PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1161}
7,7 67 747
ocen
7,7 10 1 67747
7,1 22
oceny krytyków
Trzy kolory: Niebieski
powrót do forum filmu Trzy kolory: Niebieski

Mała uwaga

ocenił(a) film na 8

Nie wiem, czy ktoś wcześniej na to wpadł, ale ja doszukuję się w scenie z pożyczeniem kota syntezy całego filmu :) A konkretnie - w paryskim mieszkaniu Julie uchowały się myszy. Główna bohaterka pyta się później matki, czy w dzieciństwie miała lęk przed gryzoniami. Następnie pożyczony zostaje kot i wdowa wpuszcza go do pokoju, przy czym od razu zamyka drzwi i nie patrzy na czyny kota.
Według mnie ta scena, nieco metaforycznie, ale jednak dobitnie ukazuje jej strach przed przeszłością i niechęć wobec patrzenia za siebie.

ocenił(a) film na 10
ringos1

Ciekawe, ale akurat tej sceny nie maglowałam :) aczkolwiek coś jest w tym, co piszesz :) Ona w osobie mysz musiała najpierw przenieść się na chwile do przeszłości, potem zadziałać, aby "ratować siebie" (bała się myszy, nie chciała ich i potem żyć w konsekwencjami :) To jest coś, co ją wybiło w rytmu ucieczki. Poza tym też pokazało jak stopniowo odchodzi jej matka i może dzięki temu w pewnym momencie nie odwiedza matki tylko idzie do Oliwiera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones