Ring

1 godz. 35 min.
7,0 41 059
ocen
7,0 10 41059
4 480
chce zobaczyć
6,2 5
ocen krytyków
{"rate":6.2,"count":5}
{"type":"film","id":35065,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ring-1998-35065/tv","text":"W TV"}]}

Tajemnicza taśma wideo jest sprawcą śmierci każdego, kto zechce ją obejrzeć. Każdorazowo, kiedy potencjalna ofiara zaczyna ją oglądać, dzwoni telefon i głos w słuchawce informuje, że oglądającemu pozostał tylko tydzień życia... Młoda reporterka - o imieniu Asakawa, stara się rozwikłać tajemnicę tych zdarzeń, ale po obejrzeniu filmu przez nią i jej małego synka rozpoczyna się wyścig z czasem.... Asakawa musi się dowiedzieć, dlaczego taśma jest przyczyną śmierci i w jaki sposób można powstrzymać jej wpływ...


Wśród japońskich nastolatków krąży legenda o tajemniczym i niepokojącym filmie wideo niosącym w ciągu tygodnia śmierć tym, którzy go oglądają. Trzy dziewczyny giną nagle w tydzień po wspólnym weekendzie w górach, spędzonym na oglądaniu filmów grozy. Dziennikarka telewizyjna Reiko (Nanako Matsushima) odwiedza domek w górach i znajduje dziwny, niepokojący film na kasecie wideo. Zwraca się o pomoc do swojego byłego męża, Ryuji (Hiroyuki Sanada), profesora matematyki. Ślady prowadzą ich na wyspę Oshima, gdzie dowiadują się o tajemniczej śmierci pewnej kobiety, słynącej ze swoich nadprzyrodzonych zdolności.

lucas0987
opis użytkownika

Wśród japońskich nastolatków nastała moda na oglądanie kasety wideo, która rzekomo ściąga na widzów śmierć. W tym samym czasie w tajemniczych okolicznościach ginie pewna dziewczyna. Młoda reporterka Reiko Asakawa (Nanako Matsushima), która była ciotką zmarłej, postanawia przeprowadzić własne dochodzenie w tej sprawie. Odnajduje kasetę i ogląda nagrany na niej film. Wkrótce odbiera tajemniczy telefon - nieznana osoba informuje ją, że umrze za siedem dni. Przestraszona kobieta prosi o pomoc swojego byłego męża, Rvuji Takajamę. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej kiedy Reiko uświadamia sobie, iż jej synek też widział zakazany film. Teraz kobieta musi uratować nie tylko siebie, ale i swoje dziecko.

tyna0123
opis użytkownika

Tokijskie nastolatki umierają po obejrzeniu tajemniczej kasety wideo. Jedną z ofiar jest Tomoko - siostrzenica popularnej dziennikarki Reiko Asakawy. Kobieta postanawia zająć się tą zagadkową sprawą. Odnajduje kasetę i postanawia obejrzeć nagrany na niej film. Chwilę po obejrzeniu nagrania dzwoni telefon - nieznana osoba informuje ją że za siedem dni umrze.

Tomiko opowiada koleżance o dziwnym filmie, jaki obejrzała z grupą znajomych dokładnie przed tygodniem.Wynika z niego że wszyscy mają jutro umrzeć. Nazajutrz społecznością miasta wstrząsa wiadomość o tajemniczych zgonach czworga nastolatków. Ciało Tomiko znajduje jej matka. Zwłoki trojga przyjaciół dziewczyny odkrywa policja. Wyniki sekcji nie dają odpowiedzi na pytanie, jak zginęli młodzi ludzie. Ich serca poprostu przestały bić, twarze zastygły w grymasie przerażenia. Własne śledztwo prowadzi młoda dziennikarka Reiko, która wierzy, że tragedie mogą mieć związek z opowieścią o kasecie. Kiedy Reiko włącza znalezioną kasetę, ekran wypełniają niezrozumiałe obrazy, a z głośników płyną mrożące krew w żyłach dźwięki.

Wyslannik_smierci
opis użytkownika