PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 223 862
oceny
7,9 10 1 223862
7,8 53
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

A w Polsce

ocenił(a) film na 9

Premiera w lutym. Jeszce czego..

ocenił(a) film na 7
paulina_1701

No bo już będzie po nominacjach Oskarowych, będzie można drukować plakaty ze złotym rycerzem:)

kamil23234

Dokładnie. I wiadomo, że pójdzie więcej ludzi niż by poszło teraz...

użytkownik usunięty
paulina_1701

W listopadzie będzie w Bydgoszczy na Camerimage :P

ocenił(a) film na 8

Yup! Cant wait. tez sie wybierasz?

użytkownik usunięty
damiansport1

Gdyby "Wonderstruck" i te "Billboardy" były tego samego dnia, to może bym się wybrał. Zastanawiam się jeszcze, ale do Bydgoszczy mam spory kawał drogi :(

ocenił(a) film na 8

aaa rozumiem. Ja wybieram sie na caly tydz;p

ocenił(a) film na 9
damiansport1

Zazdrość! Ja niestety nie dam rady i ogromnie żałuję, bo nie mogę się doczekać 4 tytułów: Billboardów, Shape of Water, I, Tonya i Dusza i ciało.

ocenił(a) film na 8
paulina_1701

jest juz w necie, wlasnie skonczylem ogladac, bardzo dobry

ocenił(a) film na 9
miko1980

PODLINKUJESZ???

ocenił(a) film na 8
paulina_1701

linki sa m.in tu iiddl . net

paulina_1701

http://ekino-tv.pl/movie/show/trzy-billboardy-za-ebbing-missouri-three-billboard s-outside-ebbing-missouri-2017-napisy/21637

ocenił(a) film na 10
paulina_1701

'Jeszcze czego'. Świetne :) Mam to samo. Genialny film. Torenty albo zatoka piratów. Są już napisy.

ocenił(a) film na 9
paulina_1701

o co tu chodzi?
kształt wody trzeba czekać pół roku od premiery, ten film to samo i pewnie można dalej wymieniać..
te filmy są tak drogie, żeby je od razu wyświetlać po premierze w naszej zawszonej Polsce?
czy też chodzi o bandę debili, która pójdzie do kina i doceni film dopiero jak się zrobi mega głośno, będą nagrody... globy, oskary itd...
masakra.

ocenił(a) film na 6
Zu_Zanna

Dramat :( Dystrubutorze dlaczego??

ocenił(a) film na 8
paulina_1701

TO JEST NIEPOSZANOWANIE PRAW CZŁOWIEKA I DYSKRYMINACJA RASOWO, LIBERUM VETO NATO

ocenił(a) film na 8
Wictorias

Otóż TO TO!

paulina_1701

No, jasne lepiej obejrzeć w domu na telewizorku albo jeszcze lepiej na ekranie komputera. Ktoś zrobił(prawdopodobnie) świetny film to uhonorujmy go za to!

Zajcevv

A potem dobrych filmów się do Polski nie sprowadza bo na siebie nie zarabiają....

Rukiija

Wiesz, to tak do końca nie jest- przejrzyj repertuar kina Helios w średnim mieście - może raz na miesiąc jest film wart obejrzenia poza tą sieczką Marvela i kreskówkami oraz Greyem. Three Bilboards, Call Me By Your Name lub The Florida Project to nie są i nie będą tytuły, które przyciągną do kin tyle ludzi co gnioty Vegi stąd w kinach ich nie ma lub są rzadko na DKFach miesiące po premierach. Byłam w kinie na Dunkierce, Baby Driver, It, ostatnio na Ataku Paniki itd i nie szkoda mi pieniążków. Oglądam online bo:
1. nie mam innej możliwości.
2. jestem anglistką i uwielbiam filmy w oryginale.
3.inni stwarzają taką mozliwość ( for your consideration...;)
4. nie jest to przestępstwem (jak długo nie czerpiesz z tego zysków i nie ściągasz)

