PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801405}

Trzy sekundy

The Informer
6,4 5 770
ocen
6,4 10 1 5770
6,3 3
oceny krytyków
Trzy sekundy
powrót do forum filmu Trzy sekundy

Chyba gdziś

ocenił(a) film na 6

mi uciekło, dlaczego ten film nosi tytuł 3 sekundy?To ma jakies znaczenie czy tak przetłumaczyli sobie?

riverdeniro

Film jest na motywie powieści Trzy Sekundy. Jeszcze filmu nie widzialem i nie wiem ile ma wspólnego z książką, ale wkleje kawałek opisu powieści i może będzie Ci się zgadzać z filmem: Za sprawą dociekliwego inspektora prowadzącego jedną ze spraw, w które Hoffman był zamieszany, zostaje zdekonspirowany. Jeśli pierwsi dopadną go ludzie mafii, nie ma szans. A jego człowiek w służbach nie może podjąć pochopnych kroków. Wkrótce tylko 1500 metrów i 3 sekundy będą dzielić Hoffmana od kuli snajpera…

ocenił(a) film na 6
miarara

dzięki

riverdeniro

Nie ma sprawy :)

ocenił(a) film na 7
riverdeniro

ufff dobrze ,juz mysłałem ze tłumaczył ten bystrzak co z DIRTY DANCING zrobił WIRUJĄCY SEKS :)

kakalaken

Wirujący seks to jest genialny tytuł, natomiast Trzy sekundy jest tytułem... może i nawiązującym do książki ale w filmie akurat tego nawiązania nie ma.

ocenił(a) film na 3
riverdeniro

Tytuł filmu to INFORMATOR a oni sobie wymyślają 3 sekundy, absurd jak cały ten film....

slobi

Jak zwykle hejtowanie tytułu niezgodnego z tłumaczeniem oryginalnego tytułu. Na amerykańskiej stronie z bazą filmów można zobaczyć, że w UK tytuł 3 sekundy jest tytułem alternatywnym równolegle z informatorem. Dlaczego tak jest, nie wiem. Ale przy okazji tytuł 3 sekundy jako obowiązujący jest poza Polską również w Danii, Finlandii, Grecji, Izraelu, Szwecji i Rosji.
Przy większości filmów znajdzie się kraj, gdzie tytuł jest inny, niż oryginalny, to nie jest tak tylko u nas. Czasami jest tu hejtowany polski tytuł, a tak jak w przypadku tego filmu, występuje on również w kilku innych krajach. Nawet tytuły w UK są czasami inne, niż w USA, chociaż to ten sam język. Wpisz sobie w google "Why do many movie titles differ between the U.S. and the UK?", to znajdziesz forum, na którym jest o tym mowa.

marek_lunia

Nie chodzi o tłumaczenie tylko o to, że w filmie żadnych trzech sekund nie ma.
Tak, wiem o co chodzi, zdążyłem przeczytać, ale to bardzo słabe jest.

riverdeniro

Już uczynni ludzie wyjaśnili, że "Trzy sekundy" to tytuł książki na motywach której powstał film, tyle, że oglądając film trudno się domyślić o co chodzi z tymi trzema sekundami, więc film zatytułowano "Informator". Niestety, ktoś chciał błysnąć i wyszło jak zawsze, czyli bez sensu.

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

a jakie bylo nawiazanie w ksiazce do tytulowych 3 sekund?

mercx

Jeszcze nie przeczytałem książki, ale domyślam się, że chodzi o sytuację, kiedy do bohatera mierzy snajper i ma on około trzech sekund by się schować, czy też ukryć za ciałem strażnika(minął już jakiś czas od kiedy oglądałem film i niezupełnie dokładnie pamiętam jak on to wykombinował).

eltoro10000

dokładnie tak :) od naciśnięcia przez strzelca na spust ma 3 sekundy zanim pocisk go trafi, filmu nie oglądałam ale właśnie kończę książkę, tam te 3 sekundy mają sens jak najbardziej :)

fiolka872

Właśnie przeczytałem książkę i choć minęło już pół roku od obejrzenia filmu, sądzę, że film wypadł lepiej niż książka, dzięki niemal całkowitej przeróbce scenariusza. Książka to jakieś zupełne SF. Nonsens goni nonsens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones