Film

Notre poison quotidien

2011 1 godz. 53 min.
7,4 118
ocen społeczności
7,4 10 1 118
88
chce zobaczyć
W ciągu ostatnich trzydziestu lat ryzyko zachorowania na raka wzrosło dwukrotnie. Z każdym rokiem jesteśmy też coraz... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat ryzyko zachorowania na raka wzrosło dwukrotnie. Z każdym rokiem jesteśmy też coraz bardziej narażeni na białaczkę, guza mózgu, choroby neurologiczne i autoimmunologiczne. Gdzie szukać przyczyn, dla których - zwłaszcza w krajach rozwiniętych - najpoważniejsze schorzenia atakują z niepokojącym natężeniem?W ciągu ostatnich trzydziestu lat ryzyko zachorowania na raka wzrosło dwukrotnie. Z każdym rokiem jesteśmy też coraz bardziej narażeni na białaczkę, guza mózgu, choroby neurologiczne i autoimmunologiczne. Gdzie szukać przyczyn, dla których - zwłaszcza w krajach rozwiniętych - najpoważniejsze schorzenia atakują z niepokojącym natężeniem? Dokument "Trucizna nasza powszednia" stara się dociec prawdy. Twórcy filmu przez dwa lata prowadzili intensywne śledztwo w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Opierając się na niezliczonych badaniach naukowych oraz wywiadach z ekspertami, ujawnili szokującą prawdę - przyczyny nowej epidemii znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu. W ostatnich sześćdziesięciu latach środowisko, na czele z jedzeniem, które spożywamy, skażone zostało stoma tysiącami związków chemicznych. Niezależnie od tego co robimy, każdego dnia przyjmujemy słuszne dawki trucizny. "Trucizna nasza powszednia" śledzi cały proces produkcji żywności - od zbioru na nafaszerowanych pestycydami polach po finał na plastikowym talerzu. Jak jednak przekonują autorzy, każdy może we własnym zakresie sprawiać, by nasza codzienna trucizna nie była dla nas tak szkodliwa. 

studio
Canal 7 (współudział) / Discovery Planet Green (współudział) / Institut National de lAudiovisuel (INA) / Więcej...
inne tytuły
Our Daily Poison Miedzynarodowe
Unser täglich Gift Niemcy
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Teoria spiskowa, czyli prawda życiowa.

  Krzypur ocenił(a) film na

  Jest to jeden z tych filmów, które potwierdzają przypuszczenia wielu milionów ludzi, że teorie spiskowe nie są teoriami, ale faktami. To wielki biznes ze światem polityki oraz nauką urządzają nam igrzyska śmierci, śmierci powolnej, na raty, w następnych pokoleniach... Oczywiście ... więcej

  1
  • ogłupiona zyskiem cywilizacja zachodu

   użytkownik usunięty ocenił(a) film na

   zarabia na tym, że zatruwa sama siebie

   • zatrważające, co jemy!

    grisha_3

    to oczywiste, że przemysł rządzi rynkiem, a ludzie jedzą bo muszą. Alternatywą : wyprowadzić się na wieś i uprawiać własne warzywa i owoce.

   • Po prostu rewelacja!

    MaX_Q ocenił(a) film na

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.