PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=189}

Truman Show

The Truman Show
7,4 512 906
ocen
7,4 10 1 512906
8,2 41
ocen krytyków
Truman Show
powrót do forum filmu Truman Show

SPOJLER!!!!!!!!!!!!! wiadomo że niemożliwy w realnym życiu, dużo amoralnych sytuacji przede wszystkim patrząc na postać żony, która całe życie poświęca na wspólne mieszkanie i sypianie z kims kogo nawet nie lubi i jest gotowa mieć z nim dziecko dla dobra produkcji. Jednak scenariusz jest niesamowicie oryginalny i trudno po nim porostu wyłączyć tv i pójść spać - co w filmach najbardziej cenie. w pamięć zapadło mi zdanie "musimy akceptować rzeczywistość w której żyjemy" - które już przecież jest bardzo realne...

ocenił(a) film na 9

napewno znalazlaby sie kobieta, ktora zgodzilaby sie na to

ocenił(a) film na 8

Za pieniądze ludzie zrobią wszystko!!

Pomysł na film genialny. Moja wizja odbiega od tego co zostało pokazane. Zanim go obejrzałem znałem dość dobrze fabułę i spodziewałem się czegoś więcej. Dostałem przerysowany, mały świat, w którym wszystko jest ustawione. Pozostaje niedosyt, a w pamięci kilka błędów.
Bardzo ciężko mi ocenić tę produkcję.

Według mnie ten świat powinien być prawdziwy (ale nadal zamknięty pod kopułą). Sporo większy ( kilka miasteczek, wsie, spore obszary łąk, lasów, miejsce na wakacje), życie w nim powinno być normalne, ludzie pracują, spotykają się, nie potrzeba statystów którzy chodzą koło domu Trumana. Miasteczko powinno żyć zamiast czekać na pojawienie się głównego bohatera. Poprzez usterki w studio (spadający reflektor, padający deszcz w jedno miejsce) Truman odkrywa, że żyje w zamknięciu. Nadal nie wie, że jest na wizji 24/24. Dopiero później pojawiają się ludzie, którzy lądują na spadochronach itp. i krzyczą "Truman kocham cię, jestem w tv!" I tak po nitce do kłębka. Z tym, że to wszystko musiało by być bardzo realne, bo to co wiedziałem na filmie jest średnie.

A co myślicie o wątku miłosnym z Sylwią? Bo nagłe zniknięcie spowodowane rzekomym wyprowadzeniem się na Fidżi przed egzaminami, tłumaczenie o chorobie psychicznej jest bardzo naciągane i skutkującym natychmiastowym włączeniem mózgu.

ocenił(a) film na 8
mati1507951

odbiór!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones