10 min.
7,5 432
oceny
7,5 10 432
75
chce zobaczyć

{"type":"film","id":401763,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Official+Rare+Exports+Inc.+Safety+Instructions+2005-2005-401763/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005
 • Khaosth ocenił(a) ten film na: 3

  Lubię podobiznę św. Mikołaja jako ciepłego, kochanego staruszka z brodą, ale nie mam nic przeciwko jej wypaczaniu z przymrużeniem oka. Bardzo mi się podobał Mikołaj alkoholik w "Złym Mikołaju", jak i też Mikołaj poszukiwany przestępca w fanfilmie o Lobo. Tym razem jednak twórcy przegięli.

  Pierwsza część "Rare exports" mnie rozbawiła. Stylizowana była na nowoczesny, brudny film z pogranicza sensacji i horroru, ale puentę miała rozbrajającą. Twórcy poszli za ciosem i rozwinęli swój pomysł w omawianej tu części z instrukcjami bezpieczeństwa. Pomysł był obiecujący, ale niestety wyszedł koszmarek. Wszystko za sprawą niepotrzebnego wątku z polowaniem na Mikołaja. O ile przykłady czego nie należy robić demonstrowane przez śmiałka były zabawne, o tyle ten wątek wprowadził niepotrzebny dramatyzm i wrażliwość rodem z "Piły". Szalę goryczy przechyliły ujęcia kolan przestrzeliwanych na oczach dziecka.

  Pierwsza część jest całkiem fajna (2/5), "instrukcje bezpieczeństwa" to istny koszmarek. Odradzam.
  1/5

  wspominane filmy:
  4/5 "Zły Mikołaj" http://www.filmweb.pl/Zly.Mikolaj
  2-3/5 "the Lobo paramilitary christmas special" http://www.filmweb.pl/film/Lobo+Paramilitary+Christmas+Speci...

 • FILioza ocenił(a) ten film na: 7

  Khaosth Oj, nie przesadzaj! Mnie właśnie najbardziej rozbawiły te, jak to nazywasz, koszmarki. PS Widzę, że każdy wprowadza swoją skalę ocen, więc ja też - w skali od A do Z daję temu filmowi G.

 • Khaosth a ja tam tobie bym chętnie poprzestrzelał kolana na oczach twoich bachorów. Co powiesz?? Mogłoby być zabawnie... :D