PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181220}
7,3 305 141
ocen
7,3 10 1 305141
5,9 21
ocen krytyków
Transformers
powrót do forum filmu Transformers

Przecież to "coś" nie opowiada żadnej mieszczącej się w granicach rozsądku historii. To nic innego jak pokaz możliwości dzisiejszej techniki i inwencji grafików komputerowych wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Niech jednak nikt mi nie wmawia, że to był film fabularny. Fabuły tu tyle ile prawdziwego mięsa w polskich wędlinach. Co ciekawe w kolejnych częściach pod tym względem jest jeszcze gorzej. Polski przemysł wędliniarski pokazuje jednak, że może być gorzej, bo zawsze można dodać soli drogowej albo koniny. Przecież tyle kasy ładuje się w tego rodzaju produkcje, czy naprawdę trudno dołożyć jeszcze trochę i zatrudnić porządnego scenarzystę? Nie mam nic przeciwko produkcjom kinowym z gatunku SF, wręcz przeciwnie, po to oglądamy by odpocząć od rzeczywistości, ale nie lubię, gdy traktuje się mnie jak idiotę, sądząc, że tępy prosty widz kupi wszystko, co ma dużo wybuchów, scen walki, seksu i robotów. 1/10 za traktowanie widza jak kretyna.

ocenił(a) film na 7
soledad

A może fakt, że poczułeś się jak kretyn nie jest tak do końca winą filmu? Na wędlinach się znasz, ale z filmami jest nieco gorzej. Obecnie połowa filmów opowiada historie typu coś/ktoś chce rozwalić Ziemie i trzeba jej pomóc, w przeszłości też była ich masa, więc jest to sprawdzony przez lata pomysł na film. Obejrzałem (choć fanem filmów dla 12-15 latków nie jestem), głównie z sentymentu dla dzieciństwa i Optimusa. Pewnie, że nie jest to ambitne dzieło pretendujące do nagród i uznania krytyków ale wykonane poprawnie, szybko i widowiskowo a to w filmach TEGO TYPU się liczy (choć Ty pewnie oglądając okładkę w Empiku czy na torentach nastawiałeś się na dzieło w stylu Kurosawy albo Germana i stąd ten zawód, fakt okładka i zwiastun są bardzo mylące). Porównywanie filmów tego typu z filmami fabularnymi ma taki sens jak porównywanie Vagnera do Enej czy jak wolisz szynki parmeńskiej do krakowskiej suchej z Lidla, jedno i drugie niby z jednej kategorii ale jednak charakter odczuć i zastosowanie zupełnie inne. Kino ciągle ewoluuje w kierunku taniej, szybkiej rozrywki. Masz racje, takie produkcje służą pokazaniu dzisiejszych możliwości komputerów i grafików, wystawiając na test kina domowe i chyba dobrze że są, zawsze można ich po prostu nie oglądać. Z drugiej strony gdyby powstawały same filmy w stylu Anny Kareniny czy Aviatora przeplatane King's Speech to kinematografia stała by w miejscu a bardzo dużo osób by kont na FW nie miało. Transformers to tytuł, którym raczej nie pochwalisz się w towarzystwie (chyba, że na przerwie w gimnazjum): płytki, banalny i wtórny, ze słabym aktorstwem i humorem dla dzieci, jednak na tyle dobry i widowiskowy, że wyróżnia się na tle konkurencji. Ocenę nr. 1 da osoba zakompleksiona.

ocenił(a) film na 10
olej_nik

Za ten komentarz masz ode mnie plusa, wielkiego jak Optimus Prime ;)

Kadente

Najgorszy rezyser jako mogl sie trafic fanom serii, z tym sie zgadzam!!!! Durnota i robienie z widza kretyna tez. Ale i tak posiadam go w domu ponieważ jest tego warty... Wiem ze dziwnie to brzmi ale kocham go za walki robotow, ich transformacje i wyglad. I pomimo ze krytykuje go nieraz ostro to od czasu do czasu obejrze sobie go ucinajac niektore momenty. Trojka jest wg mnie najgorsza.

ocenił(a) film na 7
soledad

Jak dobrze wiedzieć, że w Polsce nic się nie zmieniło. Malkontenci i specjaliści typu "ja bym to zrobił lepiej" nadal są wśród nas. Gdyby ich zabrakło, ten kraj "nie byłby sobą".

ocenił(a) film na 10
Sony_West

euplas¯fint, skąd ja wezmę drugiego takiego plusa? :)_)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Nie wiem :) ale witaj w gronie moich znajomych ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones