dla mnie przestała być aktorką wiele lat temu, ale Eggers ma nosa do aktorów. Jak Tarantino. Kto by się spodziewał, że Pattinson tak doskonale wypadnie w "Lighthouse"? Jesus, to taki nasz Mroczek był, a w "Lighthouse" mnie totalnie zaskoczył. I tu muszę stwierdzić, że aktor może coś zagrać, ale wiele zależy od tego, jak go reżyser poprowadzi.

• grimfather Good Time, Maps to Stars, High Life to tylko niekóre filmy w których Pattinson jest fenomenalny

• FrankZito Poza fazą larwalną w Zmierzchu, Pattison nie ma właściwie słabych ról. Już po Cosmopolis zacząłem czekac na jego role. Ma w sobie jakąś napiętą sprężynę szaleństwa, jak młody Pitt. Nigdy się nie wie, jaka będzie jego następna reakcja.

• kryst007 Mówisz o Ari Aster i Jordanie Peele??

• owyON si tak

• kryst007 Ja również odliczam sekundy; opis filmu trochę brzmi jak fabuła Zjawy osadzona w nordyckich klimatach a scenariusz Eggers pisze z islandzkim poetą (to może być coś) ; wolałbym żeby w filmie jakaś mniej znana aktorka zagrała niż Kidman; oby tylko Covid nie przeszkodził Eggersowi.