thebasiasta

Mówiąc szczerze, większość z wymienionych przez Ciebie filmów obejrzałam właśnie w kinie (co prawda 3 billboardy i call me by your nam na pokazach przedpremierowych). The Florida Project był normalnie dostępny np. w Cinema City (zdaję sobie sprawę że ta sieć jest w nie wszystkich miastach). Rzeczywiście w przypadku braku dostępności, jedyną możliwością jest obejrzenie filmu online, ale jestem niemal pewna, że i 3 billboardy i call me by your nam będą miały szeroką dystrybucję z racji nominacji/wygranych złotych globów.

thebasiasta

Co do reszty argumentów: 1.jak wyżej, jestem pewna że w przypadku filmów nominowanych do złotych globów/Oscarów dystrybucja będzie na tyle szeroką, że będzie możliwość obejrzenia ich z legalnego źródła. 2. Akurat większość z filmów o których mówimy będzie wprowadzona tylko w oryginalnej wersji językowej. 3. Rzeczywiście nie jest to przestępstwem, ale tylko w przypadku gdy film został już wprowadzony do dystrybucji (o czym mówi ustawa o prawie autorskim). Jako że film 3 billboardy za Ebbing Missouri nie był wprowadzony do obrotu na rynku polskim, raczej nie obowiązuje tu zasada użytku własnego (ale mogę się mylić).

Rukiija

Co do pkt. 3 to właśnie znalazłam potwierdzenie - http://legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/cytat/23,tytuly-wy dane-za-granica-czy-chroni-je-prawo-autorskie

Rukiija

Ale co to znaczy ,,wprowadzony do obrotu"? Wiele filmów, tak jak i ten, ma pokazy przedpremierowe. Taki Paddington 2 miał prawie miesiąc przedpremier przed oficjalną datą premiery w Polsce. Czy to oznacza, że 3 billboardy nadal nie są wprowadzone do obrotu na rynku polskim?

niunia123_filmweb

Mówiąc szczerze, nie jestem aż takim specjalistą od prawa autorskiego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, wiem tylko tyle że ustawa mówi o dopuszczeniu użytku osobistego już rozpowszechnionego utworu/filmu. Nie mam pojęcia czy pokazy przedpremierowe są formą rozpowszechnienia, czy jest nią dopiero wejście filmu do oficjalnej dystrybucji (mówię o dacie premiery).

Rukiija

Wg mnie to też jest forma rozpowszechniania. Ja niestety nie oglądam bez napisów polskich, bo mój angielski nie jest tak doskonały i np.takiego Call Me by Your Name czy tam 3 Billboards (...) nie obejrzę w oryginale, ale wielu ludzi zna język lepiej i dawno sobie obejrzy przed oficjalną premierą. Dystrybutorzy sami sobie szkodzą, puszczając jakiś film przedpremierowo gdzieś jesienią, potem czekają na nominacje do nagród, i może puszczą w styczniu, ale częściej w marcu, gdy już dawno odechce mi się czekać i nie pójdę na to wcale, a nie jestem jedyna.

Rukiija

No jesteś z bardzo dużego miasta bo ja mam najbliższe CC 70km dalej. A w tym wszystkim chodzi o to,że każdy wielbiciel kina chce zobaczyć te filmy PRZED rozdaniem Globów i Oskarów żeby wyrobić sobie własne zdanie i porównać z wyborem członków Akademii. A film w oryglnale dla mnie to niekoniecznie film z polskimi napisami. W naprawdę dużych miastach jak Berlin można takie znaleźć. Prawa nie łamię -sama to po części powierdziłaś , ale też to wiem po szkoleniu policyjnym. Pozdrawiam

thebasiasta

Ok, rozumiem że odległość od kina, może być sporym problemem

paulina_1701

Na zalukaj jest

ocenił(a) film na 9
oluk

W kinotece są puszczane przeciez przedpremierowo wiekszosc fiomow, ktore dostały złotego globa. Tak samo w kinie atlantic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones