To nie TO:( bez klimatu horrorka z dreszczykiem jak w pierwszej części, szkoda:(...

:((

4
  • No nie ma identycznego klimatu bo mamy tu 1) kontynuacja ale w formie odrębnego filmu 3) akcję bardziej osadzoną w rzeczywistości i pewnych kontekstach 2) 27 lat różnicy 3) co skutkuje tym że dostajemy dorosłych bohaterów którzy nie pomykają już beztrosko na rowerach tylko prowadzą normalne, zwykłe, raczej nie ekscytujące życie. Więc?

• Ok, masz rację co nie zmienia faktu że filmu nie oglądało się już tak fajnie jak pierwszej części, pomimo aktorów. Pennywise zdecydowanie za dużo w pewnym momencie przestaje starszyc zupełnie, robi się taki sci-fi których nie lubię. Nie czytałam książki także moja wina...

• Ja też nie czytałam książki, poszłam na część drugą bo po prostu podobała mi się pierwsza a oprócz tego przyznaję bez bicia uwielbiam Chastain i McAvoya. Mnie Pennywise również nie straszył bo...nie odbieram tego filmu w jakiś ścisłych kategoriach horroru, po prostu :) Myślę że wszystko zależy od nastawienia z jakim idzie się oglądać drugą część.

• Jakbys czytal to pewnie ocenilbys na 4. Praktycznie cala koncowka zmieniona niestety na niekorzysc. W pierwszej czesci tez sporo pozmieniano jednak jakos zachowalo klimat ksiazki mimo wszystko. Tym razem zupelnie nie wyszlo. Pierwsza polowa filmu bardzo mi sie podobala ale to pewnie dlatego ze byla w glownej mierze oparta na ksiazce, pozniej to juz tylko gorzej. Polecam przeczytac bo ksiazka jest mega no i bedziesz miec okazje dowiedziec sie czym naprawde jest TO.

• Wg mnie trzyma poziom 1. :)

TO przeczytałem, zreszta jak większość ksiazek Kinga. Książka trzyma poziom, atmosfera i klimat genialny. Potem przuchodzi zakończenie i robi sie shit. Czesto u Kinga jest problem z zakończenia sa po prostu slabe. :)

Film bardzo dobry, Pennywise jest wg mnie jedna z najlepszych postaci w historii kina. Wyglada w tej wersji genialnie.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię