Pomysł dobry, ale..

Sposób przedstawienia nie bardzo. Historia naprawde fajna, nieco inna od reszty filmów w
klimacie 'gdy umiera Ziemia', ale niestety momentami wydaje się za bardzo przeciągany, tzn.
nieco nużący. Wielka szkoda, bo pomysł naprawde mi się podobał.

• Witam Panią Wrocławiankę ;-)
    ----------------------------------------------------
    Film wzorowany trochę na Jestem legendą ale niestety brak mu tego czegoś

Jak zupa bez smaku

I pytanie
    ile trzeba czasu by z ziarenka zbierać plony tak by wyżywić rodzinę - tyle ludzi zabijało tam za jedzenie a tu wystarczy uzbierać ziarnko do ziarnka by włożyć coś do garnka ;-( Film jak Kinder niespodzianka, każdy po obejrzeniu stwierdzi na swój sposób czego tu zabrakło ... .. . a co się podobało ... .. .

• Nie jest źle....ale tylko na początku. Im dalej (gdzieś od momentu gdy pojawia się miś) tym bardziej zaczyna się to wszystko sypać. Zakończenie to już w ogóle chyba kto inny kręcił albo mieli kilka wersji i przez przypadek wkleili nie tę wersję co trzeba. Szkoda, bo był potencjał.

• Lubię filmy i książki postapokaliptyczne. Tą historię oglądało się nieźle mimo braków, o których wspomnieli moi przedmówcy z którymi zresztą się zgadzam. Obrazki wyludnionej Barcelony, po latach porośniętej roślinnością przemawiają do wyobraźni. Niestety jest ich niewiele a perypetie głównego bohatera faktycznie nie wciągają. Często w tej opowieści brakuje logiki, niektóre sceny przeciągają się niemożebnie inne z kolei umykają za szybko. Obejrzeć można, zawsze to jakiś nowy pomysł.

• Faktycznie - za mało zabijania, biegania, strzelania.
    Przecież to film apokaliptyczny z naciskiem na stworzenie wizerunku społeczeństwa nagle oderwanego od cywilizacji a nie horro gore czy zobie theme. Zupełnie inna opowieść. Na dodatek, jak na film o tematyce apokaliptycznej nawet rozsądnie zrobiony, choć czasami, co przyznaję, z dużymi uproszczeniami i kilkoma wątpliwymi chwytami (koniec dobija naiwnością i ckliwością - mogli skończyć na scenie w wejściu z dziewczyną). Tyle ja.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: