PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557479}
6,0 73 304
oceny
6,0 10 1 73304
4,8 11
ocen krytyków
Tomb Raider
powrót do forum filmu Tomb Raider

Czy tylko ja mam takie dziwne przeczucie że to będzie dno i wodorosty? :D

ocenił(a) film na 4
LadyAngel

Tak jak praktycznie wszystkie filmy na podstawie gier. No, ale nie poddaję się. Pójdę do kina i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jacob007_filmweb

Patrząc na liczbę reklam i wysokość ocen to może być jak z gepardem

LadyAngel

Film jest bardzo dobrze oceniany, zdecydowana większość głosów uważa, że film przełamał "klątwę" filmów na podstawie gier ;)

użytkownik usunięty
_REC_

49/100 na Metacritic. Rzeczywiście cholernie dobrze. Ja wiedziałem że ten film się nie uda już w momencie gdy dowiedziałem się, że pozmieniali wiele wątków, które były w grze, przez co film stał się zupełnie "niekanoniczny".

Metacritic nigdy się nie sugeruje, ich opinie są zwykle naciagane mocno albo w dobrą albo złą stronę. Za to czytam opinie zwykłych użytkowników i recenzje na yt na kanałach które często oglądam i tutaj mamy inną sytuację całkowicie. Dla przykładu strona imdb ;)

_REC_

5 / 10 na Media(usuń)krytyk to raczej średniak.

LadyAngel

Według mnie to źle dobrali aktorkę do roli Lary Croft. A jeśli to będzie dno, to będę czekał na grę "Shadow of the Tomb Raider".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
marcin_lendzion

Piszesz hukowe i dałeś 5 na średnie?
OK...

Jeszcze ta Angie była jakaś z większym charakterem, ta Alicia owszem ładna dziewucha, ale zupełnie bez ikry, film słaby i nijaki, zupełnie o niczym... Taki jest efekt odgrzewania kotletów do granic możliwości patelni!
Dodatkowo w jej oczach nie ma żadnego ognia, niczego co by pasowało do Lary, gdy patrzy jedyne z czym się kojarzy to z błagającą o litość łanią - takie oczka pełne słabości i zagubienia. No żenada, fatalnie dobrana aktorka!
Ta rola zupełnie nie dla niej.

Po głębszym przemyśleniu zajmującym około 5 sekund - Alice zupełnie się nie nadaje na Larę, zu-peł-nie!
Do tego te słabe akcje, ciągłe męczące retrospekcje... buuu!
Angelina to jeszcze OK, choć byłem zły, że wybrali taką tuzę a nie jakąś z tych mniej znanych, ale to było prawie 20 lat temu i teraz jak patrzę na tą, to ta Jolie była super, przynajmniej przy tej.
Dałem 4 tylko po to, żeby mnie nie napadano, że ściągam ocenę w dół, ale powinno być 3.
Albo nawet i dwa!

ZSGifMan

Z ust mi to wyjąłeś, nic dodać, nic ująć ;)

ocenił(a) film na 4
LadyAngel

Kłaniam się :)

ZSGifMan

No to głupio robisz, bo powinieneś dać to, co według Ciebie się należy, a nie bać się jakichś durniów, którzy nie szanują demokratycznego systemu filmwebowych ocen. Zakłamujesz statystyki.

ocenił(a) film na 4
drLotta

No wybacz.
Zawsze się jakiś błąd popełni... co by nie robił i jak na głowie nie stawał, żeby się pilnować ;p

ocenił(a) film na 10
ZSGifMan

Ja tam widziałam w jej oczach ikrę i zapał. Widziałam w niej tę determinację, tę siłę! Według mnie aktorka świetna, a sama akcja niesamowicie mi się podobała, a retrospekcje to też ważna część filmu i nie było ich tak dużo, by poczuć przesyt. Trochę one jednak wniosły w ten film, trochę pokazały. Nie były to zapychacze,.

ocenił(a) film na 4
Kira91

Okey, rozumiem twój punkt widzenia, lecz niestety ja tego nie zobaczyłem.
Choć potwierdzam - Alicia aktorka dobra, bardzo dobra, czasem nawet świetna, ale... nie w tym filmie!
Przynajmniej dla mnie ;)

ocenił(a) film na 4
LadyAngel

gdyby nie Alicia to bym nie miał ochoty tego gniota oglądać :)

ocenił(a) film na 4
LadyAngel

Film niestety jest kiepski. Piszę te słowa z pełną odpowiedzialnością , już na spokojnie kilka dni po wizycie w kinie.
Przykro było patrzeć na to co zrobili z Larą ;/ Od niemal super-bohaterki do ciągle jęczącej i uciekającej przed smarkaczami dziewczynki ;/

ocenił(a) film na 3
LadyAngel

Dlaczego to przeczucie nazywasz "dziwnym" ?

LadyAngel

Dna i wodorostów nie ma, ale jest nijako. Aktorka źle dobrana (za dziewczęca). Fabuła sztampowa, prosta i miałka. Momentami nudna. Bohaterowie też schematyczni, nikogo nie da się tam polubić. Wszyscy są obojętni. Nie ma w tym filmie nic nowego. Film TR1 o wiele lepszy, chociaż Jolie też nie była idealnie dobrana.

ocenił(a) film na 4
LadyAngel

W filmie wszystko było niezłe - poza scenariuszem.
Kiczowate poszukiwanie ojca, bezsensowne mieszanie wątków (tajemnicze burze, ale śmigłowce swobodnie latają - skoro nie ma zagrożenia, to czemu nikt się tam nie zapuszcza), niby początkowo nieposłuszeństwo niewolników karane jest śmiercią - chyba że jest się kumplem Lary, to nie. Próby i pułapki zerżnięte z Ostatniej Krucjaty. Lara ma przebity bok, ale po usunięciu ciała obcego nie ujrzymy nawet kropli krwi.

ocenił(a) film na 6
Monomotapa

No niestety jest tam nóstwo przedziwnych nieścisłości. Niby jest to charakterystyczne dla tego gatunku, ale jednak w nadmiarze razi. Mnie zdziwił wątek poszukiwania ojca - z jednej strony przez siedem lat policja i detektywi nie pomyśleli żeby jednak odwiedzić wyspę (chociaż mogli być przekupieni przez Trójcę), a z drugiej przez tak długi czas nikt go nie znalazł na małej wysepce (przeceiż to można obejść całe jeden dzień). No i jeszcze siedem lat (conajmniej) zajęło im wysadzanie poszczególbych części wysepki (w tym czasie to już by całą wysadzili) aż tu nagle wapda Lara i odnajdują właściwe mejsce.

LadyAngel

estream. com . pl/85d9e682
FILM JUZ DOSTEPNY W SIECI, ALE KICHA TOTALNA :/

LadyAngel

kolejny sztampowy hit na miarę multipleksów. Jak patrzę kolejny tydzień na repertuar kin to aż mi się niedobrze robi. Kiedyś były zwykłe kina, a w nich puszczano niezwykłe filmy. Kto pamięta czasy takich filmów jak Ojciec Chrzestny, Tańczący z Wilkami, Gladiator itd....... to wie chyba doskonale o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones